Czytających: 4294

Gniezno: II liga koszykówki mężczyzn: Awans koszykarzy Górnika do kolejnej rundy

Sobota, 14 kwietnia 2018, 17:47
Aktualizacja: 18:17
W drugim meczu play off o awans do I ligi koszykówki, wałbrzyski Górnik znów pokazał charakter i mimo, że przegrywał przez dłuższy czas, ostatecznie pokonał na wyjeździe Sklep Polski MKK Gniezno 73–71 i awansował do kolejnej rundy.

Już pierwsze spotkanie, które biało-niebiescy wygrali zaledwie różnicą 2 punktów, pokazało, że kolejne starcie z MKK Gniezno nie będzie wcale łatwe.

Początek meczu należał do miejscowych, którzy po 90 sekundach prowadzili 5-0. Po niespełna 4 minutach to nadal Gniezno utrzymywało kilka punktów przewagi (10-5). Wałbrzyszanie jednak dość szybko zdołali zniwelować straty dzięki skutecznym akcjom Durskiego. W kolejnych minutach lepszą skutecznością i grą w obronie mogli pochwalić się gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 28-20.

Pierwsze minuty drugiej ćwiartki to gra kosz za kosz i wciąż 8-12 punktowa przewaga miejscowych. Po 15 minutach MKK prowadziło już 40-26, a nasza drużyna miała problem zarówno z grą w defensywie jak i w ataku. Na szczęście skuteczne rzuty Krzywdzińskiego, Glapińskiego i przede wszystkim Spały spowodowały, że w 18. minucie było już tylko 40-34. Gospodarze jednak nie oddawali pola i w efekcie do przerwy prowadzili 46-37.

W trzeciej kwarcie zobaczyliśmy na parkiecie wreszcie waleczny zespół Górnika. Po akcjach Wróbla i spółki nasi zaczęli stopniowo i systematycznie odrabiać dystans do rywala. Kwartę skuteczną akcją za trzy punkty zakończył Ratajczak i po 30 minutach Gniezno prowadziło już zaledwie 61-56.

Ostatnią ćwiartkę świetnie zaczął Ratajczak, który dwukrotnie pokarał rywala celnymi trójkami i wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie 61-62. MKK jednak wciąż wierzyło w zwycięstwo i nie zamierzało ułatwiać nam drogi do kolejnej rundy. Po trójce Andrzejewskiego w 34. minucie mieliśmy remis po 64. Później trwała walka nerwów. Gdy Glapiński trafił za dwa i na tablicy widniał wynik 64-69 dla Górnika, a do końca pozostawało zaledwie 3 minuty i 48 sekund, wydawało się, że naszej drużynie już nic nie grozi i zwycięstwo padnie naszym łupem. Nic bardziej mylnego. Na 90 sekund przed końcową syreną po celnej trójce Budnikowskiego zrobiło się 69-71. Po chwili Golasiński doprowadził do wyrównania po 71. Na 12 sekund przed końcem Durski wytrzymał ciśnienie, trafił dwa rzuty osobiste i było 71-73. Gospodarze nie trafili ostatniego rzutu i wygrana Górnika i tym samym awans do kolejnego etapu stał się faktem.

Sklep Polski MKK Gniezno - Górnik Wałbrzych 71-73 (28-20, 19-16, 14-20, 10-17)

Górnik: Ratajczak 16 (12 zbiórek), Durski 15 (9 zbiórek), Glapiński 11 (8 asyst), Kruszczyński 10, Krzywdziński 9 (7 zbiórek), Spała 9 (7 zbiórek), Wróbel 3 (6 zbiórek).