Jelenia Góra: Juniorzy koszykarskiego Górnika wygrali w Jeleniej Górze

Środa, 17 stycznia 2018, 13:59
Aktualizacja: 14:04
Autor: Przemek Kaczałko
Juniorzy Sudetów Jelenia Góra postarali się w minioną niedzielę o wysoki poziom emocji, bowiem w starciu z Górnikiem Wałbrzych dopiero ostatnie dwie minuty zadecydowały, kto zgarnie pełną pule do ligowej tabeli.

Od pierwszych minut na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej trwała wyrównana walka, ale też obrona obu zespołów "nie porywała", stąd wynik remisowy 26:26. W drugiej odsłonie było podobnie, jednak to jeleniogórzanie od 15. minuty przejęli inicjatywę - wtedy od stanu 36:39 zdobyli 13 punktów z rzędu i wydawało się, że rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Tuz przed przerwą goście zdołali odrobić część strat i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 51:47.

W trzeciej kwarcie podopieczni Łukasza Niesobskiego utrzymywali przez dłuższy czas kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce ponownie pozwoli przyjezdnym na zbyt wiele i przed decydującą odsłoną było zaledwie 75:74. Wojna nerwów w ostatniej "ćwiartce" trwała do 38. minuty, kiedy to jeleniogórzanie prowadzili 85:84. Decydująca faza meczu była jednak popisem drużyny Rafała Glapińskiego, która dołożyła do swojego dorobku 8 "oczek", nie pozwalając rywalom na zdobycze punktowe. Ostatecznie KS Sudety przegrał 85:92, ale swoją walecznością pokazał, że stać ten zespół na wiele.

KS Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 85:92 (26:26, 25:21, 24:27, 10:18)

Sudety: Walkowiak 18, Koper 16, Dekurniewicz 14, Kwiatoń 10, Węgrzyn 10, Lis 7, Wierzbicki 6, Kulnis 4, Dawiskiba, Jadach.

Górnik: Frankiewicz 23, Szymański 20, Gorgol 17, Szczęsny 14, Rejek 12, Stankiewicz 3, Matusik 2, Chęć, Woźniak, Dobrosielski.