Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Środa, 21 listopada 2018 Godz.: 15:03:48 Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada Czytających: 5397 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Nie było innej drogi, by wyciągnąć Wałbrzych z kryzysu

Czwartek, 21 czerwca 2018, 17:03, ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 09:39
PAW
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej 

Polska Poniedziałek, 14:37
12 listopada 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze
Całodobowy serwis remontowy
Peugeot 206 Tanio !!!
M3 Os.Robotnicze po remoncie
Pomocnik narzędziowca
M3 Cieplice taras i ogródek
Sobieszów, lokal 64m2, parter
Kupimy 1-2 pokojPiechowice,Sob
Zatrudnimy sprzedawce
Profesjonalna opieka!
M2 - Zabobrze I - 46 m2
Zatrudnimy Maklera /Agenta
Skup aut 695 152 278 Gotowka!!
Nowoczesne SPA zatrudni
Tapi-Clean pranie Karcher
Skup Aut tel 691 035 913 Gotów
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej ma do wynajęcia
Pomoc do kuchni Szklarska Porę
Obiekt Hotelowy Szklarska Por.
Młodszy grafik komputerowy DTP

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. archiwum

Tak dziś prezydent Roman Szełemej mówił o działaniach, jakie podejmował od 2011 roku, by wyciągnąć nasze miasto z kryzysu. Większość radnych te działania ocenia pozytywnie, bowiem prezydent otrzymał absolutorium.

Uchwały dotyczące sprawozdania finansowego za wykonanie budżetu za rok 2017 i udzielenia absolutorium prezydentowi Romanowi Szełemejowi uzyskały pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej rady miasta Wałbrzycha.

R E K L A M A
- Wiele razy w roku ubiegłym budżet był zmieniany, ale rozumiem te zabiegi - ocenia wykonanie budżetu radny Marek Rząsowski. - Martwi mnie trochę wzrastający dług. Dochody w roku 2017 wyniosły 586 milionów, a długi na koniec roku sięgnęły 560 milionów złotych. Większość mieszkańców ocenia decyzje podejmowane przez prezydenta Szełemeja pozytywnie. Ten kierunek uważam za słuszny, mimo tych zobowiązań finansowych. Na pewno nie wszystkie inwestycje okazały się trafione, ale większość zdecydowanie tak. Prezydent Szełemej to silna osobowość. W 80 procentach wykonuje on dobrą robotę dla miasta, a te pozostałe 20 procent można byłoby poprawić. Kapitan musi być jeden i dlatego zagłosuję "za" absolutorium.

Zdecydowanie w odmiennym tonie wypowiadała się Beata Mucha z klubu radnych PiS-u.
- My nie patrzymy na to zadłużenie w tak optymistycznym tonie - mówi radna. - To zadłużenie rośnie systematycznie, emitujemy obligacje i te opowieści pani skarbnik dotyczące wieloletniej prognozy finansowej nie oceniamy aż tak pozytywnie i dlatego głosujemy "przeciw" sprawozdaniu i absolutorium.

Radny Mariusz Kalinowski uważa, że inwestowanie w Aqua Zdrój czy Starą Kopalnię, choć często krytykowane przez opozycję, ma sens, bowiem daje ludziom miejsca pracy, pobudza biznes i poprawia zdecydowanie wizerunek Wałbrzycha. Pozytywnie o gospodarce mieszkaniowej wypowiedziała się natomiast Alicja Rosiak, która nie chciała odnosić się do innych kwestii dotyczących budżetu. Radny Ryszard Nowak natomiast zapewnił prezydenta o swoim poparciu.
- Bez względu na to, jakie są komentarze, jestem "za" absolutorium. Każdy ma długi i zobowiązania, ale nie każdy o tym mówi - twierdzi Ryszard Nowak.

Przy 20 głosach "za" i 4 "przeciw" (Jerzy Langer, Renata Wierzbicka, Cezary Kuriata, Beata Mucha) prezydent otrzymał absolutorium.
- Pozytywna opinia jest potwierdzeniem, że wybraliśmy dobrą drogę i że dobrze pracujemy na rzecz miasta - mówi prezydent. - W 2011 roku musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim kierunku powinien pójść znajdujący się w głębokim kryzysie Wałbrzych. Wybrałem drogę pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje, drogę rozwoju, a nie zwijania miasta, które się starzeje i wyludnia. Postawiłem na to, by zatrzymywać w Wałbrzychu ludzi młodych. Nie byłem oczywiście pewny sukcesu, ale nie miałem innego wyjścia. Dzięki pracy wielu osób, moich współpracowników i wielu wałbrzyszan udało się zrealizować wiele inwestycji, poprawić jakość życia mieszkańców. Zmieniamy wspólnie od lat skutecznie wizerunek Wałbrzycha, który kiedyś był nazywany czarną dziurą, a teraz inni nas podpatrują i korzystają z naszych rozwiązań w wielu kwestiach. Na inwestycje pozyskujemy środki, ale potrzebny jest też własny kapitał i stąd to zadłużenie. Najtrudniejsze lata są za nami. Moim zdaniem nie było innej drogi dla Wałbrzycha w tej sytuacji, w jakiej to miasto się znajdowało. Banki chcą nadal z nami współpracować i uważam, że sztuką jest zadłużać się mądrze, a my tak właśnie robimy. Docieraliśmy wszędzie gdzie to było możliwe, żeby pozyskiwać środki na kolejne zadania i bierności nie można nam zarzucić. Te inwestycje, które zrealizowaliśmy, przez długie lata będą służyć mieszkańcom Wałbrzycha. Mam pewien niedosyt podpowiedzi ze strony tych, którzy mnie krytykują, a ja jestem otwarty na propozycje i nowe rozwiązania.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  21-06-2018 17:42 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Kryzys to już jest bo pełno odpadów niewywożonych, pozatykana kanalizacja burzowa, handel rodzimy zniszczony nadmiarem marketów i składowisko odpadów toksycznych w mieście. No cóż, płacą podatki lokalne to są tolerowani przez władzuchnę, ale naszym kosztem. Kryzys dopiero będzie jak wierzyciele upomną się o swoje. Przewiduję racjonowanie wody za lat kilka. Nie trzeba było panie Szełemej topić pieniędzy w Starej Kopalni, to inaczej by o panu mówiono.

  21-06-2018 18:44 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (167.99.*.*)
A jakie to dzialania zrobiliscie by zatrzymac mlodych hehehe? Jakie inwestycje zrobiliscie? Rozwijacie miasto? Poprzez co? liwkidacje wamagaow, porcelan, likwidacje sprotu druzynowego,likwidacje basenow, pksu... czy sprzedaz spolek miejskich PEC, Koksowni Victoria?? Przeciez to jeden wielki belkot i klastwo... plujecie ludziom w twarz i mowicie ze deszcz pada? Jak mozna tak klamac.... co wy dla mlodych zrobiliscie przez 20 lat rzadow PO? Nie bylo innej drogi....heheh ale co on moze innego powiedziec? hehehe. Czekam az lemingi wyjasnia mi dzialania Romka i PO na rzecz tego bymlodych zatrzymac w miescie. jaka oferte ma Walbrzych dla nich ehhehe. Rozwoj miasta poprzez zaciaganie kredytow, zadluzanie miasta i poprzez wyprzedaz spolek miejskich i sreber Walbrzyskich.

  21-06-2018 19:37 | ~olo | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Kryzys to jest teraz . Zadłużenie największe w kraju . Na ulicach brud . Jedno w czym nie ma kryzysu to perfekcyjny PR Doktorka . Ale komuchy łykną wszystko co powie ich Bóg

  21-06-2018 20:06 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (167.99.*.*)
Kryzys jest teraz... wiec trzeba jasno stwierdzic fakty... PO przez 20 lat, kiedy rzadza te same twrze zmieniaja sie tylko na stolkach, nie cyiagnela miasta z KRYZYSU!! A nawet go poglebila. I takie sa fakty... mozecie jak zakomuny trawe na zielono malowac, ale KRYZYS miasta jest faktem. Wyludnienie, starzenie sie miasta, oraz rosnace zadluzenie to fakt... Kiedys Wałbrzych nazywany czarna dziura.... a dzis jak? Miasto biedaszybow, Dolina Biedy... Ale zmiana po 20 latach hehehe.

  21-06-2018 20:07 | ~@olo | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
jesli piszesz o pisiorach i kaczynskim, to pelna zgoda. mentalni bolszewicy z pisu i sieroty po komunie glosujace na ta partie, uwierza we wszystko, co powie im prezes. i nikt wam nie wmowi, ze czarne jest czarne, a biale jest biale. tak twierdzil twoj guru z nowogrodzkiej.

  21-06-2018 21:10 | ~olo | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
static.chello.pl (84.10.*.* Sieroty PO komunie ?? To nie przypadkiem byli SB-cy Którzy teraz kochają PO ???

  21-06-2018 21:20 | ~ | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Pomimo wielu pozytywnych zmian bardzo wiele jest jeszcze w mieście do zrobienia,szczególnie w kwestii:1.uatrakcyjnienia przestrzeni dla młodzieży (w mieście praktycznie brak miejsc,gdzie młodzież,czy ludzie w średnim wieku mogliby się dobrze zabawić),2.gospodarki śmieciowej,która za czasów komunalnika jest naprawdę dużą porażką -w stosunku do 2013 roku to duży krok wstecz(nawet sposób segregacji),w mieście jest bałagan-tu potrzebna jest zmiana organizacyjno-systemowa np. wyłączenie całkowicie odpadów ze struktur urzędu,3.stwarzanie warunków dla rozwoju handlu i usług,przyciąganie nowych inwestorów-niestety w kwestii zakupów nadal w mieście kiepsko,4.Zamiast obsadzać stołki nieudacznikami z partii,kolegami z klasy itd.,warto szczególnie w tych wrażliwych sprawach zainwestować w specjalistów

  21-06-2018 21:52 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
W mieście panuje totalna bezideowośc i zdziczenie obyczajów. Np. przed kinem Apollo na Starym Zdroju, punkcie na trasie tranzytowej dla cudzoziemców w stronę Czech i Południowych Niemiec, krajobraz zupełnie zdominowali klienci pobliskiej noclegowni czy jak to się nazywa: W biały dzień piją alpagi, śpią na błyszczących ławkach tuż przy ulicy w kółko włączają światła na przejściu jakby urządzali tam chodzoną blokadę drogi. To jest panie Szełemej całkowite cofnięcie tej części miasta do epoki barbarzyńskiej jak po jakimś kataklizmie w którym wybito normalnych ludzi a władzę przejęło ludzkie robactwo narzucające swoje prawa.A pan to toleruje jako osobnik ,,światły i tolerancyjny". Co z tego że bilans sztymuje w rachubie skoro takimi widokami reklamowany jest Wałbrzych.Wstyd i tyle.

  21-06-2018 22:39 | ~Ludx | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Właśnie trzebaby było zadbać bardziej o ludzi,a nie tylko żeby samochody i rowery miały po czym jeździć,a oczy cieszyć się kolorowymi kamienicami. Remonty są ważne,ale miasto tworzą ludzie i to nie tylko Pana Prezydenta zwolennicy,ale także Ci,którzy nie mają żadnych poglądów,ale też ochoty i siły,by interesować się kto i jak rządzi (bo są skupieni na własnym nieszczęściu). Pijanym narodem i banda podporzadkowanych,wspierających nieudaczników rządzi się łatwo. Jednak prawdziwie światłych ludzi i Pan Szełemej nie oszuka.

  21-06-2018 22:41 | ~Jejku | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Mnie w tym mieście nigdy nie było i nie będzie dobrze choćby nie wiem jaki remont tu zrobiono. Dlatego planuje jak najszybszą wyprowadzkę.

  22-06-2018 01:16 | ~Lech | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do jejku wyp.... Jak najszybciej i zabieraj ze sobą takie cioty jak wyzwalacz i inne kredyciki fiki miki będzie czyściej

  22-06-2018 06:42 | ~Damianek | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Wałbrzych się wam nie podoba? To się przeprowadźcie do Świebodzic , zobaczycie zacofane miasto gdzie mieszkają w większości emeryci a jedyną rozrywką są procesje kościelne. W Świebodzicach nie ma galerii muzeów , lodowiska, aptek całodobowych ani miejsc pracy , tylko supermarkety i kilka fabryk podstrefy. Tu dopiero wieje nudą , masakra

  22-06-2018 07:24 | ~bicz_bozy | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
To co mówi Prezydent dla znakomitej większości mieszkańców tego miasta jest oczywiste, skala zaniedbania rządów poprzednich prezydentów była ogromna i miasto wymagało gigantycznych inwestycji. To aksjomat. Niestety, to co dla większości tego miasta jest podłogą, dla wyborców opętanych pisowska manipulacją jest sufitem. Są w stanie pluć na własne miasto ponieważ prezydent nie jest z "ich" opcji politycznej . To smutne, choć pocieszające jest to, że to jednak jedynie garstka mieszkańców Wałbrzycha.

  22-06-2018 07:38 | ~ | *-gprs391564.centertel.pl (37.47.*.*)
Roman Zbawiciel wyciągnął miasto z kryzysu..... jej,,, "zadłużać się mądrze"... kolejna papka dla przygłupów.. mądre zadłużanie to powiększanie długu przy jednoczesnych braku możliwości spłacenia tego długu? Jak wiadomo Wałbrzych stać teraz na spłacanie oprocentowania od tego zadłużenia:) Szełemej sprzedaje co się tylko da, zastawia kamienice bo banki nie są Świętym Mikołajem. Kryzys jest nadal tylko KUPA jakby ciut mniejsza:)

  22-06-2018 08:02 | ~T34 |  (77.32.*.*)
Miasto umiera i umrze piękne zadłużone po uszy. Ja jestem za stary, żeby sobie układać życie gdzie indziej ale swoim dzieciom mówię, żeby się wykształciły i dawały jak najdalej stąd,bo tu albo jesteś matołem z politycznej bandy i żyje Ci się dobrze albo wegetacja. A te prezydenckie dyrdymały i zaklinanie rzeczywistości to niech wciska swoim klakierom bo oni łykną wszystko. Tak jest miał zatrudniać fachowców a tu matoły skazane na sukces znający się na wszystkim byle od koryta nie odpaść.

  22-06-2018 08:42 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
A Boguszów-Gorce tam to dopiero totalna stagnacja!

  22-06-2018 11:04 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (167.99.*.*)
Damianek to chyba jakis regionalny klakier PO.... itroche mu sie miasta pomylily... Chyba swiebodzice porownales do Swidnicy.... Bo tam jest chociaz lodowisko... a walbrzych no fakt... przyszly takie czasy.... le lemingi i Trolle PO zeby bronic Romka i swojej partii porownuja Walbrzych do Swiebodzic. Romana do Kruczkowskiego.... wiec wychodzi im ze jest fajnie hehehe. Masakra. A w Pcimiu Małym nie ma PKSu!!! ups u nas tez hehehe. Wiec uwazajcie.... bo z lodowiskiem juz sie osmieszyliscie. po 20 latach rzadow PO w tym miescie, ludzie zaczeli porownywac miasto do wiosek.. bez obrazy dla wiosek... to jest tragizm lokalny co PO zrobila z ludzmi.. Tak PO podwyzszyla standardy zyciowe mieszkancom Walbrzycha... Porownuja swoje warunki do Swiebodzic zamiast do Wroclawia. TRAGEDIA! Mowi to wiele.

  22-06-2018 11:42 | ~olo | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Co poniektóre lemingi piszą ze Romek poprawia po poprzednikach A kto jak nie kumple z PO rządzą tym miastem Kruczkowski z SLD czy z PIS był ?? Nie z PO lemingi głupie . Co teraz robi Piotruś? Ma się Dobrze Doktorek dał mu fuchę . Pamiętacie jak Doktor mówił ze Piotrek jest oki ??To jedna i ta sama sitwa Z tym ze Romek jest perfekcyjny w PR . Mówi to co głupole chcą usłyszeć a te tłumoki łykają to Współczuje wam lemingi komunistyczne

  22-06-2018 15:05 | ~do olo | *.lan.ekonet.info (213.195.*.*)
Olo jaki Ty wspaniały jesteś i płyniesz pod prąd! Jestem Twoim wielkim fanem! Zbieram wszystkie screnny z Twoimi komentarzami. Są wypełnione miłością i mądrością życiową. Po nich widać że Ty byś był najlepszy w rządzeniu. Zresztą twoi sąsiedzi też tak mówią. Tylko uważaj na nich bo to mściwe ludzie są, zazdroszczą Ci. 85% głupoli w mieście. Dobrze powiedziane! Ja tak jak Ty jestem w tej mniejszości jeszcze. Ale już niedługo! Zdrowaś Mario, łaski pełna

  22-06-2018 16:02 | ~życie | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
UWAŻAM ŻE SŁUSZNIE ZROBIŁ I ROBI. Chcemy mieszkania, chcemy drogi, chcemy autobusy, chcemy inne rzeczy to musimy je kupić aby lepiej się żyło.

  23-06-2018 09:19 | ~wyborca | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Wałbrzych się rozwija i to każdy mówi, po upadku miasto staje na nogi. PiS podkłada kłody ale to nie zaszkodzi bo tutaj ludzie są mądrzy.

  23-06-2018 13:58 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (167.99.*.*)
woborca: ej klakierze PO? Trollu PO.... jak PIS podklada klody? 300 milionami na obwodnice? czy 30 milionami na odcinek sporny do obwodnicy? No jak? A moze podklada nogi ze chce zrobic Via Baltice kolo Walbrzycha? A moze tym z echce zmienic prawo, by mozliwe byly niezapowiedziane kontrole na Mobruku? Jak PIS podklada nogi tepy klakierze PO?

  23-06-2018 17:16 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
~życie: Tak. Chcemy mieć mieszkania, drogi i wiele innych rzeczy. Problem polega tylko na tym, że jeśli rzeczy te będziemy mieli za pożyczone pieniądze to wpadamy w sieć lichwy która realnie sprawę traktując osiąga teraz około 50%. W efekcie niektórzy maja ogromne zyski (w tym za "pośrednictwo") a inni maja dużo mniej tego co jest im potrzebne.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Nowe władze Województwa Dolnośląskiego Nowe władze Województwa Dolnośląskiego 

REGION Środa, 14:41
21 listopada 2018

Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego kadencji 2018 – 2023 ślubowanie złożyli...
27–latek włamywał się do mieszkań, piwnic i samochodów 27–latek włamywał się do mieszkań, piwnic i samochodów 

Wałbrzych Środa, 14:25
21 listopada 2018

Wywiadowcy z wałbrzyskiej „dwójki” ustalili i zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży oraz...
Jutro wałbrzyscy radni złożą ślubowanie Jutro wałbrzyscy radni złożą ślubowanie 

Wałbrzych Środa, 13:49
21 listopada 2018

W czwartek 22 listopada o godz. 9.00 w ratuszu, sala witrażowa, odbędzie się I sesja Rady Miejskiej...
Dzień Pracownika Socjalnego w PCPR [FOTO] Dzień Pracownika Socjalnego w PCPR  

powiat wałbrzyski Środa, 13:16
21 listopada 2018

W dniu 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego.
Jacek Cichura oficjalnie burmistrzem Boguszowa–Gorc [FOTO] Jacek Cichura oficjalnie burmistrzem Boguszowa–Gorc  

REGION, Boguszów-Gorce Środa, 12:03
21 listopada 2018

Podczas wczorajszej inauguracyjnej sesji Rady Miasta w Boguszowie–Gorcach, radni złożyli ślubowanie i...
Miłośnik zwierząt zorganizował kolejną zbiórkę Miłośnik zwierząt zorganizował kolejną zbiórkę  (1)

Wałbrzych Środa, 09:04
21 listopada 2018

Prezentujemy rozmowę z Arkadiuszem Sadowskim, który skutecznie pomaga naszym czworonożnym przyjaciołom.
Prawa Dziecka są niepodważalne [FOTO] Prawa Dziecka są niepodważalne  

Wałbrzych Środa, 08:49
21 listopada 2018

20 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Wałbrzychu obchodzono...
<b> 10 tenorów zaśpiewa dla wałbrzyszan </b> 10 tenorów zaśpiewa dla wałbrzyszan  

Wałbrzych Wtorek, 12:12
6 listopada 2018

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy,...
100–lat praw wyborczych Polek w kinie 100–lat praw wyborczych Polek w kinie 

Wałbrzych Środa, 08:44
21 listopada 2018

Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet : filmy, dyskusje, warsztaty i wystawa – to wszystko w Wałbrzychu.
W Wałbrzychu rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International W Wałbrzychu rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International 

Wałbrzych Środa, 08:34
21 listopada 2018

W dniach 29–30 listopada mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom...
Zimowe dokarmianie ptaków 

Wałbrzych Środa, 07:50
21 listopada 2018

Coraz więcej osób dokarmia zimą ptaki. To bardzo cenne działania. Ale przy dokarmianiu ptaków należy...
Andrzej Poniedzielski wystąpi w Wałbrzychu – mamy wejściówki do wygrania Andrzej Poniedzielski wystąpi w Wałbrzychu – mamy wejściówki do wygrania 

Wałbrzych Wtorek, 18:02
20 listopada 2018

W najbliższą niedzielę 25 listopada o godzinie 18.00 w wałbrzyskiej Filharmonii Sudeckiej zaprezentuje...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo