Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Niedziela, 18 listopada 2018 Godz.: 23:49:39 Imieniny: Anieli, Romana, Klaudyny, Karoliny Czytających: 6623 Niezalogowany

Wiadomości, REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca

"Mieszkanie Plus" w Jedlinie i Głuszycy

Środa, 11 lipca 2018, 15:27, ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 08:40
Robert Bajek
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej 

Polska Poniedziałek, 14:37
12 listopada 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Do pracy na kuchni
Kelnerka
Kupię fiat 126p
Czyszczenie dywanow tapicerek
Wózek 3 w 1
Przyjmę złom
Sprzedam styropian
Przyjmę naklejki!
Pilnie. Pokojówka, sprzątanie
Osobowy/towarowy/przeprowadzki
Angielski/niemiecki - nauka
Zabawki
Pchacz
Ubranka dziewczęce
Pół domu w łomnicy 205000
Wyprzedaż za 50 groszy
Wyprzedaż za 1 zł
Wyprzedaż za 10 zł
Kierowca A B C E wózek widłowy
Wyprzedaż po 5 zł

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

W Sali Orła Białego Urzędu Miasta w Jedlinie–Zdroju odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca programu "Mieszkanie Plus".

W konferencji udział wzięli: Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju, Roman Głód - Burmistrz Głuszycy i Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha. Tematem konferencji był program "Mieszkanie Plus", w ramach którego zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne. Obie Gminy stworzyły stosowne projekty, dotyczące budowy bloków. Projekty te są w chwili obecnej analizowane i rozpatrywane przez przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, który poprzez specjalnie do tego celu powołaną spółkę celową sfinansuje budowę. Co niezwykle ważne budowa mieszkań nie będzie się wiązała z żadnymi wydatkami z gminnych budżetów. Budowa w całości zostanie sfinansowana ze środków BKG, natomiast po stronie Gmin leży zapewnienie uzbrojonych działek pod budowę i późniejsze zasiedlenie mieszkań.

R E K L A M A

- Mieszkalnictwo jest nam potrzebne tak jak powietrze. Widać to ze wskaźników demograficznych. Żeby nasze miejscowości się nie wyludniły, musimy zapewnić odpowiednie warunki. Według dotychczas obowiązującego systemu prawnego Gmina mogła przydzielać mieszkania tylko osobom o niskich dochodach. Program "Mieszkanie Plus" umożliwia budowę i wynajem mieszkań osobom o większych dochodach. To daje szanse rozwoju dla Gminy, służy też zaspokojeniu potrzeb mieszkańców - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Według założeń projektowych w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy ma powstać po jednym bloku, obejmującym 41 mieszkań 2 i 3 pokojowych, przeznaczonych na wynajem. W Jedlinie-Zdroju blok będzie zlokalizowany w rejonie ulicy Sikorskiego, natomiast w Głuszycy przy ulicy Dolnej. Szacunkowy koszt wybudowania jednego bloku to 8 milionów złotych. Wysokość czynszu nie jest jeszcze dokładnie ustalona, ale prawdopodobnie będzie to kwota kilkunastu złotych za metr. Co ważne w niedługim czasie ma wejść w życie ustawa, która z jednej strony pozwoli na łatwiejsze uzyskanie prawa własności do tego typu mieszkań, a z drugiej strony pozwoli na ubieganie się o dopłatę do czynszu. Jeżeli zaawansowane rozmowy z BGK Nieruchomości zostaną zakończone pozytywnie, jest szansa, że jeszcze w tym roku zostanie powołana spółka celowa, która otrzyma z BGK środki finansowe na realizację zadania, a sam budowa ruszy już w przyszłym roku.

- W Gminie Głuszyca po analizie widać bardzo wyraźnie, że jest duże zapotrzebowanie na mieszkania. Coraz więcej młodych osób odwiedza mnie z pytaniem, czy Gmina Głuszyca sprzedaje jakieś nieruchomości do zamieszkania. Wspólnie z Jedliną-Zdój, z panem Burmistrzem Leszkiem Orplem podjęliśmy działania, aby powoli te podstawowe potrzeby dla naszych mieszkańców były zrealizowane. Naczelnym naszym krokiem w myśleniu samorządowym powinna być demografia, która jest zatrważająca. Jeżeli szybko nie podejmiemy działań zmierzających do tego, aby przyciągnąć ludzi młodych, z rodzinami, to ten teren będzie się wyludniał. Jedną z propozycji jest właśnie mieszkanie - powiedział Roman Głód - Burmistrz Głuszycy.
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  11-07-2018 18:00 | ~wal | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Ja tylko pytam? Po co mieszkania,skoro brak jest możliwości pracy/zarobków. Wałbrzych sie radykalnie wyludnia (114tyś do 140 tyś) bo młodzi uciekają nie mając jakichkolwiek perspektyw. A jakie perspektywy ma młody,zdolny mieszkaniec Głuszycy czy Jedliny (no chyba że nazywa się Orpel)

