Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Piątek, 21 września 2018 Godz.: 04:09:15 Imieniny: Hipolita, Jonasza, Mateusza Czytających: 6143 Niezalogowany

Wiadomości, REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca

"Mieszkanie Plus" w Jedlinie i Głuszycy

Środa, 11 lipca 2018, 15:27, ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 08:40
Robert Bajek
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944 

Polska Środa, 22:29
01 sierpnia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Mam do wynajęcia
Poszukuje stałej pracy
Pilnie przyjmę te rzeczy
Opiekunka do prac codziennych
2 pokojowe Zabobrze
Sprzedam dom pilnie
Działki Jeżów Sudecki
Wentylator
Praca w biurze
Opiekunka gł. do prac dom.1600
Komoda
Kupię antyki 694-972-047
Potrzebna ekipa do muru oporow
Wykładanie towaru
Piekarnia - Cukiernia Sprzedawca
Atlas szkolny geograficzny
Stół z krzesłami
Sprzedam gry na ps4
Przyjmę kasjera -sprzedawcę
Łóżko sypialniane

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

W Sali Orła Białego Urzędu Miasta w Jedlinie–Zdroju odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca programu "Mieszkanie Plus".

W konferencji udział wzięli: Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju, Roman Głód - Burmistrz Głuszycy i Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha. Tematem konferencji był program "Mieszkanie Plus", w ramach którego zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne. Obie Gminy stworzyły stosowne projekty, dotyczące budowy bloków. Projekty te są w chwili obecnej analizowane i rozpatrywane przez przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, który poprzez specjalnie do tego celu powołaną spółkę celową sfinansuje budowę. Co niezwykle ważne budowa mieszkań nie będzie się wiązała z żadnymi wydatkami z gminnych budżetów. Budowa w całości zostanie sfinansowana ze środków BKG, natomiast po stronie Gmin leży zapewnienie uzbrojonych działek pod budowę i późniejsze zasiedlenie mieszkań.

R E K L A M A

- Mieszkalnictwo jest nam potrzebne tak jak powietrze. Widać to ze wskaźników demograficznych. Żeby nasze miejscowości się nie wyludniły, musimy zapewnić odpowiednie warunki. Według dotychczas obowiązującego systemu prawnego Gmina mogła przydzielać mieszkania tylko osobom o niskich dochodach. Program "Mieszkanie Plus" umożliwia budowę i wynajem mieszkań osobom o większych dochodach. To daje szanse rozwoju dla Gminy, służy też zaspokojeniu potrzeb mieszkańców - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Według założeń projektowych w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy ma powstać po jednym bloku, obejmującym 41 mieszkań 2 i 3 pokojowych, przeznaczonych na wynajem. W Jedlinie-Zdroju blok będzie zlokalizowany w rejonie ulicy Sikorskiego, natomiast w Głuszycy przy ulicy Dolnej. Szacunkowy koszt wybudowania jednego bloku to 8 milionów złotych. Wysokość czynszu nie jest jeszcze dokładnie ustalona, ale prawdopodobnie będzie to kwota kilkunastu złotych za metr. Co ważne w niedługim czasie ma wejść w życie ustawa, która z jednej strony pozwoli na łatwiejsze uzyskanie prawa własności do tego typu mieszkań, a z drugiej strony pozwoli na ubieganie się o dopłatę do czynszu. Jeżeli zaawansowane rozmowy z BGK Nieruchomości zostaną zakończone pozytywnie, jest szansa, że jeszcze w tym roku zostanie powołana spółka celowa, która otrzyma z BGK środki finansowe na realizację zadania, a sam budowa ruszy już w przyszłym roku.

- W Gminie Głuszyca po analizie widać bardzo wyraźnie, że jest duże zapotrzebowanie na mieszkania. Coraz więcej młodych osób odwiedza mnie z pytaniem, czy Gmina Głuszyca sprzedaje jakieś nieruchomości do zamieszkania. Wspólnie z Jedliną-Zdój, z panem Burmistrzem Leszkiem Orplem podjęliśmy działania, aby powoli te podstawowe potrzeby dla naszych mieszkańców były zrealizowane. Naczelnym naszym krokiem w myśleniu samorządowym powinna być demografia, która jest zatrważająca. Jeżeli szybko nie podejmiemy działań zmierzających do tego, aby przyciągnąć ludzi młodych, z rodzinami, to ten teren będzie się wyludniał. Jedną z propozycji jest właśnie mieszkanie - powiedział Roman Głód - Burmistrz Głuszycy.
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  11-07-2018 18:00 | ~wal | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Ja tylko pytam? Po co mieszkania,skoro brak jest możliwości pracy/zarobków. Wałbrzych sie radykalnie wyludnia (114tyś do 140 tyś) bo młodzi uciekają nie mając jakichkolwiek perspektyw. A jakie perspektywy ma młody,zdolny mieszkaniec Głuszycy czy Jedliny (no chyba że nazywa się Orpel)

  11-07-2018 18:38 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Pewnie- nie budować nowych mieszkań, nie remontować dróg. Po co komu to i jakie to kłopotliwe.

