Czytających: 3884

Wałbrzych: IV liga piłkarska: Udana inauguracja

Niedziela, 12 sierpnia 2018, 11:05
Aktualizacja: 11:23
Kilkuset kibiców obejrzało inauguracyjną wygraną 3–1 piłkarzy Górnika w starciu z Orłem Ząbkowice Śląskie.

Po wzmocnieniach, jakich Górnik dokonał przed sezonem, jest nasz zespół uznawany za faworyta do wygrania ligi.

W meczu z Orłem wałbrzyszanie zaprezentowali się dobrze. Byli drużyną lepiej operującą piłką, dłużej się przy niej utrzymującą. Już w 13. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Chajewski, który minął rywali i strzałem po krótkim rogu zdobył gola. Przewaga Górnika nadal się utrzymywała i w 33.. minucie nasi po raz drugi pokonali bramkarza gości, a sprawił to uderzeniem z dystansu Oświęcimka.

W drugiej połowie lepiej zaprezentował się zespół gości. Orzeł grał szybciej i starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Jaroszewskiego. Biało-niebiescy przeczekali ten fragment gry i w 75. minucie zadali trzeci skuteczny cios, kiedy na listę strzelców wpisał się Tobiasz. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie, które miało miejsce w 84. minucie meczu.

Górnik Wałbrzych - Orzeł Ząbkowice Śląskie 3-1 (2-0)

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Tragarz (68' Młodziński), Wepa, Chajewski, Rytko, Oświęcimka (85' Krawczyk), Sawicki (73' Bogacz), Woźniak (68' Tobiasz).