Czytających: 5572

Wałbrzych: Wałbrzyska policjantka mistrzem i wicemistrzem Polski w pływaniu

Środa, 13 grudnia 2017, 15:31
Aktualizacja: 15:34
Dwa medale przywiozła z Otwartych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbyły się w miniony weekend w Szczytnie, wałbrzyska policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, st. sierż. Agnieszka Pulnowska. Nasza medalistka zwyciężyła podczas zawodów w Szczytnie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz zajęła drugą pozycję na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

W zawodach wystartowało 150 pływaków i pływaczek z całego kraju z takich formacji mundurowych jak Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz Wojsko Polskie. Rywalizowano w 11 konkurencjach. Wałbrzyska policjantka zdobyła dwa, jedyne medale dla naszej formacji jako zawodniczka z Dolnego Śląska.

St. sierż. Agnieszka Pulnowska służy w Policji od 6 lat. Od początku w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zainteresowała się pływaniem studiując w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Regularnie w zawodach startuje od 2013 roku. Ma na swoim koncie kilka innych medali zdobytych podczas ogólnopolskich imprez. Służba w Policji nie należy do najłatwiejszych, dlatego traktuje tę dyscyplinę sportu jako hobby, które jest okazją do odreagowania stresu i pomaga utrzymywać dobrą kondycję fizyczną. Na pływalni pojawia się, jeżeli tylko pozwala jej na to czas.