  11-07-2018 21:11 | ~Proste | *.t-ipconnect.de (79.233.*.*)
W Głuszycy zero pracy i perspektyw. Za to ludzi wścipskich i chamskich pod dostatkiem... kupisz nowe mieszkanie to zaraz Ci D.. obrobią.

  12-07-2018 06:41 | ~ | *.connect.netcom.no (178.232.*.*)
Już dawno powinno budować mieszkania. A nie tak jak w Jedlinie tylko boiska do bul. Brak takich inwwestycji powoduje wyludnianie mieszkańców.

  12-07-2018 09:31 | ~przedwyborczy lans | *-gprs394551.centertel.pl (37.47.*.*)
Wnioski dopiero sa rozpatrywane... nie wiadomo czy przejdą no ale można zwołać konferencję, zaprosić kumpla Romana by powiedział kilka ciepłych słów o Orplu....hehehehehhe

  12-07-2018 12:53 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (213.238.*.*)
Po ch.j się tak napinacie ?? Jedlina i Głuszyca stają się sypilalniami dla Wałbrzycha i tyle.

  12-07-2018 13:19 | ~wałek wyborczy | *.lan.ekonet.info (213.195.*.*)
zwróćcie uwagę na stwierdzenie: "zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Głuszycy powstaną prawdopodobnie mieszkania komunalne." czyli prawdopodobnie na bank nie powstaną i jest to czysty przedwyborczy PR. sama koncepcja Mieszkanie+ zakończy się w tym kraju zaraz po wyborach samorządowych. a dlaczego? o tym przekonacie się wkrótce po zasiedleniu oddawanych "tanich" mieszkań z tego szumnego programu rządowego pani ekspremier obecnie wice premier Beaty Sz....

  12-07-2018 14:01 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Kilka lat temu Kujawa chciał wybudować w Gorcach dwa budynki mieszkalne. I co? I nic! Rozmyło się jak zwykle. Dla niego tylko Kuźnice i dzikowiec!

  12-07-2018 14:12 | ~mieszkanka | *.internetdsl.tpnet.pl (83.0.*.*)
a co z budynkami/ mieszkaniami już istniejacymi? żadnej pomocy od Gminy w sprawach remontów rewitalizacji, wokół urzędu wszystko ładnie pięknie a budynki obdrapane niedługo do wyburzenia. Nie wiem czy Panu burmistrzowi nie przeszkadza widok z okna na jeden z budynków vis a vis urzedu a im dalej tym gorzej.

  12-07-2018 15:22 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
To jest śmiech na sali. W Gluszycy są mieszkania, po różnych elementach społecznych, mimo że są opuszczone i od lat nie są opłacane to oczywiście Gmina nie może nic z nimi zrobić żeby dać normalnemu człowiekowi. Lepiej żeby stały puste, albo wpuścić tam następnego lumpa.

  12-07-2018 15:25 | ~Hehehe |  (82.177.*.*)
Oj przepraszam, chyba że ma się znajomości to dostanie się na poszerzenie własnego z pocałowaniem w tyłek i z 60m na dwie osoby, robi się jakieś 90m bardzo do życia we dwoje potrzebne.

  13-07-2018 00:17 | ~Rademenes | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
patologia plus

  13-07-2018 07:03 | ~piotr | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Wielka "rzecz " Orpel będzie budował budynek mieszkalny po 16 latach rządzenia Jedlina i doprowadzenia jej do stanu który widzimy na co dzień ORPEL buduje dom brawo Leszku brawo , mam nadzieję że jesienią Jedlinianie powiedzą Ci "spieprzaj dziadu" wystarczy ! Głód Roman a wydawało się że wreście będzie jeden z niewielu włodarzy miast powiatu , który będzie niezależny ze swoim zdaniem i swoimi pomysłami na na Głuszycę , który jako "młody" samorządowiec będzie samodzielny i niepodatny na wpływy ! niestety ale przykro mi to pisać , pomyliłem się - szkoda wydawało się że ma potencjał i nie zmieni tego fakt że wygra następne wybory na Burmistrza . Romanie dla mnie jesteś największym rozczarowaniem .

  13-07-2018 10:48 | ~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | *.adsl.inetia.pl (81.219.*.*)
bydlaki weźcie się za remont istniejących kamienic, a nie za kolejne budowy na kredyt, których nie bedziecie spłacać ze swoich kieszeni. zArówno w Jedlinie jak i Głuszycy po przejechaniu drogą krajową 381 chce się żygać człowiekowi jak widzi ten brud na kamienicach pamiętający jeszcze czasy wojny.

  13-07-2018 11:38 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Ale samorządowcy zgarną za pośrednictwo w budowie na zasadzie: Im droższy ten miś, tym więcej my z tego mamy. Przecież tych szkodników należy izolować od władzy i procesów decyzyjnych.

  13-07-2018 20:44 | ~przejezdny | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
gluszyca-----------------jest----------brudna---------zaniedbana

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Trzy miliony złotych na wymianę pieców 

Wałbrzych Czwartek, 16:29
20 września 2018

1 października rusza nabór wniosków o refundację kosztów zmiany ogrzewania z węglowego na gazowe lub...
Lewica zainaugurowała kampanię do sejmiku wojewódzkiego Lewica zainaugurowała kampanię do sejmiku wojewódzkiego 

REGION Czwartek, 14:27
20 września 2018

20 września w Parku Południowym we Wrocławiu, KKW SLD Lewica Razem zainaugurował kampanię do sejmiku...
15–letni wałbrzyszanin zatrzymany za kradzież markowego głośnika i udzielanie narkotyków rówieśnikom 15–letni wałbrzyszanin zatrzymany za kradzież markowego głośnika i udzielanie narkotyków rówieśnikom 

Wałbrzych/Boguszów-Gorce Czwartek, 12:50
20 września 2018

Wałbrzyscy policjanci kryminalni zatrzymali w miniony wtorek 15–latka, który ponad rok temu po...
Do kogo trafią "Złote Kotwice Śródmieścia"? Do kogo trafią "Złote Kotwice Śródmieścia"?  (1)

Wałbrzych Czwartek, 11:42
20 września 2018

Partnerstwo lokalne na rzecz Śródmieścia EPICENTRUM zaprasza do udziału w konkursie pn: "Złota...
Śródmieście będzie pełne muzyki Śródmieście będzie pełne muzyki 

Wałbrzych Czwartek, 10:59
20 września 2018

W niedzielę 23 września na wałbrzyskim Rynku podczas Pikniku Rodzinnego "MUZYCZNE ŚRÓDMIEŚCIE"...
Już jutro kolejna premiera w Teatrze Dramatycznym Już jutro kolejna premiera w Teatrze Dramatycznym  (3)

Wałbrzych Czwartek, 08:50
20 września 2018

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu PREMIERA spektaklu „DUCHOLOGIA POLSKA”...
Adrian Zandberg w Wałbrzychu – chcemy poważnej dyskusji o pomysłach na polskie samorządy Adrian Zandberg w Wałbrzychu – chcemy poważnej dyskusji o pomysłach na polskie samorządy  (5)

Wałbrzych Czwartek, 08:45
20 września 2018

– Wybory samorządowe to nie kolejna odsłona wojny polsko–polskiej. Te wybory to decyzja, na co...
Parkingowe zamieszanie Parkingowe zamieszanie  (12)

Wałbrzych Czwartek, 09:05
20 września 2018

Portal www. bezprawie.pl napisał, że "Pobieranie opłat na parkingach przy ul. Kasztanowej, ul....
"Wałbrzych Plus Mieszkanie" – założenia programu   (12)

Wałbrzych Środa, 21:02
19 września 2018

Jednym z ważnych elementów "Szóstki Szełemeja" – programu wyborczego Romana Szełemeja jest projekt...
Rozpoczyna się kolejny remont w CK–MBP w Głuszycy Rozpoczyna się kolejny remont w CK–MBP w Głuszycy 

REGION, Głuszyca Środa, 15:23
19 września 2018

– Centrum Kultury – MBP w Głuszycy zawarło w dniu 19 września 2018 r. umowę z Dolnośląską Firmą...
Podsumowanie akcji „Telefony” w naszym regionie Podsumowanie akcji „Telefony” w naszym regionie 

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Środa, 12:22
19 września 2018

Kilkadziesiąt ujawnionych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w...
Nie są gorsi od innych Nie są gorsi od innych 

REGION, Szczawno-Zdrój Środa, 12:15
19 września 2018

Osoby z niepełnosprawnościami potrafią świetnie radzić sobie w codziennym życiu.
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W sobotę dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo