Czytających: 5191

Wrocław: II liga koszykówki: Porażka na koniec sezonu zasadniczego

Poniedziałek, 12 marca 2018, 11:21
Aktualizacja: 11:41
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali 70–88 we Wrocławiu z miejscowym Gimbasketem.

Początek meczu był bardzo wyrównany i wynik oscylował najczęściej wokół remisu. Z czasem to jednak Gimbasket zaczął budować przewagę i po 10 minutach nasi przegrywali 18-21. W grze Górnika widać było brak Rafała Glapińskiego i Marcina Wróbla.

Druga kwarta w wykonaniu podopiecznych Marcina Radomskiego była po prostu słaba. Miejscowi bardzo szybko dojrzeli słabość Górnika i przewaga Gimbasketu zaczęła dynamicznie rosnąć. Trener wałbrzyszan dał w tym okresie pograć nieco więcej minut rezerwowym, ale nie zmieniło to sytuacji na lepsze, bowiem do przeryw Gimbasket prowadził 49-32.

W trzeciej kwarcie nasi mozolnie odrabiali dystans, ale gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwolili zbliżyć się biało-niebieskim na mniej niż 8 punktów. Po 30 minutach gry było 68-56 dla Wrocławia.

W ostatniej kwarcie niewiele ciekawego działo się na parkiecie, bowiem Gimbasket był tego dnia drużyną znacznie lepszą od Górników. Nasi zaliczyli słabszy dzień i ponieśli porażkę w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Gimbasket Wrocław - Górnik Wałbrzych 88-70 (21-18, 28-14, 19-24, 20-14)

Górnik: Kruszczyński 19, Ratajczak 16, Krzywdziński 14, Szymański 5, Makarczuk 4, Kaczuga 4, Jeziorowski 3, Spała 3 (5 asyst), Durski 2.