Czytających: 4394

Wałbrzych: Jeszcze żyjemy Półmaratonem

Wtorek, 21 sierpnia 2018, 6:40
Autor: red
19. Toyota Półmaraton Wałbrzych ukończyło 3047 biegaczy na dwóch dystansach 21 km i 10,5 km. Jest to nowy rekord frekwencji.

Za rok jubileuszowy 20. TPW i będziemy chcieli ten rekord poprawić.

Na podium 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych w tym roku Kenijczycy staneli we dwóch i podzielili się nim z Polakiem. Pierwszy trasę 21 km pokonał Silas Mwetich w czasie 1:11:01, drugi był Isaac Kimutai Ngeno (1:13:39), a trzeci Wojciech Kopeć z Olsztynka (1:14:08). Czwarte miejsce zajął Bartosz Zając (1:16:37), a dziesiąty był wałbrzyszanin Piotr Holly (1:21:12).

Wśród kobiet pierwsza była Białorusinka Katsiaryna Ptashuk, która uzyskała czas 1:21:25 i w kategorii open zajęła dwunaste miejsce. Druga była Ukrainka Yulia Diatlova (1:25:46), a trzecia Węgierka Zita Kacser (1:26:43). Pierwsza Polka, Aneta Szecówka z Biskupic była czwarta w kategorii pań (1:32:03), a wałbrzyszanka Edyta Gardecka jedenasta (1:40:48).

Z wałbrzyskich biegaczy, których też rekordowa ilość stanęła w tym roku na starcie, na dalszych miejscach znaleźli się m.in.: Michał Gulacz 62., Grzegorz Zając 96., Robert Kubiak 122., Artur Sitko 158., Edward Dudek 1166., Rafał Kluba 1565., Zbigniew Żuk 2294. Zeszłoroczne miejsce poprawił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który tym razem uplasował się na 1562. miejscu (rok temu 1641.). Nasz drugi patron Robert Korzeniowski natomiast zajął 2050. miejsce.

Na dystansie 10,5 km najlepszy okazał się Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry, który uzyskał czas 0:39:17. Niecałe 2 minuty później na mecie zameldował się Patryk Łazarski (Wałbrzych), a tuż za nim Krystian Gryczuk (Kamienna Góra). Najlepszą kobietą została Aleksandra Łapiak (Wałbrzych), która zajęła 31. miejsce. Kondratowicz i Łazarski również rok temu zajęli pierwsze dwa miejsca, jednak tym razem trasę biegli o prawie 2 minuty dłużej. Wśród naszych biegaczy dalsze miejsca zajęli m.in.: Piotr Baranowski 4., Jacek Strzecha 7., Mirosław Kaczuga 24., Sylwia Gardecka 35., Edward Baczewski 49., Janusz Kaczuga 50., Kazimierz Kaczuga 89., Kazimierz Urbaniak 185., Beata Urbaniak 186., Józef Żuk 415. Tegoroczna, juz szosta, toyota aygo trafiła do biegacza z Kietrza (województwo opolskie).

Pełne wyniki 19 Toyota Półmaraton Wałbrzych na www.wyniki.datasport.pl. Także, wraz ze zdjęciami, na stronie www.aqua-zdroj.pl.