  11-07-2018 18:38 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Pewnie- nie budować nowych mieszkań, nie remontować dróg. Po co komu to i jakie to kłopotliwe.

  11-07-2018 21:11 | ~Proste | *.t-ipconnect.de (79.233.*.*)
W Głuszycy zero pracy i perspektyw. Za to ludzi wścipskich i chamskich pod dostatkiem... kupisz nowe mieszkanie to zaraz Ci D.. obrobią.

  12-07-2018 06:41 | ~ | *.connect.netcom.no (178.232.*.*)
Już dawno powinno budować mieszkania. A nie tak jak w Jedlinie tylko boiska do bul. Brak takich inwwestycji powoduje wyludnianie mieszkańców.

  12-07-2018 09:31 | ~przedwyborczy lans | *-gprs394551.centertel.pl (37.47.*.*)
Wnioski dopiero sa rozpatrywane... nie wiadomo czy przejdą no ale można zwołać konferencję, zaprosić kumpla Romana by powiedział kilka ciepłych słów o Orplu....hehehehehhe

  12-07-2018 12:53 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (213.238.*.*)
Po ch.j się tak napinacie ?? Jedlina i Głuszyca stają się sypilalniami dla Wałbrzycha i tyle.

  12-07-2018 13:19 | ~wałek wyborczy | *.lan.ekonet.info (213.195.*.*)
zwróćcie uwagę na stwierdzenie: "zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne." czyli prawdopodobnie na bank nie powstaną i jest to czysty przedwyborczy PR. sama koncepcja Mieszkanie+ zakończy się w tym kraju zaraz po wyborach samorządowych. a dlaczego? o tym przekonacie się wkrótce po zasiedleniu oddawanych "tanich" mieszkań z tego szumnego programu rządowego pani ekspremier obecnie wice premier Beaty Sz....

  12-07-2018 14:01 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Kilka lat temu Kujawa chciał wybudować w Gorcach dwa budynki mieszkalne. I co? I nic! Rozmyło się jak zwykle. Dla niego tylko Kuźnice i dzikowiec!

  12-07-2018 14:12 | ~mieszkanka | *.internetdsl.tpnet.pl (83.0.*.*)
a co z budynkami/ mieszkaniami już istniejacymi? żadnej pomocy od Gminy w sprawach remontów rewitalizacji, wokół urzędu wszystko ładnie pięknie a budynki obdrapane niedługo do wyburzenia. Nie wiem czy Panu burmistrzowi nie przeszkadza widok z okna na jeden z budynków vis a vis urzedu a im dalej tym gorzej.

  12-07-2018 15:22 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
To jest śmiech na sali. W Gluszycy są mieszkania, po różnych elementach społecznych, mimo że są opuszczone i od lat nie są opłacane to oczywiście Gmina nie może nic z nimi zrobić żeby dać normalnemu człowiekowi. Lepiej żeby stały puste, albo wpuścić tam następnego lumpa.

  12-07-2018 15:25 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
Oj przepraszam, chyba że ma się znajomości to dostanie się na poszerzenie własnego z pocałowaniem w tyłek i z 60m na dwie osoby, robi się jakieś 90m bardzo do życia we dwoje potrzebne.

  13-07-2018 00:17 | ~Rademenes | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
patologia plus

  13-07-2018 07:03 | ~piotr | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Wielka "rzecz " Orpel będzie budował budynek mieszkalny po 16 latach rządzenia Jedlina i doprowadzenia jej do stanu który widzimy na co dzień ORPEL buduje dom brawo Leszku brawo , mam nadzieję że jesienią Jedlinianie powiedzą Ci "spieprzaj dziadu" wystarczy ! Głód Roman a wydawało się że wreście będzie jeden z niewielu włodarzy miast powiatu , który będzie niezależny ze swoim zdaniem i swoimi pomysłami na na Głuszycę , który jako "młody" samorządowiec będzie samodzielny i niepodatny na wpływy ! niestety ale przykro mi to pisać , pomyliłem się - szkoda wydawało się że ma potencjał i nie zmieni tego fakt że wygra następne wybory na Burmistrza . Romanie dla mnie jesteś największym rozczarowaniem .

  13-07-2018 10:48 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (81.219.*.*)
bydlaki weźcie się za remont istniejących kamienic, a nie za kolejne budowy na kredyt, których nie bedziecie spłacać ze swoich kieszeni. zArówno w Jedlinie jak i Głuszycy po przejechaniu drogą krajową 381 chce się żygać człowiekowi jak widzi ten brud na kamienicach pamiętający jeszcze czasy wojny.

  13-07-2018 11:38 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Ale samorządowcy zgarną za pośrednictwo w budowie na zasadzie: Im droższy ten miś, tym więcej my z tego mamy. Przecież tych szkodników należy izolować od władzy i procesów decyzyjnych.

  13-07-2018 20:44 | ~przejezdny | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
gluszyca-----------------jest----------brudna---------zaniedbana

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Królowa Danii wyróżni wałbrzyszankę Królowa Danii wyróżni wałbrzyszankę 

Wałbrzych Niedziela, 10:38
18 listopada 2018

Jeden z dwóch grantów badawczych Jej Wysokości królowej Danii Małgorzaty II na wybitny projekt...
Zapaśnicy pokazali charakter [FOTO] Zapaśnicy pokazali charakter  

Wałbrzych Niedziela, 09:14
18 listopada 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym, jakie to zawody...
A w powiecie po staremu. Dotychczasowa opozycja nadal w opozycji... A w powiecie po staremu. Dotychczasowa opozycja nadal w opozycji...  (4)

powiat wałbrzyski Niedziela, 09:03
18 listopada 2018

Niedawno zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądał układ polityczny w Starostwie Powiatowym w...
Świętowanie stulecia Niepodległości Polski [FOTO] Świętowanie stulecia Niepodległości Polski  

Wałbrzych Niedziela, 08:47
18 listopada 2018

W ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolacy zaprezentowali swoje...
<b> 10 tenorów zaśpiewa dla wałbrzyszan </b> 10 tenorów zaśpiewa dla wałbrzyszan  

Wałbrzych Wtorek, 12:12
6 listopada 2018

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy,...
Festiwal „Kopalnia Filmów” zakończony  

Wałbrzych Sobota, 20:49
17 listopada 2018

Wczoraj w Sali Łańcuszkowej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się gala...
Prezes MKS–u rezygnuje z funkcji Prezes MKS–u rezygnuje z funkcji  (2)

REGION, Szczawno-Zdrój Sobota, 09:36
17 listopada 2018

Na 4 grudnia zaplanowano Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia MKS Szczawno–Zdrój.
Ratownik GOPR na wyprawie w Chinach Ratownik GOPR na wyprawie w Chinach  (1)

Świat/Region Sobota, 09:19
17 listopada 2018

Z jaskiniowej wyprawy do Chin powrócił ratownik Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR, Sławek Parzonka.
Nowy komisariat jednak powstanie [FOTO] Nowy komisariat jednak powstanie   (4)

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój Sobota, 08:58
17 listopada 2018

Nowy komisariat, który powstaje w Szczawnie–Zdroju, a ma obejmować swoim zasięgiem północne...
Piotr Koper nadal szuka "Złotego Pociągu"   (2)

Wałbrzych Piątek, 20:03
16 listopada 2018

Eksplorator Piotr Koper nadal prowadzi prace zmierzające do wyjaśnienia tajemnicy "Złotego Pociągu"....
Pasowanie na ucznia w PSP 26  

Wałbrzych Piątek, 20:02
16 listopada 2018

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej w...
Bohaterska postawa mieszkańca Jedliny–Zdroju oraz policjantów ruchu drogowego nagrodzona Bohaterska postawa mieszkańca Jedliny–Zdroju oraz policjantów ruchu drogowego nagrodzona 

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój Piątek, 17:38
16 listopada 2018

Z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka mieszkaniec...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo