Czytających: 4394

Świdnica: Piłkarze Górnika odpadli z Pucharu Polski

Wtorek, 13 marca 2018, 12:00
Aktualizacja: 12:08
W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, Polonia/Stal Świdnica ograła 2–0 wałbrzyskiego Górnika.

Obie ekipy występują w IV lidze, ale w tej bezpośredniej potyczce lepsi okazali się gospodarze. Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, a mecz długimi fragmentami toczył się w środku boiska. Sytuacji, po których mogły paść gole, też nie było zbyt wiele, ale więcej stworzyli tych sytuacji wałbrzyszanie. Polonia atakowała z rzadka, a pewnie w naszej bramce spisywał się Jaroszewski i stąd po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się miejscowi, a nasi nie potrafili przejąć kontroli nad wydarzeniami na murawie. Już w 56. minucie Polonistów na prowadzenie wyprowadził Wilk. W kolejnych minutach to nadal Świdnica była ekipą dyktującą warunki gry i w efekcie w 78. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Tragarz i ustalił tym samym wynik meczu.

Polonia-Stal Świdnica - Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Mrowiec, Smoczyk, Krzymiński, Błażyński, Chajewski, Rytko, Wroczyński, Dec, Sobiesierski oraz Bogacz, Młodziński.