Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Sobota, 18 sierpnia 2018 Godz.: 15:59:08 Imieniny: Bronisławy, Heleny, Ilony, Karoliny Czytających: 8172 , Zalogowanych: 2 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Hochbergowie na zawodach w Książu

Środa, 18 lipca 2018, 15:37
red
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944 

Polska Środa, 22:29
01 sierpnia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Auto złomowanie - auto skup
Stolik+2 krzesła
Kucharz/pomoc kuchenna
Opel Vectra B- LPG okazja
Masażystka /kosmetyczka
Gastronomia
Kierowca kat B, magazynier
Podejmę pracę
Książki
Podgrzewacz robot
Sofę sprzedam
Przyjmę fotel lub tapczanik
Paznokcie
Od makity HR2470
Pani do prowadzenia domu
Piec co zębiec 16 kw
Renault clio.12/16v.2004.p.lif
Dodatkowa praca w weekendy
Zatrudnię sprzedawce
Pokojowa

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Zamek Książ Wałbrzych/użyczone

Książęca familia Hochbergów po raz kolejny gościła w rodzinnym Zamku Książ.

Honorowy obywatel Wałbrzycha, Książę Bolko von Pless, hrabia von Hochberg i baron na Książu wraz z małżonką księżną Lilli objęli patronat nad VI Międzynarodowym Konkursem Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Widowiskowa impreza zgromadziła w Książu tłumy turystów.

R E K L A M A

Krótka lipcowa wizyta rodziny książęcej związana była z konkursem tradycyjnego powożenia nazwanego na część babki księcia czyli słynnej Daisy von Pless. Księciu Bolko i księżnej Lilli towarzyszyła córka księżnej, baronessa Johanna Schenk von Stauffenberg, która odwiedziła Książ po raz pierwszy. Zwyciężył Heinrich Lindemann z Niemiec (Z Westfalli), doświadczony zawodnik, który powozi także zaprzęgami czterokonnymi i kolekcjoner powozów. Kryształowy puchar odebrał osobiście z rąk księżnej Lilli. Nagrodę za najlepszą prezentację odebrał Roman Kusz z miejscowości Helenka pod Sochaczewem na Mazowszu, bardzo doświadczony zawodnik, który przez wiele startował w powożeniu sportowym. Trofeum wręczyły zawodnikowi przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha Maria Romańska oraz prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anna Żabska.
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  18-07-2018 19:18 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Flirty wałbrzyskich namiestników z niektórymi niemcami budzą we mnie odrazę. Oto co myślał Claus Schenk von Stauffenberg o Polakach: "Stauffenberg, uznawany współcześnie w demokratycznych Niemczech za bohatera narodowego, był konserwatywnym nacjonalistą. Jego poglądy względem niemieckiej wojny na Wschodzie i przeciwko Polsce były zgodne z ideologią niemieckiego nacjonalizmu o długiej tradycji, który nie ograniczał się wyłącznie do ideologii nazistowskiej. Podczas kampanii 1939 roku wyraził szereg nacjonalistycznych uwag na temat polskiego społeczeństwa oraz zadowolenie z użycia pracy niewolniczej przez Niemcy. W liście do swojej żony Niny pisał m.in.:Ludność to niesłychany motłoch, tak wielu Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem"

  18-07-2018 19:21 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
W książce "Germans against Hitler. 20 July 1944", którą napisali Erich Zimmermann i Hans-Adolf Jacobsen, omówione są cele, jakie stawiali sobie po zwycięstwie współtowarzysze Stauffenberga oraz on sam. Należały do nich warunki, pod jakimi rozpoczęłyby się negocjacje z Aliantami. Spiskowcy domagali się panowania nad ziemiami polskimi, zamieszkanymi przez miliony Polaków, takimi jak Wielkopolska z Poznaniem, Górny Śląsk i Pomorze Gdańskie, co potwierdzał podany przez Stauffenberga punkt ósmy, głoszący m.in.: Granice Rzeszy z roku 1914 na wschodzie[12]. Zródło-Wikipedia. Czy władze Wałbrzycha kombinują opcję niemiecką na boku? Liczą na posadki kamerdynerów w ewentualnie zwróconym majątku?

  18-07-2018 21:13 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Konstytucja marcowa z 1921r w Art. 96 stanowiła : ‘Wszyscy obywatele są równi wobec prawa. …. Rzeczpospolita Polska nie uznaje przywilejów rodowych ani stanowych, jak również żadnych herbów, tytułów rodowych i innych z wyjątkiem naukowych, urzędowych i zawodowych. Obywatelowi Rzeczypospolitej nie wolno przyjmować bez zezwolenia Prezydenta Rzeczypospolitej tytułów ani orderów cudzoziemskich’. Ponadto NSA Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił kasację wyroku, odmawiającego możliwości używania w dokumentach członu tytularnego np. "hrabia" Co oznacza, że tytułów szlacheckich przy nazwisku używać nie można w Polsce.

  18-07-2018 21:18 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Ale jeśli Redakcja Walbrzyszka łaskawa to proszę mieć na uwadze, że ten niedojda von Stauffenberg mógł dokonać wcześniejszego zakończenia wojny, gdyby udał by mu się zamach na Hitlera.

  18-07-2018 22:36 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Janosiku, warunkiem dla aliantów wysuniętym przez Stauffenberga była dalsza okupacja Polski i niewolenie Polaków. Oni ten imperatyw sobie przekazują w genach tam na zachodzie...A nasze durnie cieszą się z tych ,,kurtuazyjnych" wizyt potrzebnych nam jak kotu buty.

  19-07-2018 09:28 | ~stick | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
w punkt z tym Stauffenbergiem, w punkt!

  19-07-2018 11:36 | ~12345 | *-58-dolnet.pl (176.109.*.*)
Takie samo nastawienie jakie jest tu prezentowane to wypisz wymaluj identyczne stanowisko jakie maja Ukraincy. Jako spadkobierca swoich dziadków którzy pozostawili spory majatek na obecnych terenach UKrainy i zostali wypędzeni tak jak Niemcy po 1945roku doskonale to czuje. Pytam się mam się domagać zwrotu majątku po dziadkach , rekompensaty, zadośćuczynienia czy odszkodowania . Mam pielęgnować pamięć o nich tam na kresach, odwiedzać groby etc. czy mam wsłuchać się wtakie głosy jak tu na forum są prezentowane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19-07-2018 13:17 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
12345. Czytając publikacje IPN Ukrainy i Wiatowycza dotyczące ziem polskich czasowo zamieszkanych przez Rusinów jestem przekonany ,że drogo zapłacisz ( mowa o pieniądzach). Za fakt obecności Twojego dziadka na tych terenach w okresie "okupacji Ukrainy przez Polaków - tak oni to nazywają - domagają się zadośćuczynienia . Dotacje , bezzwrotne pożyczki, darmowy gaz to tylko przedsmak zachcianek ukraińców wobec Polski. Ale kiedy rzeszowski IPN uznaje rzeźników z UPA za represjoniwanych to wszystko możliwe.

  19-07-2018 13:27 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
12345. Pielęgnować grobów przodków też nie masz prawa bo ukraiński IPN nie zezwala na ekshumacje i pochówek. Równolegle trwa niczym nie uzasadniona próba przerzucania winy za ludobójstwo 200 000 Polaków na nich samych. Taka jest narracja ukraińxów . Na marginesie . Dobra Książańskie Hitler osobiście kazał odebrać Hochbergom za ich zadłużenia podatkowe wobec III Rzeszy. Tak więc potomkom nic się nie należy współcześnie bo dobra nie były i nie są już ich .

  19-07-2018 13:35 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do Wyzwalacz. Stauffenberg mógł sobie marzyć o nowym - starym ładzie po eqentualnym zamachu na Hitlera. Nikt z nim nie wchodziły z nim w układ separatystyczny podobnie jak z Hessem. Stalin miał plan zgarnięcia Europy na swoich warunkach a Churchil przystał na podział Europy kiedy musiał walczyć o przetrwanie i to poza oczami Rosenfelda .

  19-07-2018 17:27 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Decyzje urzędowe III Rzeszy Niemieckiej zostały unieważnione w 1945r a RFN traktuje te tereny jako swoje a więc roszczenia mogą być realne.Kolego 123,mrzonki o odzyskaniu majątków na wschodzie są mrzonkami i niech takimi pozostaną bo Polska wojnę przegrała. Ale TE ZIEMIE zostały nam przyznane na mocy układu Jałtańskiego. I pilnujmy aby nie doszło do jego rewizji bo żle się to skończy szczególnie dla nas na Ziemiach Odzyskanych.Nie łudz się ze ,,jak przyjdą niemcy to będzie lepiej" . Na pewno nie dla Słowian. A machinacje Gminy Wałbrzych trzeba monitorować.

  19-07-2018 18:49 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
TE ZIEMIE zostały odstąpione Polsce 16 stycznia 1992 po ratyfikowaniu przez Bundestag umowy podpisanej 14 listopada 1990 przez ówczesnych ministrów spraw zagranicznych RFN i RP – Hansa-Dietricha Genschera i Krzysztofa Skubiszewskiego. A tak dla przypomnienia: Aleksander Hochberg w czasie II wojny światowej walczył w wojsku polskim, a Jan Henryk XVII Hochberg w armii brytyjskiej. Ale tego w Moskwie politruk wyzwalaczowi nie powiedział.

  19-07-2018 20:47 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do Aryck Nusbacher. Hochbergowie "ustawiali się wszędzie" , przymilali każdemu i gdzie tylko było można. Cesarzowi ponoć oddawał Hochberg żonę jako nałożnicę. W zamian dostawał tytuł "Wielkiego Łowczego" (chyba z racji rogacza). Nawet po I wojnie św. jeden z nich chciał zostać nawet księciem polskim. Przypomnę, że podczas I wojny światowej znajdowała się w dobrach pszczyńskich główna kwatera i siedziba sztabu wojsk niemieckich w latach 1914–1917. W okresie II byli utracjuszami to im Hitler - jak wspomniałem - zabrał Książ za niespłacone podatki. Nie przewidzieli jednak , że Ziemia Dolnośląska wróci do Macierzy i krwiopijcom Naród wystawi rachunek krzywd. Ale współczesne "gadziny" chcą odwrócić historię

  19-07-2018 22:31 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Gdyby Slask wrocil do Macierzy, to lezal by w Czeskiej Republice, a nie w Polsce.

  20-07-2018 07:28 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
O proszę, następny rewizjonista terytorium śląskiego. Teren budzący do tej pory emocje a więc potencjalnie sporny. Wystarczy zafałszować historię, wtedy USA czy ONZ uznają że coś tu nie gra z granicami i można pakować walizki. Dlatego należy pinować aby nikt przy tym nie majstrował. Arcyk, politrucy moskiewscy już w latach 50-tych przyklepali przynależność Śląska do Polski. Z tego powodu że teraz jest to politycznie nieporawne chyba nie każesz nam się stąd wynosić? Zresztą politrucy byli głownie Zydami więc podważanie ich zdania to antysemityzm!

  20-07-2018 07:33 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Arcyk - rewizjonista się znalazł. Pamiętaj że politrucy w Moskwie przyklepali już w latach 50-tych przynależność Śląska do Polski. Byli ci politrucy głownie Zydami, więc podważanie ich decyzji to antysemityzm! Nie wspominając o tym, że próby oderwania jakiegokolwiek terytorium od macierzy Polski stanowią jedno z cięższych przestępstw. Tak czy owak temat do dzis budzi emocje a więc trzeba pilnować aby nikt przy tym nie grzebał.

  20-07-2018 09:58 | ~Arcyk Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Moskiewscy politrucy przyklepali też z Ribbentropem wspólną agresję na Polskę - w ten sposób wyzwolono 17 września 1939 roku Ukraińców i Białorusinów spod buta "polskich panów". Podobnie stało się nie tak dawno temu z Krymem.

  20-07-2018 10:56 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do Aryck. Śląsk był już w granicach Państwa Polan długo przed chrztem Polski ( źr. P.Jasienica "Polska Piastów") . Było nawet biskupstwo we Wrocławiu od XI w. do 1392 r. Licząc lata niewoli (czeskiej, austriackiej, szwedzkiej, pruskiej ) to Państwo Polskie rządziło tutaj najdłużej. Co się tyczy Krymu i Ukrainy. Legalną władzę Janukowycza obaliły pospołu oligarchowie i neobanderowcy. Strzelając do Berkutu i protestujących doprowadzili do destabilizacji kraju. Krym przekazali wojskowi ukraińscy bez jednego wystrzału Rosji. Referendum potwierdziło wolę powrotu tego terytorium do Rosji.

  20-07-2018 13:13 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
A zanim był w granicach państwa Polan to w jakich był granicach? Czytałeś Kronikę Czech Kosmasa? Moi przodkowie jak skupywali na tych ziemiach słowiańskich niewolników to rozmawiali po czesku, gdyż po polsku nie mogli się porozumieć. A Piastowie walczyli z Polakami w bitwie pod Grunwaldem. A kto wybudował Mauzoleum Piastów w Krzeszowie? Polacy?

  20-07-2018 13:18 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Oczywiście Piastowie walczyli z Polakami w bitwie pod Grunwaldem po stronie Zakonu Najświętszej Maryji Panny Domu Niemieckiego.

  20-07-2018 14:32 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Aryck. A Bolesław Chrobry był Panem na zamku w Pradze . Z tego wynika, że Praga była polska i Kijów też był polski. Proszę zrozumieć jednak kontekst historyczny . Przez małżeństwo Mieszka I z Dobrawą zaistniał feudalny podział dóbr . W późniejszym okresie przez powinowactwo Przemyślidzi podjęli walkę o status powierniczy nad Śląskiem

  20-07-2018 15:31 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Ile Chrobry popanovał w Pradze? Rok? Dwa? Wróćmy do czasów przynależności Śląska PRZED zajęciem go w 990 r przez Mieszka I. Do czasów Państwa Samona i Wielkiej Morawy. To polańskie organizmy państwowe były? O Sławnikowicach nie słyszał? Dlaczego Piastowie tak chętnie od pierwszych chwil utworzenia swojego państwa kolaborowali z Czechami?

  20-07-2018 16:02 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do Aryck. Wielka polityka sprawiła, że Mieszko I współpracował z Czechami. Biorąc chrzest od Czechów za sprawą Dobrawy uniezależniał się o bardziej grożnych Niemców. Pozostając poganami Polanie zdani byli na wyginięcie. Chrobry podejmując wykup zwłok św. Wojciecha zaznaczył wspólną z Czechami drogę. To żaden wstyd dla Piastowicza. Wniósł niezależne od Niemców biskupstwa we Wrocławiu i Kołobrzegu. Dając wspólnego męczennika i patrona Polski i Czech. Polska nie odtrąca tamych więzi. Współcześnie herb wrocławski jest tożsamy z czeskim rejonu przygranicznego. A tak w ogóle to czeskie piwo jest lepsze od niemieckiego. Ahoj.

  20-07-2018 18:13 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Herb Slaska jest w godle Czeskiej Republiki, poniewaz Slask to prastare czeskie ziemie. Nazwa Vratislavia pochodzi od morawskiego imienia Vratislaw. Co do chrztu Mieszka I to i tak zostal ochrzczony przez niemieckigo biskupa, gdyz Czesi w tym czasie nie mieli swojego (podlegali pod biskupstwo w Regensburgu).

  20-07-2018 19:32 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Co do roli Bolesława Chrobrego w historii Czech to rzeczywiście, dzięki niemu Czechy znalazły się w Rzeszy. Po śmierci Bolesława II (999) stan państwa czeskiego na skutek walk o sukcesję po nim oraz tzw. "reakcji pogańskiej" znacznie się pogorszył. Wykorzystał to Bolesław Chrobry obsadzając na czeskim tronie krewnego Przemyślidów Vladivoja (rządził 1002 - 1003). Tento książę chcąc upewnić swoją władzę oddał Czechy w lenno królowi niemieckiemu. To umożliwiło włączenie Czech do Rzeszy, co stało się w 1034 roku. Zaiste wspaniały przykład polsko - czeskiego braterstwa.

  20-07-2018 20:52 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do Aryck. W tym miejscu zbieżne są wątki polityki uniezależnienia. Stąd status biskupstwa na polskiej ziemi a nie zarządzanej z Niemiec za Chrobrego. Drugi aspekt to formuła feudalnego rozdawnictwa ale też dowolnych sojuszy dla własnych celów. Nikt nie miał przywilejów i ziemi sam od siebie jeno z przyznania cesarza lub papieża. Stąd wyprawy w większym lub większym skutkiem dla feudałów, księcia, króla , cesarza. Podobnie jak dzisiaj israelski Kneset wprowadził właśnie ustawę o tym , że Israel przynależy wyłącznie do Żydów. Jakbym słyszał Hitlera w i tle "rasistowskie ustawy norymberskie" (Nürnberger Rassengesetze uchwalone przez niemiecki Reichstag 15.09. 1935 r.) Jakoś mija to bez echa na świecie. Trump i USA milczy, Ukraina też. Polski MSZ też Żydom nie odpowie notą.

  20-07-2018 21:08 | ~Janoski | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do Aryck. Czym się różni feudalizm o którym dyskutujemy na forum od współczesnego sobiepaństwa i rasizmu żydowskiego wobec innych współmieszkańców żyjących w państwie Izrael? Tekst dzisiejszej ustawy głosi, że „Izrael jest historyczną ojczyzną narodu żydowskiego, który ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze”. Rasizm i nazizm w czystej postaci.

  21-07-2018 05:49 | ~Aryck Nusbacher | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Coz na to moge powiedziec. Taka wola Nieba, z nia sie zawsze zgadzac trzeba. Zydzi to narod wybrany przez Boga i na Ziemi Obiecanej nie pozwoli barbarzyncom na ich nieporzadki. Arabow trzeba trzymac krotko. A dlaczego to sie Niemcy wkrotce przekonaja.

  21-07-2018 08:47 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Ten sam Bóg jest czczony przez Palestyńczyków. Jest to zatem racja - na dzisiaj - żydowska. Powoływanie się na niebiosa i mordowanie współbraci w Izraelu nie licuje z Dekalogiem - nadrzędnym prawem . Ale Talmud wskazuje na więcej i to jest właśnie nadużycie szwinistów, sekciarzy, rasistów, banderowców i nazistów.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Słuchobus zawita do Starych Bogaczowic Słuchobus zawita do Starych Bogaczowic 

REGION, Stare Bogaczowice Sobota, 09:38
18 sierpnia 2018

W ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” firma MARMED realizuje BEZPŁATNE...
Nasadzenia drzew w ramach społecznej akcji w Kuźnicach [FOTO] Nasadzenia drzew w ramach społecznej akcji w Kuźnicach  

REGION, Boguszów-Gorce Sobota, 09:23
18 sierpnia 2018

W Boguszowie–Gorcach zakończył się nietypowy projekt mieszkańców miasta.
Występ orkiestry dętej z Kościana [FOTO] Występ orkiestry dętej z Kościana  

REGION, Szczawno-Zdrój Sobota, 08:57
18 sierpnia 2018

Trzydziestoosobowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Ton" z Kościana wystąpiła w piątkowe popołudnie w...
Straż pożarna interweniowała na Podzamczu [FOTO] Straż pożarna interweniowała na Podzamczu  

Wałbrzych Sobota, 08:52
18 sierpnia 2018

Wczoraj tuż po godzinie 18:00 na ulicę Forteczną w Wałbrzychu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej...
<b> "Kolonia dla młodych artystów za nami [FOTO] </b> "Kolonia dla młodych artystów za nami  

Wałbrzych Piątek, 10:15
17 sierpnia 2018

Stowarzyszenie „MŁODY ARTYSTA” zakończyło realizację dwóch turnusów „Kolonii dla Młodych...
Runmageddon coraz bliżej   (1)

Wałbrzych Piątek, 13:05
17 sierpnia 2018

W ostatni weekend września w Wałbrzychu po raz pierwszy odbędzie się Runmageddon. Warto się do niego...
Czterech kierujących pod wpływem alkoholu Czterech kierujących pod wpływem alkoholu  (1)

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Piątek, 12:03
17 sierpnia 2018

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dwie akcje prewencyjno–kontrolne. Na drogach naszego miasta...
Pracuj krócej – rób więcej i lepiej Pracuj krócej – rób więcej i lepiej  (1)

Polska Środa, 10:30
1 sierpnia 2018

Jak zwiększyć efektywność w pracy równocześnie dbając o zdrowie? Rozwiązanie jest niemalże...
Wałbrzyski Półmaraton i Baranowski Tour będą królować Wałbrzyski Półmaraton i Baranowski Tour będą królować 

Wałbrzych/REGION Piątek, 14:34
17 sierpnia 2018

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem weekendowych imprez.
Łukasz Mikołajczyk z PSL–u kolejnym kandydatem na stanowisko prezydenta Wałbrzycha Łukasz Mikołajczyk z PSL–u kolejnym kandydatem na stanowisko prezydenta Wałbrzycha  (18)

Wałbrzych Piątek, 14:51
17 sierpnia 2018

Coraz więcej się dzieje w wałbrzyskiej i powiatowej polityce.
W Dziećmorowicach pamiętali [FOTO] W Dziećmorowicach pamiętali   (5)

REGION, Dziećmorowice Piątek, 14:24
17 sierpnia 2018

Dla mieszkańców Dziećmorowic 15 sierpnia to okres niezwykle świąteczny– prócz Festiwalu Sera,...
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny podczas interwencji policji Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny podczas interwencji policji  (2)

Wałbrzych Piątek, 14:12
17 sierpnia 2018

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu wszczął w dniu 16 sierpnia 2018 roku śledztwo dotyczące zgonu...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo