Wałbrzych: Futbolistki AZS–u PWSZ awansowały dalej

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:39
Aktualizacja: 14:48
Autor: red
W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej, AZS PWSZ Wałbrzych pokonał 2–1 AZS UJ Kraków.

Wałbrzyszanki wychodzą w składzie: Klimek, Siwińska, Mesjasz, Szewczuk, Pluta, Dereń, Rędzia, Zawadzka, Głąb, Rapacka, Rozmus.

Na rezerwie znalazły się: Urbańska, Aszkiełowicz, Jędras, Klepatska, Maciukiewicz, Kowalczyk, Basiak (z zespołu młodziczek).

Jeszcze przed meczem nad Ratuszową zaczął padać gęsty śnieg i cały czas wieje mocny wiatr. Wałbrzyszanie pierwszą połowę grać będą pod wiatr. Pierwsze 10 minut wyrównane i bez większych okazji na strzały po obu stronach. AZS PWSZ wynik meczu otwiera w 11 minucie. Rzut wolny i piłka trafia do Głąb, która strzałem pod poprzeczkę pokonuje Klabis. 1:0 dla AZS PWSZ.

Pół godziny gry za nami, wynik bez zmian. Nadal utrzymuje się lekka przewaga AZS PWSZ, jednak kolejne strzały na krakowską bramkę zostają wybronione. Goście mieli okazję na wyrównanie po rzucie rożnym, ale piłka minęła bramkę.

Pogoda w Wałbrzychu poprawia się, nie pada już śnieg. Na boisku bez zmian, nadal 1:0. Szansę na bramkę miała Dereń, jednak nie wykorzystała źle wybitej piłki przez krakowską bramkarkę. Do końca połowy nie oglądamy już sytuacji podbramkowych i AZS PWSZ prowadzi do przerwy z UJ 1:0. Wałbrzyszanki skutecznie utrzymywały wypracowaną lekką przewagę przez większość czasu, natomiast krakowianki jak na razie nie miały prawie wcale okazji na celne strzały.

Po przerwie AZS PWSZ wychodzi bez zmian. UJ po braku dogodnych sytuacji z pierwszej części, drugą rozpoczyna od pokonania Klimek. Po 47 minutach gry mamy więc remis 1:1. Chwilę później AZS PWSZ ma rzut wolny, strzela Rędzia, ale Klabis wybija na róg. Po rzucie rożnym piłka trafia do Głąb, tym razem Julita posyła ją jednak w poprzeczkę.

Godzina gry za nami, gra obecnie jest zdecydowanie bardziej wyrównana niż przed przerwą. Dobrą okazję na strzał miała będąca sam na sam z bramkarką Rędzia, jednak ostatecznie trafiła w golkiperkę gości. UJ próbował szybko wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale minęła bramkę. Następnie kolejny rzut rożny dla AZS PWSZ i strzał Rędzi trafia w słupek.

70. minuta dobre dośrodkowanie pod krakowską bramkę, piłka trafia do Siwińskiej, która strzałem z 8m posyła ją tuż obok bramkarki UJ. Prowadzimy 2:1. Kilka minut później strzał Dereń zostaje wybity na rzut rożny. 5 minut do końca i po błędzie bramkarki, Dereń w sytuacji sam na sam, nie wykorzystuje szansy na strzał. W końcówce wałbrzyszanki kontrolują boiskowe wydarzenia i ostatecznie pokonują UJ 2:1.

W trzecim meczu ćwierćfinałowym Łączna pokonała Wrocław 6:0 i to właśnie z Górnikiem AZS PWSZ spotka się w 1/2 PP (28.04). Zanim jednak kolejne zmagania pucharowe, już za dwa tygodnie startuje wiosenna część zmagań ekstraligi kobiet. Wałbrzyszanki walkę o kolejne punkty zaczynają w Radomiu z Czwórką, a tydzień później (17.03) na Ratuszowej podejmą liderki z Konina.

Największa niespodzianka ćwierćfinałów PP miała miejsce w Sosnowcu, obrońca tytułu Medyk przegrał z Czarnymi 0:1.

W półfinale AZS PWSZ zagra z Górnikiem, a Czarni z Olimpią.

Źródło: AZS PWSZ Wałbrzych