Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 23 lipca 2018 Godz.: 10:07:08 Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, Stwosza Czytających: 4601 Niezalogowany

Wiadomości, REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca

"Mieszkanie Plus" w Jedlinie i Głuszycy

Środa, 11 lipca 2018, 15:27, ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 08:40
Robert Bajek
Miej świadomość
 
Najnowsze ogłoszenia
Recepcjonistka/ta
Skup aut kasacja 669239511
Recepcjonistka / recepcjonista
Praca do konca wakacji
Opiekunka z komunikt. niem.
Zatrudnię piekarza
Opiekunka z komunikt. niem.
Zlece prace
Opiekunka do samotnej Pani DE
Opiekunka z komunikt. niem.
Opiekunka od zaraz podst.język
Zlece-Budowlane
Praca - Animator dzieci
Golden Retriever
Praca dla Opiekunek
2 pokoje blisko centrum
Koszenie trawy
2 pokoje blisko centrum
Pracownik gospodarczy
Kupię każde auto, dobre ceny

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

W Sali Orła Białego Urzędu Miasta w Jedlinie–Zdroju odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca programu "Mieszkanie Plus".

W konferencji udział wzięli: Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju, Roman Głód - Burmistrz Głuszycy i Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha. Tematem konferencji był program "Mieszkanie Plus", w ramach którego zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne. Obie Gminy stworzyły stosowne projekty, dotyczące budowy bloków. Projekty te są w chwili obecnej analizowane i rozpatrywane przez przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, który poprzez specjalnie do tego celu powołaną spółkę celową sfinansuje budowę. Co niezwykle ważne budowa mieszkań nie będzie się wiązała z żadnymi wydatkami z gminnych budżetów. Budowa w całości zostanie sfinansowana ze środków BKG, natomiast po stronie Gmin leży zapewnienie uzbrojonych działek pod budowę i późniejsze zasiedlenie mieszkań.

R E K L A M A

- Mieszkalnictwo jest nam potrzebne tak jak powietrze. Widać to ze wskaźników demograficznych. Żeby nasze miejscowości się nie wyludniły, musimy zapewnić odpowiednie warunki. Według dotychczas obowiązującego systemu prawnego Gmina mogła przydzielać mieszkania tylko osobom o niskich dochodach. Program "Mieszkanie Plus" umożliwia budowę i wynajem mieszkań osobom o większych dochodach. To daje szanse rozwoju dla Gminy, służy też zaspokojeniu potrzeb mieszkańców - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Według założeń projektowych w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy ma powstać po jednym bloku, obejmującym 41 mieszkań 2 i 3 pokojowych, przeznaczonych na wynajem. W Jedlinie-Zdroju blok będzie zlokalizowany w rejonie ulicy Sikorskiego, natomiast w Głuszycy przy ulicy Dolnej. Szacunkowy koszt wybudowania jednego bloku to 8 milionów złotych. Wysokość czynszu nie jest jeszcze dokładnie ustalona, ale prawdopodobnie będzie to kwota kilkunastu złotych za metr. Co ważne w niedługim czasie ma wejść w życie ustawa, która z jednej strony pozwoli na łatwiejsze uzyskanie prawa własności do tego typu mieszkań, a z drugiej strony pozwoli na ubieganie się o dopłatę do czynszu. Jeżeli zaawansowane rozmowy z BGK Nieruchomości zostaną zakończone pozytywnie, jest szansa, że jeszcze w tym roku zostanie powołana spółka celowa, która otrzyma z BGK środki finansowe na realizację zadania, a sam budowa ruszy już w przyszłym roku.

- W Gminie Głuszyca po analizie widać bardzo wyraźnie, że jest duże zapotrzebowanie na mieszkania. Coraz więcej młodych osób odwiedza mnie z pytaniem, czy Gmina Głuszyca sprzedaje jakieś nieruchomości do zamieszkania. Wspólnie z Jedliną-Zdój, z panem Burmistrzem Leszkiem Orplem podjęliśmy działania, aby powoli te podstawowe potrzeby dla naszych mieszkańców były zrealizowane. Naczelnym naszym krokiem w myśleniu samorządowym powinna być demografia, która jest zatrważająca. Jeżeli szybko nie podejmiemy działań zmierzających do tego, aby przyciągnąć ludzi młodych, z rodzinami, to ten teren będzie się wyludniał. Jedną z propozycji jest właśnie mieszkanie - powiedział Roman Głód - Burmistrz Głuszycy.
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  11-07-2018 18:00 | ~wal | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Ja tylko pytam? Po co mieszkania,skoro brak jest możliwości pracy/zarobków. Wałbrzych sie radykalnie wyludnia (114tyś do 140 tyś) bo młodzi uciekają nie mając jakichkolwiek perspektyw. A jakie perspektywy ma młody,zdolny mieszkaniec Głuszycy czy Jedliny (no chyba że nazywa się Orpel)

  11-07-2018 18:38 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Pewnie- nie budować nowych mieszkań, nie remontować dróg. Po co komu to i jakie to kłopotliwe.

  11-07-2018 21:11 | ~Proste | *.t-ipconnect.de (79.233.*.*)
W Głuszycy zero pracy i perspektyw. Za to ludzi wścipskich i chamskich pod dostatkiem... kupisz nowe mieszkanie to zaraz Ci D.. obrobią.

  12-07-2018 06:41 | ~ | *.connect.netcom.no (178.232.*.*)
Już dawno powinno budować mieszkania. A nie tak jak w Jedlinie tylko boiska do bul. Brak takich inwwestycji powoduje wyludnianie mieszkańców.

  12-07-2018 09:31 | ~przedwyborczy lans | *-gprs394551.centertel.pl (37.47.*.*)
Wnioski dopiero sa rozpatrywane... nie wiadomo czy przejdą no ale można zwołać konferencję, zaprosić kumpla Romana by powiedział kilka ciepłych słów o Orplu....hehehehehhe

  12-07-2018 12:53 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (213.238.*.*)
Po ch.j się tak napinacie ?? Jedlina i Głuszyca stają się sypilalniami dla Wałbrzycha i tyle.

  12-07-2018 13:19 | ~wałek wyborczy | *.lan.ekonet.info (213.195.*.*)
zwróćcie uwagę na stwierdzenie: "zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne." czyli prawdopodobnie na bank nie powstaną i jest to czysty przedwyborczy PR. sama koncepcja Mieszkanie+ zakończy się w tym kraju zaraz po wyborach samorządowych. a dlaczego? o tym przekonacie się wkrótce po zasiedleniu oddawanych "tanich" mieszkań z tego szumnego programu rządowego pani ekspremier obecnie wice premier Beaty Sz....

  12-07-2018 14:01 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Kilka lat temu Kujawa chciał wybudować w Gorcach dwa budynki mieszkalne. I co? I nic! Rozmyło się jak zwykle. Dla niego tylko Kuźnice i dzikowiec!

  12-07-2018 14:12 | ~mieszkanka | *.internetdsl.tpnet.pl (83.0.*.*)
a co z budynkami/ mieszkaniami już istniejacymi? żadnej pomocy od Gminy w sprawach remontów rewitalizacji, wokół urzędu wszystko ładnie pięknie a budynki obdrapane niedługo do wyburzenia. Nie wiem czy Panu burmistrzowi nie przeszkadza widok z okna na jeden z budynków vis a vis urzedu a im dalej tym gorzej.

  12-07-2018 15:22 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
To jest śmiech na sali. W Gluszycy są mieszkania, po różnych elementach społecznych, mimo że są opuszczone i od lat nie są opłacane to oczywiście Gmina nie może nic z nimi zrobić żeby dać normalnemu człowiekowi. Lepiej żeby stały puste, albo wpuścić tam następnego lumpa.

  12-07-2018 15:25 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
Oj przepraszam, chyba że ma się znajomości to dostanie się na poszerzenie własnego z pocałowaniem w tyłek i z 60m na dwie osoby, robi się jakieś 90m bardzo do życia we dwoje potrzebne.

  13-07-2018 00:17 | ~Rademenes | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
patologia plus

  13-07-2018 07:03 | ~piotr | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Wielka "rzecz " Orpel będzie budował budynek mieszkalny po 16 latach rządzenia Jedlina i doprowadzenia jej do stanu który widzimy na co dzień ORPEL buduje dom brawo Leszku brawo , mam nadzieję że jesienią Jedlinianie powiedzą Ci "spieprzaj dziadu" wystarczy ! Głód Roman a wydawało się że wreście będzie jeden z niewielu włodarzy miast powiatu , który będzie niezależny ze swoim zdaniem i swoimi pomysłami na na Głuszycę , który jako "młody" samorządowiec będzie samodzielny i niepodatny na wpływy ! niestety ale przykro mi to pisać , pomyliłem się - szkoda wydawało się że ma potencjał i nie zmieni tego fakt że wygra następne wybory na Burmistrza . Romanie dla mnie jesteś największym rozczarowaniem .

  13-07-2018 10:48 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (81.219.*.*)
bydlaki weźcie się za remont istniejących kamienic, a nie za kolejne budowy na kredyt, których nie bedziecie spłacać ze swoich kieszeni. zArówno w Jedlinie jak i Głuszycy po przejechaniu drogą krajową 381 chce się żygać człowiekowi jak widzi ten brud na kamienicach pamiętający jeszcze czasy wojny.

  13-07-2018 11:38 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Ale samorządowcy zgarną za pośrednictwo w budowie na zasadzie: Im droższy ten miś, tym więcej my z tego mamy. Przecież tych szkodników należy izolować od władzy i procesów decyzyjnych.

  13-07-2018 20:44 | ~przejezdny | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
gluszyca-----------------jest----------brudna---------zaniedbana

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Puchar Polski w gotowaniu [FOTO] Puchar Polski w gotowaniu  

REGION, Szczawno-Zdrój Poniedziałek, 09:52
23 lipca 2018

W miniony weekend w Dworzysku w Szczawnie Zdroju odbył się Konkurs Kulinarny, w ramach którego...
Kulinarne warsztaty dla dzieci [FOTO] Kulinarne warsztaty dla dzieci  

REGION, Szczawno-Zdrój Poniedziałek, 09:44
23 lipca 2018

Restauracja w Dworzysku w Szczawnie Zdroju zaprosiła dzieci na godzinne warsztaty kulinarne. Ilość...
Festiwal Organowy "215 Urodziny Schlaga" zakończony  

Wałbrzych Niedziela, 22:10
22 lipca 2018

Wczoraj w Kościele pw. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbył się koncert finałowy...
Muzyczna Lipcówka: Wartki i przyjaciele  

Wałbrzych Niedziela, 22:08
22 lipca 2018

Na Placu Magistrackim odbył się wczoraj koncert w ramach cyklu wałbrzyskich koncertów plenerowych. Tym...
Możemy pomóc Dawidkowi Możemy pomóc Dawidkowi  (1)

REGION, Boguszów-Gorce Niedziela, 12:24
22 lipca 2018

Dawid to 3–letni chłopiec z Boguszowa, którego samotna mama postanowiła wyjechać za granicę w...
8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej KONTEKSTY startuje już 26 lipca 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej KONTEKSTY startuje już 26 lipca 

REGION, Sokołowsko Niedziela, 12:19
22 lipca 2018

Tłok przy bramkach, artyści widoczni tylko na telebimach, występy oglądane zza pleców wyższego od...
Dolnośląscy policjanci podsumowali I półrocze 2018 roku Dolnośląscy policjanci podsumowali I półrocze 2018 roku  (1)

Wałbrzych/REGION Niedziela, 10:25
22 lipca 2018

Miniony okres, to kontynuacja spadku przestępczości ogółem na terenie województwa dolnośląskiego, w...
Cyrk "Safari" w Wałbrzychu  

Wałbrzych Sobota, 20:21
21 lipca 2018

Wałbrzych odwiedził cyrk "Safari". W miniony piątek i sobotę na Piaskowej Górze odbyły się po dwa...
Już wkrótce Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ Już wkrótce Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ 

Wałbrzych Sobota, 11:42
21 lipca 2018

Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej...
Edukacja i zabawa w OSK [FOTO] Edukacja i zabawa w OSK  

Wałbrzych Sobota, 10:56
21 lipca 2018

W Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w każdy dzień powszedni...
Drogi po remontach w gminie Stare Bogaczowice Drogi po remontach w gminie Stare Bogaczowice 

REGION, Gmina Stare Bogaczowice Piątek, 14:57
20 lipca 2018

Od Chwaliszowa w kierunku na Cieszów wykonywana jest nowa warstwa asfaltowa drogi powiatowej.
Pozyskano środki na przebudowę dróg osiedlowych przy ul. Sportowej w Mieroszowie Pozyskano środki na przebudowę dróg osiedlowych przy ul. Sportowej w Mieroszowie  (1)

REGION, Mieroszów Piątek, 14:54
20 lipca 2018

Wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową wewnętrznych dróg osiedlowych przy ul. Sportowej w...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo