Czytających: 4200

Wałbrzych: Porażka siatkarek w ostatnim meczu

Piątek, 15 czerwca 2018, 8:22
Aktualizacja: Sobota, 16 czerwca 2018, 9:29
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet w ostatnim meczu w ramach Ligi Narodów uległa w Wałbrzychu Dominikanie 1–3.

Polska - Dominikana 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 20:25)

Początek należał do rywalek. Jednak stratę 3:6 gospodynie szybko odrobiły. Po pierwszej przerwie technicznej (7:8) Dominikana miała serię udanych akcji. Czas o jaki poprosił trener Jacek Nawrocki nie zmienił przebiegu wydarzeń na boisku. Polski zespół tracił kolejne punkty (11:16). W końcówce rywalki powiększyły jeszcze przewagę.

W drugiej partii Polki wróciły do swojej znakomitej gry jaką prezentują na turnieju w Wałbrzychu. Po uderzeniu z przechodzącej piłki przez Agnieszkę Kąkolewską gospodynie prowadziły 4:0. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:2 i gra cały czas przebigała pod kontrolą. Na świetną postawę biało-czerwonych złożyło się m.in. świetne przyjęcie które wynosiło 71 procent.

Trzeci set był wyrównany do drugiej przerwy technicznej (15:16). Rywalki zaczęły przejmować inicjatywę. Gdy Pena przełamała polski blok było 19:16 dla Dominikany. Kolejne dwie akcje są dla Polski, ale następnie rywalki powiększają przewagę. Przy stanie 19:22 trener Jacek Nawrocki prosi o czas. Jednak losów partii nie udało się odwrócić.

Polki bardzo słabo rozpoczęły czwartą partię. Dominikanki prowadziły już 9:1. Miały bardzo dobry atak. Gospodynie popełniały błędy. Dużą stratę biało-czerwone zaczęły odrabiać. Wynosiła ona już tylko 9:12. Kolejne akcje należały znowu do Dominikanek, które prowadziły 20:13 i inicjatywy już nie oddały.

Polska: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Pleśnierowicz, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Maria Stenzel (L) - Agata Witkowska (L), Julia Nowicka, Martyna Łukasik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Dominikana: Dominikana: Lisvel Elisa Eve Mejia, Niverka Dharlenis Marte Frica, Candida Estefany Arias Perez, Yonkaira Paola Peña Isabel, Brayelin Elizabeth Martinez, Gaila Ceneida Gonzalez Lopez, Ana Yorkira Binet Stephens (L).