Czytających: 4857

Wałbrzych: II liga koszykówki: Powrót na ścieżkę zwycięstw

Niedziela, 26 listopada 2017, 10:28
Aktualizacja: 10:43
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika bez większych problemów pokonali we własnej hali 92–60 Maximusa Polkąty Kąty Wrocławskie.

Gospodarze po raz kolejny musieli radzić sobie bez swojego kapitana Rafała Glapińskiego. Początek meczu należał do wałbrzyszan, którzy dość szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (9-2). Już do końca kwarty Górnik kontrolował wydarzenia na parkiecie i po 10 minutach prowadził 23-9.

W drugiej ćwiartce nasi nadal dyktowali warunki gry. Zespół przeciwnika nie potrafił zniwelować przewagi, która cały czas oscylowała w granicach 12-16 punktów. Nie do zatrzymania pod koszem byli zwłaszcza Krzywdziński i Wróbel i w efekcie do przerwy biało-niebiescy prowadzili 39-26.

Przebieg trzeciej kwarty był bardzo podobny do poprzednich kwart. Nadal to Górnicy spokojnie punktowali i trzymali rywala na dystans. Przewaga punktowa rosła z minuty na minutę i po 30 minutach było 69-45.

Ostatnie 10 minut to dalsza konsekwentna gra wałbrzyszan i wciąż powiększająca się przewaga. Nasi wygrali różnicą aż 32 punktów.

Górnik Wałbrzych - Maximus Polkąty Kąty Wrocławskie 92-60 (23-9, 13-17, 30-19, 23-15)

Górnik: Krzywdziński 27, Wróbel 21, Kruszczyński 13, Ratajczak 11, Durski 9, Jeziorowski 6, Makarczuk 3, Tyszka 2.