Czytających: 5434

Szczecin: Ekstraliga piłkarska kobiet: Akademiczki świetnie rozpoczęły sezon

Niedziela, 5 sierpnia 2018, 11:09
Aktualizacja: 11:13
Bardzo udanie zainaugurowały sezon piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, które pokonały w Szczecinie Olimpię aż 6:0.

Do tej pory wałbrzyszanki z tym zespołem w historii swoich dotychczasowych występów w Ekstralidze jeszcze nie przegrały, ale duże zmiany w kadrze drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Jasińskiego sprawiły, że pierwszemu meczowi akademiczek po przerwie letniej towarzyszyła pewna doza niepokoju. Szybko został on jednak rozwiany, bowiem od początku spotkania to nasze zawodniczki dyktowały warunki i w 20’ objęły prowadzenie, gdy Klaudia Fabová doszła do prostopadłego zagrania i wyprzedzając bramkarkę gospodyń skierowała piłkę do siatki. Był to wymarzony debiut reprezentantki Słowacji w meczu o punkty w AZS PWSZ, a swój zmysł znajdowania się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie potwierdziła już sześć minut później dopadając do wypuszczonej przez bramkarkę futbolówki i pakując ją do pustej bramki. Do przerwy więcej goli już nie padło, ale po zmianie stron wałbrzyszanki nadal nie rezygnowały z prób podwyższenia wyniku, które już niedługo po pierwszym gwizdku zakończyły się powodzeniem. W 55’ faulowana w polu karnym była Dominika Dereń, a Klaudia Miłek zastępując tym razem etatową wykonawczynię jedenastek Małgorzatę Mesjasz bramką z „wapna” przypomniała się kibicom po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W 77’ akcja zawodniczek wprowadzonych do gry po przerwie przyniosła czwarte trafienie dla gości – Julita Głąb zagrała ze skrzydła w pole karne, strzał Katarzyny Rozmus obroniła bramkarka gospodyń, ale dobitka Julii Kowalczyk okazała się skuteczna i młoda piłkarka AZS PWSZ chwilę po wejściu na boisko wpisała się na listę strzelczyń. W końcówce kolejne podania ze skrzydła kończyły się golami, a do siarki trafiały Anna Zając w 89’ zaliczając premierowe trafienie dla swojego nowego klubu oraz kolejna rezerwowa Oliwia Rapacka w 90’. Chyba mało kto spodziewał się tak przekonującego zwycięstwa wałbrzyskiego zespołu, który pokazał, że w nowym sezonie ponownie będzie liczył się w walce o najwyższe cele. Kolejne spotkanie AZS PWSZ Wałbrzych rozegra za tydzień w sobotę o 11.00 u siebie z UKS SMS Łódź.

Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych 0:6 (0:2)

Bramki: Klaudia Fabová 20’, 26’, Klaudia Miłek 55’, Julia Kowalczyk 77’, Anna Zając 89’, Oliwia Rapacka 90’

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Dereń (62’ Głąb), Kuciewicz, Zając, Rędzia (60’ Rapacka), Miłek (75’ Kowalczyk), Fabová (65’ Rozmus). Trener: Kamil Jasiński. Kierownik: Jakub Nowicki. Fizjoterapeutka: Ewa Żeligowska. Trener bramkarek: Rafał Wodzyński.