Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 Godz.: 20:45:39 Imieniny: Elżbiety, Marka Czytających: 3687 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Czy będzie mniej kursów autobusowych na linii Wałbrzych – Boguszów–Gorce?

Wtorek, 6 marca 2018, 16:57, ostatnia aktualizacja: 2018-03-08 14:37
Robert Bajek
Miej świadomość
NASA odkryła coś na Marsie (1)

Świat Sobota, 20:54
16 czerwca 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Pokojowa-Jelenia Góra-Cieplice
Okazja piec co-baniak 120l
Rollerblade Maxxum 84
Fotelik samochodowy
Działka w J-Górze-Dziwiszów
Szukam pracy biurowej
Drewno opał rozpałka-oflisy
Oddam
Oddam
Oddam
Oddam
KapsułaSPA NeoQi Energy Cocoon
Sofa rozkładana
Oddam
Szukam pracy 17 lat dziewczyna
Skup aut 883141390 transport
Sprzedam lub zamienię
Oddam za darmo
Zatrudnię dekarza
Praca wakacyjna Szklarska Por.

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, dotycząca zmian zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w transporcie drogowym, świadczonych przez prywatnych przewoźników na linii Wałbrzych – Boguszów–Gorce.

Z przedstawionych dokumentów wynika, że zmiana ma polegać na likwidacji 130 kursów w obu kierunkach, wykonywanych w dni robocze, 104 kursów wykonywanych w soboty i 122 kursów wykonywanych w niedziele i święta w obie strony na trasie Wałbrzych - Boguszów-Gorce, co zdaniem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu może mieć katastrofalne skutki dla prywatnych przewoźników, prowadzących regularny przewóz osób na tej trasie a także generować spore utrudnienia dla pasażerów.

R E K L A M A

Całą sprawę komentuje Jacek Cichura - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego:

- Do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu wpłynął dokument z Urzędu Miasta Wałbrzycha, który informuje, abyśmy uzgodnili zmiany zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym na linii Wałbrzych - Boguszów-Gorce, między innymi dla Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gospodarczych "Mikrus", uzgadniając planowany przebieg w zakresie Powiatu Wałbrzyskiego. Mnie jako Starostę zmusza się do zwieszenia linii przewozowych, co jest sprawą bardzo przykrą dla mieszkańców Boguszowa, ponieważ ogranicza się im bezpośredni dostęp do Wałbrzycha. Z przykrością muszę stwierdzić, że przy porozumieniu pomiędzy Miastem Wałbrzych a Miastem Boguszów-Gorce nie miałem możliwości brania udziału w negocjacjach, nie miałem wpływu na kształt komunikacji autobusowej. Z chwilą, kiedy wchodzi Śląskie Konsorcjum Autobusowe i jest dotowane przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha i Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc, jednocześnie eliminuje się z rynku prywatnych przewoźników. Jak to się ma do uczciwej konkurencji? Linie, które przynoszą najwięcej korzyści - chodzi o godziny przewozów, są odbierane na rzecz jednego przewoźnika. Prywatni przedsiębiorcy nie mają szans jeżeli chodzi o rynek komunikacji autobusowej. Eliminuje się przejazdy. Zmusza się mnie do tego, abym pozwolił zamykać i ograniczać kursy autobusów. Pomijano mnie przy negocjacjach, teraz chcą obarczyć mnie tą winą. Nie daje na to zgody. Uważam, że włodarze miast Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha ponoszą pełną odpowiedzialność za zbiorową komunikację, za sposób oraz częstotliwość przejazdów. Rentowne linie są obsługiwane przez Śląskie Konsorcjum Autobusowe, nierentowne rzuca się prywatnym przewoźnikom, którzy z powodów ekonomicznych są zmuszani do zamykania swoich przedsiębiorstw. Eliminuje się prywatnych przewoźników. A prywatni przewoźnicy przynoszą podatki. Nie można eliminować ich z rynku, dotując jedną firmę. Nie będę brał odpowiedzialności za porozumienia zawarte między dwoma włodarzami miast.

Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura wskazywał również, że Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej i Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa zawierając porozumienie na prowadzenie komunikacji publicznej i wprowadzenie dodatkowego przewoźnika w postaci Śląskiego Konsorcjum Autobusowego podczas tworzenia rozkładów jazdy nie wzięli pod uwagę ilości i aktualnych godzin kursów wykonywanych przez przewoźników prywatnych a dotowanie w ramach podpisanego porozumienia jednego przewoźnika jest "rażącym przykładem nieprzestrzegania zasad zdrowej konkurencji".
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  06-03-2018 17:14 | ~abc | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Masakra jeszcze trochę to gmina Boguszów-Gorce zostanie zamknięta i przejęta po trochę przez Wałbrzych a po trochę przez Czarny Bór... To jest szok co dzieje (albo co nie dzieje!) się w tym (największym w powiecie wałbrzyskim) mieście!!!

  06-03-2018 17:25 | ~Tomek | *.t-ipconnect.de (217.84.*.*)
Cichura ogarnij się... Polski Bus jeździ za złotówkę, Samolotem za 50 zł możesz polecieć przez pół Europy i nikt nie protestuje. Wracając na nasze podwórko, słynne "NYSKI" to najdroższy i zarazem najgorszy pod kątem wygody i bezpieczeństwa sposób przewozu pasażerów. Kto będzie dotował i inwestował w coś takiego...?

  06-03-2018 17:27 | ~minoni | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Cichura startuje na Burmistrza Boguszowa-Gorc i chce przypodobać się cwaniakom z nysek.Nyskarze jeżdżą przysłowiowe 2-3 minuty przed .autobusami.Są aroganccy i pazerni.

  06-03-2018 17:30 | ~Bogacz |  (89.174.*.*)
Wole jezdzic czysciutkim,cieplutkim i punktualnym autobusem linii 2 jak jakimis busami brrr.... XXI wiek mamy...

  06-03-2018 18:35 | ~Sida | *-gprs395223.centertel.pl (37.47.*.*)
Nyski jeżdżą kiedy chcą - nie zwracają nawet uwagi na rozkład który posiadają. ... mają ludzi w nosie, sa często chamscy i nieuprzejmi. Same Nyski to tak naprawdę pojazdy które w wiekszosci nadają się na zlom- kierowcy jezdza tylko na 2gim biegu albo słychać jakby ciagneli wydech za autem. I o to mają pretensje ze ludzie wola nowe autobusy które nie stwarzają zagrożenia jakimś wypadkiem? Brawo dla pazernych Państwa R......którzy prowadzą "to cos" :)

  06-03-2018 19:18 | ~Pasażer | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Ludzie czemu u was tyle złości jeżdżę busami od 15 lat do pracy nie są to nowiutkie autobusy ale za 2 zł od rana do późnej nocy to co tu wymagać macie wybór albo 2 albo 32 ja wybrałem 32 bo jest taniej szybciej i cały boży dzień od poniedziałku do niedzieli nauczyliście się tylko narzekać a z tego co widzę nie ma takiej drugiej komunikacji co by tak jeździła . Nikt z was się nie zastanawia co się stanie z tymi kierowcami , którzy pracują tu tyle lat? Przez te wszystkie lata gdy nie było komunkacji miejskiej to wam wszystkim pasowały busy ciężko zrozumieć Polaka.

  06-03-2018 19:22 | ~Artur |  (89.174.*.*)
Ale każdy z nas ma wybór - jak mam czas albo mi godziny pasują to jadę sobie czerwoną dwójką, a jak się spieszę to wsiadam do busa bo kursuje częściej. A w niedziele mamy tylko kilka „dwójek” i bez busiarzy to będziemy w XXI wieku „uwięzieni” w domach jak ktoś nie ma auta

  06-03-2018 19:26 | ~Ola | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Zgadzam się w 100 % ze starostą. Szelemej robi na tym kasę i przez swoich wasali w gminach uzależnia nasz dojazd doborach i wydostanie się z „prowincji” od swojego widzimisię. Pewnie tez ma jakiś układ z ŚKA ze tak im pomaga. A nasz burmistrz od dawna ma miasto gdzieś. BOGUSZÓW ZASŁUGUJE NA DOBREGO GOSPODARZA

  06-03-2018 19:27 | ~torzawa | *.t-ipconnect.de (217.252.*.*)
wystarczy tyle lat dorabiania soe wozac ludzi jak bydlo,nareszcie firma mikrus i szef przestaja zbijac kokosy ,niestety rodzinne uklady w strarostwie juz sa przebite przez miasto ktore ma ostateczne zdanie w tym temacie

  06-03-2018 20:16 | ~do Pasażera |  (78.11.*.*)
Owszem jest "komunikacja co by tak jeździła" a nawet dużo lepiej jeździła. Pasażer przejedź się "nyską" do Świdnicy. Dużo kursów, kultura jazdy i porządne auta. Olu, czy tym porządnym gospodarzem ma być starosta? taka zmiana fotela? a co ten pan dla nas zrobił pomijając reklamę swojej osoby w każdej możliwej lokalnej prasie?

  06-03-2018 21:34 | ~Ola |  (89.174.*.*)
Zrobił dużo np drogi powiatowe a nawet chciał nam Gorce odciążyć dać działkę powiatowa żeby obwodnica poszła Masalskiego do Czarnoborskiej a nie przez Traugutta. A nasz burmistrz ani nie chce wziąć pieniędzy od niego na trasy biegowo rowerowe ani dać miejsca na imprezy kulturalne bo tak się boi konkurencji

  06-03-2018 22:36 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.7.*.*)
Jeżeli Ola ma rację, to Kujawe należy natychmiast rozliczyć. Skąd Ola to wiesz. Napisz.

  07-03-2018 07:44 | ~Paweł | *.dialog.net.pl (62.87.*.*)
Ola ma rację bo ten radny Potapowicz zbierał podpisy i coś przedstawiał Zarządowi powiatu i było takie stanowisko wyrażone że powiat może dać jakąś działkę żeby ominąć Traugutta - mozna to pewnie dokładnie sprawdzić w Starostwie w Wałbrzychu

  07-03-2018 08:04 | ~Damian | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Wszystkie dokumenty urzędowe są na BIP ie Starostwa. Ja byłem na spotkaniu ze starosta w sprawie obwodnicy i tak mówił. Zrobił porządek w powiecie to i w Boguszowie zrobi. Powinien iść na burmistrza nasz starosta

  07-03-2018 13:41 | ~Kto ma rację i nie tylko |  (10.158.*.*)
Marszrutki do likwidacji! !!

  07-03-2018 17:39 | ~randalfff | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
to nie wina śka , tylko w nysce trzeba zapłacić w PLN , a w śka jak się uda to na gape i na browara się ma .. a po za tym racja u nyskarzy rozkład jazdy nie istnieje , na Nowym Świecie czeka na linie 2 w kierunku Boguszowa , i z Boguszowa też z petli 1 min przed autobusem rusza , a w ciągu 7 minut przed odjazdem z 3 nyski jada ..

  07-03-2018 17:47 | ~Waldemar |  (89.174.*.*)
Widać tradycyjną polską zawiść u niektórych. Przeszkadza Ci ~torzawa że ktoś prowadzi firmę i zarabia? To rusz się sam i też zarabiaj na życie i pokaż jaki jesteś mądry. Chodzi o patologię jaką jest fakt wybrania jednej prywatnej firmy (ciekawe czy tak bezinteresownie) przez Szełemeja z Kujawą i dokładanie do jej działalności z publicznych pieniędzy z podatków, w tym z podatków pozostałych firm transportowych którzy płaca przecież podatki do gminy - czyli z ich własnych pieniędzy burmistrz płaci ich konkurencji żeby ich wyniszczała - i to nie jest normalne, nie za publiczne pieniądze.

  07-03-2018 19:11 | ~- | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Jako mieszkaniec CHCĘ MIEĆ WYBÓR czy pojadę prywatnym busem, czy miejskim autobusem. Przez pewien czas mieszkańców woziły tylko "nyski" 32 i wszyscy byli zadowoleni! Wypiera się coś, co mieszkańcy chcą mieć! Samobójstwo polityczne?

  07-03-2018 20:12 | ~Olek |  (89.174.*.*)
Dali by autobusy bynajmniej ludzie w niedzielę i święta do pracy na 6 dojechali a busy raz są raz nie jak to prywaciarz.a ten kierowca ufo to bydlę cham wulgarny nie miły dla ludzi proszę brać przykład z Pana łasickiego miły uprzejmy i pachnący kierowca aż miło a i do smród fajami całą nyska

  07-03-2018 20:23 | ~mafiozo z PSL | *.gprs.plus.pl (77.112.*.*)
uwazajcie na PSL, to może się źle skończyć dla mieszkańców Boguszowa. Cichura sprowadzi Was na manowce.

  07-03-2018 20:24 | ~profesor | *.gprs.plus.pl (77.112.*.*)
o kurcze, na zdjęciach same intelektualne tuzy

  07-03-2018 21:02 | ~Marek |  (89.174.*.*)
Konferencja na miarę XXI wieku😀. Przecież starosta nie ma nic do transportu w gminie i po co te krzyki. ..... już się na 32 nachapal a inwestować w nowy tabor nie chce to mu się trupy sypią i chce zlikwidować kursy. Transport jest i będzie a Cichura lata po mieście i ogłasza wszem i wobec że na burmistrza chce! Broń nas Boże od takiego tuza intelektu.

  07-03-2018 21:54 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (109.241.*.*)
busy owszem ale nie szroty a te nyski to tylko na zlom a moze by tak pomyslec o polaczeniu Walbrzych -Swidnica gdyz tez same zlomy jezdza

  08-03-2018 06:08 | ~natkanski | *.t-ipconnect.de (217.252.*.*)
uklad z ska nadal trwa trzeba im zapewnic pieniadze z kasy miasta,przedluzanie linii powstawanie nowych i jaki to ma cel skoro wystarcxylo postawic warunki przewoznikom w kwesti udoskonalenia taboru i prywaciarze by dalej jezdzili dajac prace i placac podatki ale z sielanka walczyli juz Nystur.Borobus Tatusko i nic nie wskurali,nadmienic nalezy ze kadra kierownicza w ska to w wiekszosci ludzie ktorzy siedzieli w bylym MPK a nawet tacy ktorzy pamietaja WPK wiec wiedza jakie linie sa dobre,podobnie zrobiono z zajezdnia na ludowej oddano w dzierzawe SKA a przypomniec nalezy ze to tylko proforma bo zajezdnia byla doskonale wyposazona w warsztat myjnie czy lakiernie,romanie wielki gdzie sa pieniadze za sprzedany majatek mpk tj autobusy wyposazenie warsztatow itd czy tez wszystko jest w dzierzawie SKA tak jak kilka autobusow ktore moznabylo dac dla szkol a oddano SKA za symboliczna zlotowke?czy ma cos miasto jeszcze za zlotowke bo chetnie kupie

  08-03-2018 06:14 | ~natkanski | *.t-ipconnect.de (217.252.*.*)
miasto za wszystko kaze sobie placic ,chcesz handlowac to cie obloza oplatami takimi ze noe zarobisz,chcesz prowadzic regularna linie to jak vi sie uda zalatwic zezwolenie i wezmiesz kredyt na lepsze auto to cie zostawia z cofnieta koncesja i kredytem w kieszeni,cokolwiek bys chcial zrobic to jest to w tym miescie kosztowne i ryzykowne alr SKA szereg marketow oraz zaklady na strefie sa zwolnione z podatkow oplat kosztow a malo tego sa dotowane z kasy gminy,romanie prosze o informacje kiedy usiedlisxie xhociazby z firma Mikrus do stolu w celu ustalenia warunkow poprawoenia lini 32 oraz omowienia doplat z kasy miasta jak nie z firma Mikrus to moze Borobus,Nystur itd ktora firma dostawala kase od miasta bo z tego co pamietam byli tylko szykanowani

  08-03-2018 12:16 | ~KLEO55 |  (93.95.*.*)
JA JAKO MIESZKANKA BOGUSZOWA -GORC CHCĘ MIEĆ WYBÓR czy pojadę prywatnym busem, czy miejskim autobusem. JEŻELI MIAŁY BY TO BYĆ NYSKI TO POWINNY PODNIEŚĆ STANDART TZN CZYSTOŚĆ, MIŁA OBSŁUGA KIEROWCÓW A PRZEDE WSZYSTKIM REGULARNOŚĆ KURSÓW ZGODNIE Z ROZKŁADEM ZAŁĄCZONYM W INTERNECIE. ROZKŁAD JAZDY POWINIEN BYC WYWIESZONY NA KAŻDYM PRZYSTANKU .STAN TECHNICZNY NYSEK ??? W KOŃCU WOŻENI SĄ TYM BUSAMI LUDZIE I NIE POWINNI BYĆ NARAŻANI NA UTRATĘ ZDROWIA CZY ŻYCIA. MYŚLĘ , ŻE SKORO TERAŹNIEJSZY PRZEWOŹNIK FIRMA MIKRUS NIE JEST W STANIE ZASPOKOIĆ NASZYCH POTRZEB JAKO KLIENTÓW CZY MIASTA NALEŻAŁOBY OGŁOSIĆ NOWY PRZETARG DOT. zmian zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w transporcie drogowym, świadczonych przez prywatnych przewoźników na LINII 32 W KOŃCU MAMY DEMOKRACJĘ I XXI W

  08-03-2018 18:08 | ~Pasażer | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Jak słusznie ktoś wcześniej zauważył mamy XXI wiek i wybór należy do Nas samych. Chcę to jadę ŚKA bo nie ma konduktora i 3.20 w kieszeni albo jadę BUSEM aby dojechać do celu szybciej i bezpieczniej.Z tego co wiem każdy BUS 32 ma ważny przegląd techniczny do którego zarówno Policja Jak i Inspekcja Transportu Drogowego nie ma nic do zarzucenia pomimo tego że mają przez Szełemeja bo trudno go nazwać Panem wytyczne aby nagminnie nękać właśnie prywatnego przewożnika. ..............................................Prezydencie Szełemej Twój czas rządzenia się kończy i Ty dobrze o tym wiesz. Więc nie kalaj własnego Gniazda w którym niedługo będziesz musiał żyć już nie jak

  08-03-2018 18:34 | ~Pasażer | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Jako Prezydent ale jako zwykły Obywatel Szełemej. To nie szpital im. dr.Sokołowskiego gdzie wszyscy się boją Szełemeja. Więc odejdż z Honorem abyś póżniej nie musiał uciekać z Wałbrzycha.!!!!!!!!!!!!!

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Wałbrzyska szkoła ma imię Kawalerów Orderu Uśmiechu [FOTO] Wałbrzyska szkoła ma imię Kawalerów Orderu Uśmiechu  

Wałbrzych Poniedziałek, 15:11
18 czerwca 2018

W Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu odbyła się uroczystość nadania szkole...
Ślimaki pokazały charakter Ślimaki pokazały charakter 

REGION, Walim Poniedziałek, 15:02
18 czerwca 2018

Zawrotne tempo, emocje sięgające zenitu i okrzyki dopingującej publiczności to jedynie krótki opis...
PWSZ podpisała kolejne umowy o współpracy [FOTO] PWSZ podpisała kolejne umowy o współpracy  

Wałbrzych Poniedziałek, 14:39
18 czerwca 2018

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu i Konwentu JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im....
Pożegnanie dyrektora artystycznego Pożegnanie dyrektora artystycznego 

Wałbrzych Poniedziałek, 13:42
18 czerwca 2018

Trzy sezony pod artystyczną dyrekcją Macieja Podstawnego przy współpracy z Kierownikiem Literackim...
Świętojańskie Cuda–Wianki w Witoldzie za nami [FOTO] Świętojańskie Cuda–Wianki w Witoldzie za nami   (2)

REGION, Boguszów-Gorce Poniedziałek, 13:30
18 czerwca 2018

Za nami już najkrótsza i najbardziej magiczna noc w roku – kupalnocka. Z tej okazji Centrum...
Drogi powiatowe na Włodarz i z Zagórza Śl. do Glinna otrzymały nowe nawierzchnie Drogi powiatowe na Włodarz i z Zagórza Śl. do Glinna otrzymały nowe nawierzchnie 

powiat wałbrzyski Poniedziałek, 11:43
18 czerwca 2018

Kolejne powiatowe drogi zostały zmodernizowane.
Za nami urodziny ulicy Karkonoskiej [FOTO] Za nami urodziny ulicy Karkonoskiej   (1)

Wałbrzych Poniedziałek, 10:41
18 czerwca 2018

W miniony weekend mieszkańcy ulicy Karkonoskiej bawili się na festynie upamiętniającym jej urodziny....
Strefa kibica w Aqua Zdroju Strefa kibica w Aqua Zdroju  (1)

Wałbrzych Poniedziałek, 09:26
18 czerwca 2018

Wystartowały długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018!
Do wygrania podwójne wejściówki Do wygrania podwójne wejściówki 

Wałbrzych Poniedziałek, 09:50
18 czerwca 2018

Mamy dla was 4 podwójne zaproszenia do kina Cinema City w Wałbrzychu na Ladies Night, które odbędą...
Uporządkowali Park Jordanowski [FOTO] Uporządkowali Park Jordanowski  

Wałbrzych Poniedziałek, 09:15
18 czerwca 2018

W Parku Jordanowskim przy ulicy Dunikowskiego w Wałbrzychu odbyła się coroczna akcja wielkiego...
Marsz dla Życia i Rodziny w Wałbrzychu   (2)

Wałbrzych Niedziela, 17:27
17 czerwca 2018

Ulicami Paskowej Góry przeszedł wczoraj kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło marszu...
Wystawa Zwierząt Hodowlanych za nami  

Wałbrzych Niedziela, 17:29
17 czerwca 2018

W dniach 16 i 17 czerwca na hipodromie Stada Ogierów Książ Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo