Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Wtorek, 21 sierpnia 2018 Godz.: 03:59:22 Imieniny: Joanny, Franciszki, Kazimiery, Piusa Czytających: 8982 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

PiS przeciwko płatnym parkingom przy szpitalach

Sobota, 28 kwietnia 2018, 11:28, ostatnia aktualizacja: 2018-04-28 12:21
JAZ
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944 

Polska Środa, 22:29
01 sierpnia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Netbook California 12 cali
Opiekunka do Amstetten, Niemcy
Drobna egzotyka
Utrzymanie terenów zielonych
Podejmie się pracy
Suknia ślubna
Młody, dyspozycyjny
Oddam
Sprzedam sukienki
Podłogowe deski sosnowe 200m2
Szukam pracy na etat
Wynajmę pomieszczenie
Praca Intermarche
Ciuszki
Praca Intermarche
Praca Intermarche
Praca Intermarche
IPhone 5s nowy
Sprzedam działkę budowlaną
Piękna witryna!

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. JAZ

W siedzibie wałbrzyskiego koła Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie, podczas którego członkowie organizacji ogłosili wdrożenie w życie projektu, który ma na celu zlikwidowanie płatnych parkingów pod wałbrzyskimi szpitalami.

- Uważamy, że wykorzystywanie przez miasto powierzchni parkingowych przy takich miejscach jak szpitale, przychodnie do pobierania opłat za postój jest nie w porządku wobec mieszkańców. Przyjeżdżają oni do szpitala w odwiedziny do bliskich, do przychodni, czasem tylko po wyniki i każdorazowo muszą zapłacić, bez względu na to, czy mają zamiar być 15 minut czy godzinę, czy może kilka godzin. Czasem nie wiadomo też, ile w takim miejscu ktoś będzie musiał stać. Przykładowo przyjeżdża pacjent do szpitalnej przychodni i musi stać w kolejce. W trakcie czekania musi dopłacać. Uważamy to za niekomfortowe i przeciwko ludziom – mówią członkowie Zarządu Koła.

R E K L A M A

Problem dotyczy również lekarzy, którzy nie mają dedykowanego miejsca na postój i przyjeżdżając do pracy również muszą płacić za miejsce.
- Uważamy, że lekarze są z tego powodu pokrzywdzeni. Wiemy przecież ile taki lekarz spędza w pracy czasu – dodają liderzy ugrupowania.

Akcja sprzeciwu ma mieć charakter społeczny i zacznie się od zbierania na ulicach miasta podpisów mieszkańców. Po zebraniu odpowiedniej liczby, projekt zostanie przedstawiony Radzie Miasta.
- Liczymy, że gdy radni zobaczą jak dużo osób nas popiera, przychylnie odniosą się do naszego wniosku – mówi Cezary Kuriata z wałbrzyskiego PiS-u.

Akcja ma zacząć się już w maju. Minimalna liczba podpisów wynosi 30. Organizatorzy zamierzają zebrać ich setki.

Oświadczenie

Zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Wałbrzychu w sprawie wniosku o zniesienie opłat parkingowych w obrębie szpitali

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi akcji zbierania podpisów pod wnioskiem PiS o zniesienie opłat parkingowych w obrębie wałbrzyskich szpitali, informujemy:

W lutym 2016 roku Klub Radnych PiS Rady Miejskiej Wałbrzycha złożył wniosek o zniesienie obowiązku ponoszenia opłat parkingowych w obrębie Szpitala im. A. Sokołowskiego. Wniosek ten nigdy nie został poddany obowiązującym procedurom, określonym w Statucie Miasta Wałbrzycha. Jedyną reakcją Przewodniczącej Rady Miejskiej M. Romańskiej było zwrócenie się o opinię w tej sprawie do Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. ZDKiUM zaopiniował negatywnie wspomniany wyżej wniosek PiS. W opinii tej nie odniesiono się jednak do zasadniczego problemu podnoszonego we wniosku, czyli osób chorych, pacjentów licznych szpitalnych przychodni oraz osób odwiedzających hospitalizowanych członków ich rodzin. Ograniczono się jedynie do określenia strat w budżecie Miasta będących skutkiem zniesienia poboru opłat parkingowych. Ta opinia zdecydowała o tym, że Przewodnicząca Rady nie poddała wniosku PiS ocenie Rady Miejskiej. Zastanawiający w tym jest fakt, że zarówno Przewodnicząca Rady jak i Prezydent Miasta są lekarzami i pracownikami Szpitala im. A. Sokołowskiego.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, jak i opinie wielu osób zwracających nam uwagę na opisany wyżej problem, Zarząd Komitetu Miejskiego PiS w Wałbrzychu postanowił, na podstawie par. 50 Statutu Miasta Wałbrzycha, rozpocząć akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o zniesienie opłat parkingowych w obrębie wałbrzyskich szpitali. Wniosek ten dotyczy miejsc parkingowych przy ulicach: A. Sokołowskiego, Czerwonego Krzyża oraz St. Batorego.

Uważamy za głęboko niemoralne wykorzystywanie choroby lub nieszczęśliwego wypadku mieszkańców Wałbrzycha i okolic do poboru daniny uzupełniającej braki w budżecie Miasta.

W związku z powyższym, biorąc pod uwagę dobro mieszkańców Wałbrzycha oraz wszystkich pacjentów korzystających z wałbrzyskich szpitali postanowiliśmy rozpocząć akcję zbierania podpisów w tej sprawie.

Wałbrzych, 27.04.2018 r z upoważnienia Zarządu KM PiS w W-chu
Jerzy Langer
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  28-04-2018 11:52 | ~Trututu | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
PiS o parkingach a na leki i procedury kasy nie ma. Tematy zastępcze

  28-04-2018 12:25 | ~Eko | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Dobrze bo Roman zrobił sobie biznes na chorych mogą być coś płatne ale nie takie sumy a jeszcze trzeba wrzucić minimalna stawkę powinno być do 1 godziny 1 zł a powyżej np 4 zła za dzień i tyle no i mogliby rozmieniarki pieniędzy albo czytniki kart płatniczych zamontować a nie chory biega z banknotem po mieście i prosi o rozumiane albo sklepu szuka i musi kupić colę żeby mu rozmienili.

  28-04-2018 13:02 | ~ | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
PIS robi porządek!Popieram i dziękuję.

  28-04-2018 13:17 | ~!!!! | *.dialog.net.pl (78.9.*.*)
Największy paradoks to płatny parking przy Urzędzie Skarbowym na ul. Uczniowskiej. To kojarzy się z podwójna pazernością Państwa. Nie dość, że trzeba oddawać poważne sumy podatków, to do jego jeszcze podatnik obdzierany jest z kilku złotych za zostawienie auta pod tym szacownym urzędem. Ja zjawiam się tam raz w roku, ale przedsiębiorcy bywają tam często i płacą jak za mokre zboże. Wiem, że opłata parkingowa nie idzie do US, ale do prywatnej kieszeni. Mam wrażenie, że parking jest w zmowie z US i doji każdego kto się nawinie.

  28-04-2018 13:28 | ~Parkingowy | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
A co PiS będzie sprzątał, odśnieżał parking za darmo ? przecież ktoś parkingi musi utrzymać, nikt za darmo tego nie robi.

  28-04-2018 13:41 | ~ | *-gprs395039.centertel.pl (37.47.*.*)
Parkingowy już ty się nie bój że ci na wypłatę zabraknie matole:) Utrzymanie czystości parkingu to zasrany obowiązek szpitala. Pobieranie opłat od pacjentów i rodzin pacjentów to dopiero chora akcja.

  28-04-2018 13:56 | ~dziekujemy |  (185.146.*.*)
PiS już sprzedał Polskę Izraelowi , więc proponuje przy nastepnych wyborach lokalnych czy do UE ich nie wybierać , postawić na ludzi młodych , oby nie dzieci członków PO czy Pis albo SLD , wiec uważać i sprawdzać skąd się wywodzą kandydaci. Należy odstawić zdrajców Polski od koryta.

  28-04-2018 13:58 | ~:-) | *-gprs384837.centertel.pl (37.47.*.*)
W nawiązaniu do płatnego parkingu pod US. Pomijam opłatę, ale pytanie parkingowego "czy potrzebny paragon" zakrawa na jakieś szaleństwo i oddaje obraz Wałbrzycha w pigułce.... Takie zachowanie parkingowych jest od lat pod Urzędem Skarbowym. Mam wrażenie, że do niedawna był specjalnie zatrudniony parkingowy z specyficzną niepełnosprawnością, któremu nic nie można zrobić... Widać drodzy obywatele tak trzeba robić- kraść ile się da i na bezczelnego...

  28-04-2018 14:21 | ~Jako | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Słuszna idea. Rozszerzył bym akcje na większą ilość miejsc

  28-04-2018 15:29 | ~Kiełbasa wyborcza | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Kto poleci na to co spadło z PiSowskiego stołu ? bo na pewno nie ja

  28-04-2018 16:53 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
To dopiero początek opłat i haraczy na poczet gigantycznego zadłużenia gmin i kraju. Ma w tym i swój udział PiS, choć pomysł jest szczytny. Opłata za parking pod US jest faktycznie cynizmem najwyższej klasy, w praktyce oznaczającym konieczność wniesienia każdorazowej opłaty za przymus wizyty w urzędzie.

  28-04-2018 17:14 | ~12345 | *.adsl.inetia.pl (81.219.*.*)
To święta prawda. Parking pod Skarbówką to jest kpina. 1/3 a zapewne i więcej kierowców daje parkingowemu w łapę i odjeżdża, i to gdzie na terenie US. Ten kto zawiaduje tym bajzlem w US jest chyba ślepy albo ma zwyczajnie wyje,,,ane na to co dzieje się na jego terenie . Przecież to Państwo dopiero teraz zaczyna być w 100% teoretyczne.

  28-04-2018 17:58 | ~Jędrek | *-2.icpnet.pl (109.173.*.*)
No i PIS wymyślił temat zastępczy parkingi . No to jest jakaś kpina , na nic więcej pisowców nie stać w mieście . Idą wybory samorządowe a tu takie cienizny . Wybory i tak wygra Pan Szełemej /PIS o ty wie , tylko nie mówi tego głośno / . Z resztą na ile % może liczyć kandydat Pis no na ile ? w moim przewidywaniu na około 8-10 % i to z górką . Nigdy w swoich przewidywaniach nie pomyliłem się więcej niż o 2 %. Sprawdzicie mnie po wyborach i skomentujcie . Wałbrzych miastem ludzi wolnych i sprawiedliwych , a takich ludzi w mieście jest około 85 % .

  28-04-2018 18:48 | ~Lilka | *.dynamic.chello.pl (84.10.*.*)
Pod szpitalem i wszystko wiadomo. Zaczęła się kampania i nie chodzi o szpital tylko Prezydenta. PIS jest u władzy a ja płacę parking pod Urzędem Skarbowym i tym się zajmijcie. A dlaczego tego nie robicie. No to przydupasy proszę wskazać czyj jest parking i jaka firma go wydzierżawia za kasę.

  28-04-2018 19:43 | ~klon | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Ale bzdury wypisujecie,jak płatny parking się nie podoba to autobusem jedź człowieku.Ekologicznie się udzielisz,i zaoszczędzisz na parkingu.A swoją drogą,stać Cię na samochód,to płać za luksus.Mnie stać na parking i skoro trzeba to płacę.Widać że w główkach się przewraca,wsio darmowe byście chcieli.

  28-04-2018 20:47 | ~nie mam auta | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
panowie z PiS prosimy o leki za darmo emeryt

  28-04-2018 20:49 | ~=+ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
już kupują ciemny naród

  28-04-2018 20:51 | ~poważnie | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
każdemu z podatku zabierają po 600 zł na 500+

  29-04-2018 00:46 | ~waclaw | *-217.unitymediagroup.de (5.147.*.*)
ALE WYMYSLILI NA POCZEKANIU ALE CZY PREZES SIE ZGODZI TO NIC PEWNEGO ALE PRZED WYBORAMI LEJA WODE NA MLYN

  29-04-2018 07:21 | ~bzz | *.dynamic.chello.pl (89.67.*.*)
Biorąc pod uwagę kilometrowe kolejki przed przychodniami w Szpitalu, opłata za parking może dorównać wydatkowi na taksówkę

  29-04-2018 08:19 | ~ | *-gprs383865.centertel.pl (37.47.*.*)
~poważnie to jesteś chłopie umysłowo ograniczony:)

  29-04-2018 10:17 | ~Człek | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
PISOWSKA KIEŁBASA WYBORCZA NIECH LEPIEJ LUDZIOM DADZĄ ZAROBIĆ A NIE RZUCAJĄ OCHŁAP.

  29-04-2018 11:58 | ~radny | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Jeżeli parking będzie darmowy to nie znajdziesz miejsca do zaparkowania. Przyjedziesz z chorym i nie będziesz miał gdzie zostawić auta. Jeżeli tego nie rozumiesz to znaczy że nie powinnieneś jeździć autem. W tej chwili płaci się za parking i jest problem z zaparkowaniem. Dodam tylko że na jednej zmianie na SOR, przyjmuje się około 130 pacjentów.

  29-04-2018 12:10 | ~heniu fiolek | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
Super pomysl wałbrzyski PIS to super ludzie!!!

  29-04-2018 13:08 | ~Piskorz | *.adsl.inetia.pl (81.219.*.*)
Poważnie, Polskiemu podatnikowi zabierają ok. 980 zł rocznie na 500+. Rachunek jest prosty, w 2018 r. zaplanowano 24,5 mld zł na tą akcję, a podatników jest prawie 25 mln. Pomysł Pis jest bardzo dobrym pomysłem, a do władz miejskich należy wykonanie parkingów o powierzchni odpowiadających potrzebom mieszkańcom miasta, płacącym przecież podatki po to, aby móc godnie i bezpiecznie żyć. Opłaty na parkingu przy Uczniowskiej za sam wjazd 2 zł, kiedy załatwienie sprawy trwa często przysłowiowe 5 min, to granda w biały dzień. Opłata za dłuższe parkowanie też jest absurdalna i biorąc pod uwagę to, że znaczna część parkujących to ludzie chorzy, będący pacjentami przychodni, często niepełnosprawnymi, czekający długo w kolejce do lekarza, parking powinien być darmowy o odpowiedniej wielkości.

  29-04-2018 14:51 | ~powaznie | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
`byleś w kościele to nie ubliżaj i naucz sie ekonomi

  30-04-2018 00:15 | ~tuziano | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
dla porównania w Świdnicy przy Urzędzie Miasta, Starostwie czy US parkingi są bezpłatne! można? Można!

  30-04-2018 00:30 | ~tuziano | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Podobnie pod nową siedzibą MOPS na Kilińskiego. Poskąpiono choćby kilku/kilkunastu miejsc dla pracowników czy Klientów tej Instytucji. Chyba ktoś wyszedł z założenia, że Klienci urzędu nie mają i nie powinni mieć samochodów, a pracownicy zarabiają krocie i te "parę" złoty dziennie to dla nich "pikuś". Rozumiałbym to jeśli nie było takich możliwości, ale były...chociażby w miejscu wyburzonych obok budynków.

  30-04-2018 09:22 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Cezary już się nawet w fotelu nie mieści.

  30-04-2018 16:34 | ~pan bozia | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
Jak ma dupe jak wieloryb to nie dzw sie chlopie ze siada bokiem. Zresztą jazdy wie jaki jest ow czlek

  07-05-2018 00:49 | ~Husky35 | *-43.c.is (89.160.*.*)
Ręce precz od Wałbrzycha. Pis wpędzi Polskę w długi i wychowa pokolenie niezaradnych życiowo ludzi. Krzyczą na imigrantów że za darmo chcą pieniędzy bez pracy a tu takich sami tworzą. Pieniądze na dzieci tak ale na dzieci a nie na alkochol dla patologii.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Marek Tarnacki kandydatem na burmistrza Boguszowa–Gorc Marek Tarnacki kandydatem na burmistrza Boguszowa–Gorc 

REGION, Boguszów-Gorce Poniedziałek, 16:02
20 sierpnia 2018

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na burmistrza Boguszowa–Gorc.
Nabór na lokale przy ulicy Husarskiej rozpocznie się we wrześniu Nabór na lokale przy ulicy Husarskiej rozpocznie się we wrześniu 

Wałbrzych Poniedziałek, 15:32
20 sierpnia 2018

Jak informuje portal samorządowy.pl od września tego roku w Wałbrzychu planowany jest nabór lokatorów...
Prezydent przyznał dodatkowe stypendia sportowe Prezydent przyznał dodatkowe stypendia sportowe 

Wałbrzych Poniedziałek, 15:17
20 sierpnia 2018

Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie przyznania stypendiów sportowych na 2018 rok.
Nietrzeźwa kobieta doprowadziła do kolizji drogowej [FOTO] Nietrzeźwa kobieta doprowadziła do kolizji drogowej   (2)

REGION, Głuszyca Poniedziałek, 14:55
20 sierpnia 2018

Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali w miniony piątek mieszkankę tej miejscowości,...
Dolny Śląsk liderem rynku pracy Dolny Śląsk liderem rynku pracy 

REGION Poniedziałek, 14:33
20 sierpnia 2018

Pracownicy z Dolnego Śląska, spośród wszystkich badanych regionów, są najbardziej zadowoleni ze...
Odszedł wieloletni nauczyciel III LO w Wałbrzychu Odszedł wieloletni nauczyciel III LO w Wałbrzychu 

Wałbrzych Poniedziałek, 09:37
20 sierpnia 2018

Grzegorz Perkowski był dla wielu uczniów niedoścignionym wzorem.
50–letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie portfela i kradzieże z włamaniami na konto bankowe 50–letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie portfela i kradzieże z włamaniami na konto bankowe 

Wałbrzych Poniedziałek, 09:01
20 sierpnia 2018

Znalazł portfel z dokumentami oraz kartami bankomatowymi i zamiast oddać znalezione mienie...
Muzyka w sercu Jedlinki  

REGION, Jedlina-Zdrój Niedziela, 18:25
19 sierpnia 2018

Wczoraj przed Pałacem Jedlinka w Jedlinie–Zdroju odbył się kolejny koncert plenerowy z cyklu "Muzyka w...
<b> "Kolonia dla młodych artystów za nami [FOTO] </b> "Kolonia dla młodych artystów za nami  

Wałbrzych Piątek, 10:15
17 sierpnia 2018

Stowarzyszenie „MŁODY ARTYSTA” zakończyło realizację dwóch turnusów „Kolonii dla Młodych...
Letnia Akademia Kontrabasowa w Szczawnie Zdroju wsparta  ze środków Ministra Kultury Letnia Akademia Kontrabasowa w Szczawnie Zdroju wsparta ze środków Ministra Kultury 

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Niedziela, 13:46
19 sierpnia 2018

Letnia Akademia Kontrabasowa ponownie zagości w Szczawnie Zdroju. Stanie się tak dzięki dotacji...
Letnia serenada 2018 – Cudowny świat musicali Letnia serenada 2018 – Cudowny świat musicali  (1)

Wałbrzych Niedziela, 11:19
19 sierpnia 2018

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz Dyrektor Filharmonii Sudeckiej Elżbieta Łaganowska zapraszają...
Atrakcje wakacyjne w OSK [FOTO] Atrakcje wakacyjne w OSK  

Wałbrzych Niedziela, 11:17
19 sierpnia 2018

Dla uczestników zajęć wakacyjnych w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo