Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Wtorek, 23 października 2018 Godz.: 13:23:37 Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi Czytających: 8827 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Duże zmiany w Czarnych Wałbrzych

Piątek, 10 sierpnia 2018, 07:12, ostatnia aktualizacja: 2018-08-10 07:20
JAZ
Miej świadomość
Mózg na wypasie – Albert Einstein 

Polska Sobota, 01:02
20 października 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Biurko, stolik
Ogłoszenie o licytacji
Oddam ubrania chłopiec 116-122
Opieka Niemcy Święta- 270 euro
Oddam ubranka dziewcz. r.86-92
Nowe budownictwo-3pokoje
Pokojowa Szklarska Poręba
Sprzątanie w szkole - Cieplice
Cieplice 3pokoje w bloku
Bilet na koncert N.Kukulskiej
Zatrudnię kierowcę
Zatrudnię pracowników
Oddam gruz + drzewo
HP 8760W Mega sprzęt! Core i7
Żyrandol
Sukienka
Montaż, składanie mebli
Pokój blisko centrum
Lampa stojąca
Kocurek Wezuwiusz

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. JAZ

Czarni Wałbrzych przystąpią do rozgrywek nowego sezonu w mocno zmienionym składzie osobowym. O tym, co dzieje się w klubie, opowiedział nam Tomasz Stasiński, prezes drużyny.

[Jakub Zima JAZ] Zmienił się trener zespołu. Co było przyczyną?

R E K L A M A

[Tomasz Stasiński TS] Przyczyną tej zmiany było zmęczenie i (jeżeli można tak nazwać) wypalenie, które wystąpiło u naszego trenera, a także pomiędzy nim a drużyną. Marek trenował Czarnych aż przez 12 lat, a może nie każdy jest sobie w stanie wyobrazić, jak stresująca i wyczerpująca psychicznie jest to praca. Na pewno ważnym czynnikiem było to, że w ostatnich paru latach zespołowi nie udało się zrobić sportowego postępu – gdy już wydawało się, że uda się stworzyć fajną drużynę, nagle odchodziło 3-5 zawodników (transfery, wyjazd za pracą, na studia, kontuzja, itp.), których trzeba było zastąpić innymi zawodnikami. Za rok znowu to samo i tak wkoło Macieju. Uroki niższych lig... Ciężko w takich warunkach zrobić dobry wynik i to na pewno frustruje. Tym bardziej, że w większości przypadków trener czy ja nie mamy na to wpływu. Idealnym przykładem może tu być sezon 2015/16, gdy przed rozpoczęciem stworzyliśmy naprawdę mocną kadrę i po rundzie jesiennej zajmowaliśmy dobre 5. miejsce z szansami na więcej, jednak wiosną straciliśmy m.in. 3 najlepszych zawodników (jeden z nich zrezygnował z gry, drugi wyjechał za pracą, a trzeci doznał kontuzji) i cały nasz plan w łeb strzelił i wszystko się posypało. W poprzednim sezonie nastąpił pewien punkt krytyczny – ogromna liczba kontuzji oraz (przyznajmy to szczerze) ogólnie słabsza forma dużej części zespołu sprawiła, że po raz pierwszy od 2012 roku musieliśmy walczyć o utrzymanie. Często brakowało ludzi do gry i zdarzały się sytuacje, że trener musiał już na zbiórce dzwonić po zawodnikach i pytać gdzie są albo prosić, żeby przyszli na mecz (np. przed wyjazdem do Witkowa). Są to naprawdę sytuacje, gdy nie dziwiłem się trenerowi, że odechciewa się mu wszystkiego i powątpiewa w dalszy sens prowadzenia tej drużyny. Oczywiście mi nigdy nie przyszło na myśl, żeby zasugerować Markowi rezygnację i zawsze go broniłem (np. w ostatnim wywiadzie) mówiąc, że jeżeli to ode mnie będzie zależało, będzie on trenerem Czarnych dożywotnio. Podjął on jednak decyzję o rezygnacji – jest mi z tego powodu smutno, ale nie pozostaje mi nic innego, jak tylko to uszanować i podziękować za pracę w ostatnich 12 latach.

[JAZ] Jakie zadania postawiono nowemu trenerowi?

[TS] Wydaje mi się, że nie do końca jestem osobą, która powinna postawić jakieś zadanie trenerowi. Leszek Derewecki, czyli nowy trener, jest doświadczonym szkoleniowcem i sam najlepiej wie, na co stać zespół i czego może się spodziewać po poszczególnych zawodnikach i po sobie. Myślę, że jeżeli każdy z zawodników będzie grał na miarę swoich umiejętności, a dodatkowo z pasją i z radością będzie wychodził na plac gry, żeby reprezentować Czarnych, to sam Leszek uzna, że wykonuje swoją pracę dobrze.

[JAZ] Jak oceni pan poprzedni sezon w wykonaniu drużyny?

[TS] Tak jak już wspomniałem, był to jeden z najtrudniejszych sezonów od lat – praktycznie co chwila wypadał ktoś ze składu ze względu na kontuzje lub inne powody i co mecz graliśmy w innym zestawieniu. Luki kadrowe, brak stabilizacji składu i słabsza forma niektórych zawodników sprawiła, że przez większość sezonu tułaliśmy się w dolnej części tabeli i do końca musieliśmy walczyć o utrzymanie. Biorąc zatem pod uwagę aspekt sportowy, muszę przyznać, że nie byliśmy zadowoleni z naszej postawy i myślę, że zawodnicy się zgodzą ze mną, bo wiedzą, że stać ich na dużo więcej. Jednak jest coś, co mnie osobiście ucieszyło – mimo kiepskich wyników i słabej momentami gry, wszyscy trzymaliśmy się razem i razem do końca walczyliśmy o zachowanie ligowego bytu dla Czarnych. Nie było nikogo, kto widząc, że w klubie dzieje się źle, rzucił to wszystko i wyjechał w Bieszczady. I za to chciałbym naszym zawodnikom podziękować – dzięki postawie ich i trenera poprzedniego sezonu nie można całkowicie uznać za stracony.

[JAZ] Obecne rozgrywki zaczynają się już w sobotę. Czego możemy oczekiwać po Czarnych?

[TS] Doświadczenie nauczyło nas, że takie dywagacje i prognozy zazwyczaj nie mają sensu. Często w historii było tak, że gdy nikt na nas nie stawiał, niespodziewanie graliśmy dobrze, a z kolei gdy zapowiadaliśmy walkę o awans, kończyliśmy rozgrywki w drugiej połowie tabeli. Natomiast na pewno kibice będą oczekiwać walki w każdym meczu o każdy centymetr boiska i na to liczymy również ja i trener.

[JAZ] Czy klub się wzmocnił? Ktoś odszedł?

[TS] W przerwie letniej doszło do dość dużej liczby ruchów kadrowych w naszym zespole. Przede wszystkim opuściło nas dwóch najlepszych strzelców z poprzedniego sezonu – Grzegorz Wroczyński przeszedł do Górnika Nowe Miasto, a Maciej Łukasik do czeskiej Lokomotivy Mezimesti. Bardzo liczyliśmy, że uda się ich zatrzymać, jednak mimo prób przekonania ich do pozostania w Czarnych, uznali oni, że chcą spróbować czegoś nowego i musimy pogodzić się z ich stratą. Dodatkowo bramkarzowi Radosławowi Brzezińskiemu skończyło się wypożyczenie z Górnika Wałbrzych i nie zostało ono przedłużone, a obrońca Maciej Płoński będzie kontynuował grę w piłkę w MKS Szczawno-Zdrój. Dwóch zawodników zawiesiło na jakiś czas swoją przygodę z piłką – Krzysztof Janiak z powodu braku czasu na treningi, a Mateusz Mudzin z przyczyn zdrowotnych, jednak liczymy, że jeszcze ujrzymy ich w barwach Czarnych w dalszej części sezonu, gdyż potrzebujemy ich umiejętności i doświadczenia. Na pewno co najmniej do końca roku nie będziemy też mogli skorzystać z kontuzjowanego Patryka Marszałka, a nasz kapitan Patryk Konsewicz wciąż nie jest pewny, czy będzie kontynuował swoją karierę sportową. Jeżeli chodzi o bramkarza, udało nam się zapełnić lukę na tej pozycji poprzez pozyskanie Pawła Klicha z Unii Bogaczowice, który bardzo dobrze spisywał się na letnich treningach i liczymy na jego dobrą grę w nowym sezonie. Z zawodników z pola póki co naszym jedynym nabytkiem jest Filip Arski, który wznawia swoją przygodę z piłką po kilkuletniej przerwie, a wcześniej występował w Górniku Wałbrzych (m.in. występy w Lidze Dolnośląskiej Juniorów), jednak cały czas szukamy wzmocnień i liczymy, że do końca okienka transferowego uda się jeszcze kogoś pozyskać. Do wzmocnień liczymy też zawodników, których nie oglądaliśmy wiosną wcale albo bardzo mało – kontuzje wyleczyli Damian Sęk (tylko 3 mecze w rundzie rewanżowej), Damian Kacica (2 mecze) i Maciej Zawadzki (0 meczów), zaś przynajmniej do końca września w dużo większym wymiarze możemy liczyć na studiujących we Wrocławiu Dawida Darmochwała (2 mecze) i Łukasza Fiszera (0 meczów). Do sezonu przygotowują się również z drużyną Kamil Szkudlarek, który ostatni raz na boisku pojawił się rok temu w meczu wyjazdowym w Pieszycach i Piotr Kula, którego obecność w drużynie w rundzie wiosennej ograniczyła się do dwóch epizodów – oczywiście również w wypadku tych dwóch zawodników mamy nadzieję, że pomogą nam oni tym razem w większym stopniu.

[JAZ] Obecna liga będzie bardziej wyrównana i chyba dużo silniejsza od tej z poprzedniego sezonu. Na co będzie stać Czarnych?

[TS] Poprzednie sezony pokazały, że jesteśmy drużyną nieobliczalną i myślę, że tak pozostanie – wytypowanie wyników naszych meczów będzie nadal bardzo trudnym zadaniem. Czarni będą zespołem groźnym dla każdego, ale jak to się przełoży na rezultaty i miejsce w tabeli, trudno powiedzieć. Zależy to od wielu czynników – formy poszczególnych zawodników, dyspozycji dnia, błędów własnych, kontuzji, obowiązków zawodowych, a może też od odrobiny szczęścia. Nauczyłem się pokory i nie rozbudzania nadziei kibiców, bo po prostu (jak już wspomniałem wcześniej) są rzeczy, których się nie przewidzi i na które nie mamy wpływu. Tak jak Pan wspomniał, liga będzie wyrównana i na pewno nikogo się nie przestraszymy i w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo. A z jakim efektem, to już czas pokaże.

[JAZ] W ten weekend już pierwsze spotkanie. Jak zespół się do niego przygotowywał?

[TS] Treningi rozpoczęliśmy 18 lipca i trenowaliśmy 2 razy w tygodniu. Frekwencja na zajęciach była biorąc pod uwagę sezon urlopowy całkiem dobra, bowiem uczestniczyło w nich około 10-15 zawodników. Rozegraliśmy też 3 wyjazdowe sparingi – przegraliśmy w mocno eksperymentalnym składzie z TSV Mühlbeck 2:4, ulegliśmy Orłowi Bukówek 0:4 i wygraliśmy z juniorami Gwarka Wałbrzych 3:0. Ogólnie z przygotowań możemy być zadowoleni, bo pełni szczęścia zabrakło tylko rozegrania sparingu w weekend 04./05.08., jednak wyjazdy na urlop i obowiązki zawodowe zawodników sprawiły, że nie udało się zebrać w tym czasie składu. Mimo to uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu.

[JAZ] Czyli gramy o?

[TS] Gramy o to, żeby po każdym meczu móc spojrzeć w lustro i powiedzieć „zrobiłem wszystko, co możliwe, żeby wygrać”.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Piłka nożna 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  10-08-2018 08:52 | ~KP Podgórze | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
BLE,BLE,BLE.ZNOWU WALKA O UTRZYMANIE

  10-08-2018 10:17 | ~kibol | *.adsl.inetia.pl (159.205.*.*)
pewny spadek

  10-08-2018 12:14 | ~do Podgórze | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
A co u Was - znowu walka o utrzymanie? Czy kiedyś byliście chociaż raz na koniec sezonu w górnej połowie tabeli klasy A? ie pytam czy byliście w lidze okręgowej lub czwartej lidze - a Czarni byli ba nawet w IV lidze która była 4 klasą rozgrywkową - wiem dawno to było ale historia jest. A jaka historia jest na Podgórzu - Klasa B/ klasa A i znów klasa B i klasa A i teraz może znów po sezonie klasa B?

  10-08-2018 15:31 | ~KP Podgórze | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
nie podniecaj sie tak gościu i nie żyj przeszłością.Co było to się nie wróci.My mamy poważnego sponsora i jak nie w tym sezonie to na przyszły pewny awans a może i kilka z rzędu.Jest kasa sa wyniki.I tego sie trzymaj gościu

  10-08-2018 16:54 | ~Leszek | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Wy tu gadu-gadu a... Zagłębie wnosi o walkower!

  14-08-2018 14:29 | ~ | *.fbx.proxad.net (78.230.*.*)
powodzenia leszek

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Wałbrzyski policjant – asp. Marcin Jaskółowski – reprezentował polską Policję na turnieju piłki nożnej w Holandii Wałbrzyski policjant – asp. Marcin Jaskółowski – reprezentował polską Policję na turnieju piłki nożnej w Holandii 

Wałbrzych Poniedziałek, 11:42
22 października 2018

W grupie delegowanych na największe zawody piłkarskie służb mundurowych, czyli 36 Światowy Turniej...
Udanie występy szczawieńskich skrzatów na WTK w Ścięgnach 

Szczawno-Zdrój Wtorek, 10:49
23 października 2018

W miniony weekend w Ścięgnach koło Karpacza na obiekcie FTC rozegrano grupowy Wojewódzki Turniej...
III liga koszykówki mężczyzn: Ziębice się postawiły [FOTO] III liga koszykówki mężczyzn: Ziębice się postawiły  

Szczawno-Zdrój Wtorek, 10:22
23 października 2018

W dobrych humorach zakończyli sobotę zawodnicy MKS–u Mazbud Basket Szczawno–Zdrój, którzy pokonali...
II liga siatkówki mężczyzn: Wygrali za 3 punkty [FOTO] II liga siatkówki mężczyzn: Wygrali za 3 punkty  

Wałbrzych Poniedziałek, 13:38
22 października 2018

Siatkarze wałbrzyskiego Aqua Zdroju pokonali swojego rywala z Żagania 3:1.
Ekstraliga piłkarska kobiet: Cenny remis w Koninie 

Konin Poniedziałek, 13:36
22 października 2018

Mecz Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych, czyli pojedynek dwóch czołowych zespołów Ekstraligi, okazał...
IV liga piłkarska: Ten remis sporo nas kosztował IV liga piłkarska: Ten remis sporo nas kosztował 

REGION Poniedziałek, 08:19
22 października 2018

Po remisie przed własną publicznością z Nysą Kłodzko, piłkarze Górnika stracili fotel lidera.
Piłkarska klasa okręowa: Smutna rzeczywistość Piłkarska klasa okręowa: Smutna rzeczywistość 

REGION Poniedziałek, 08:06
22 października 2018

Nasze drużyny na razie okupują końcowe miejsca w ligowej tabeli.
Piłkarska klasa A: Nowe Miasto odstaje Piłkarska klasa A: Nowe Miasto odstaje  (4)

REGION Poniedziałek, 07:53
22 października 2018

Porażka Górnika Nowe Miasto na własnym boisku z KS–em Walim oznacza, że zespół Górnika traci...
Piłkarska klasa B: Rezerwy MKS–u ograły lidera Piłkarska klasa B: Rezerwy MKS–u ograły lidera  (2)

REGION Poniedziałek, 07:40
22 października 2018

Do sporej niespodzianki doszło w Szczawnie–Zdroju, gdzie miejscowy MKS pokonał dotychczasowego lidera...
I liga koszykówki mężczyzn: Bez szans w starciu z Łańcutem [FOTO] I liga koszykówki mężczyzn: Bez szans w starciu z Łańcutem   (4)

Wałbrzych Niedziela, 23:03
21 października 2018

Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali 62–82 we własnej hali z Sokołem Łańcut.
II runda jesienna w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych [FOTO] II runda jesienna w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych  

Wałbrzych Poniedziałek, 07:23
22 października 2018

Do historii przechodzi kolejny turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek...
IV liga piłkarska: Utracona pozycja lidera   (6)

Wałbrzych Niedziela, 08:38
21 października 2018

Piłkarze Górnika Wałbrzych stracili u siebie punkty w meczu z Nysą Kłodzko, a ta strata kosztowała...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo