Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina–Zdrój chce stawiać na niską emisję

Sobota, 8 września 2018, 6:33
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina–Zdrój chce stawiać na niską emisję
Fot. archiwum
Ruszył Lokalny Program Osłonowy w Gminie Jedlina–Zdrój wspierający mieszkańców w ponoszonych kosztach użytkowania ogrzewania niskoemisyjnego.

5 września Rada Miasta w Jedlinie-Zdroju przyjęła uchwałę w sprawie dopłat dla mieszkańców, związanych z wydatkami za użytkowanie systemu ogrzewania niskoemisyjnego. Zgodnie z zapisami uchwały, niskoemisyjny system ogrzewania to ogrzewanie gazowe przewodowe bądź elektryczne. Jak zaznacza Burmistrz –Leszek Orpel- jest to kolejna forma pomocy Miasta, które już dofinansowało wymianę źródeł ciepła z węglowego na niskoemisyjne w 123 gospodarstwach domowych. Wdrażane programy wychodzą naprzeciw tym osobom, dla których wymiana systemu ogrzewania i jego użytkowanie mogą stanowić nadmierne wydatki w budżecie domowym.

Od 20 września b.r wydawane będą wnioski o wsparcie finansowe, a ich przyjmowanie rozpocznie się od 1 października i potrwa do końca miesiąca. Realizacja programu powierzona została Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju, który udzielać będzie wszelkich wyjaśnień i wskazówek osobom zainteresowanym. Warunkiem koniecznym do skorzystania z Programu jest:
- posiadanie wyłączne ogrzewania niskoemisyjnego,
- posiadanie tytułu prawnego i stałe zamieszkiwanie w lokalu mieszkalnym na terenie gminy,
- posiadanie umowy lub innego dokumentu potwierdzającego zobowiązanie do regulowania opłat na rzecz dostawcy energii cieplnej
- spełnienie kryterium dochodowego uprawniającego do wsparcia finansowego

Wysokość dopłaty do ogrzewania niskoemisyjnego uzależniona będzie od dochodu osoby lub rodziny oraz powierzchni mieszkania. Dochód osób samotnie gospodarujących nie może przekroczyć 2804,00 zł netto miesięcznie, a w przypadku osoby w rodzinie – 2112,00 zł netto miesięcznie na osobę. Kwoty dofinansowania wzrastają wraz z malejącym dochodem.

Te działania wpisują się w zadania określone w Programie Ochrony Środowiska Gminy Jedlina-Zdrój na lata 2018-2021 oraz odpowiadają na decyzje podjęte przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego w roku 2017 w sprawie wprowadzenia na obszarze uzdrowisk ograniczeń i zakazów eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych. Wdrażane programy mają zadanie nie tylko wspierające ale i zachęcające mieszkańców do wymiany źródeł ciepła, co w konsekwencji poprawi jakość życia mieszkańców uzdrowiska pod kątem czystego powietrza.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group