Czytających: 5238

Sosnowiec: Ekstraliga piłkarska kobiet: Porażka w Sosnowcu

Wtorek, 11 września 2018, 13:37
Aktualizacja: 13:38
Po czterech zwycięstwach z rzędu tym razem AZS PWSZ Wałbrzych musiał przełknąć gorycz porażki ulegając w Sosnowcu Czarnym 2:4.

Przed meczem było wiadomo, że wałbrzyszanki stają przed arcytrudnym zadaniem, mierzyły się bowiem z aktualnym wicemistrzem Polski, jednak obawy podopiecznych Kamila Jasińskiego szybko przerodziły się w nadzieję na korzystny obrót spraw – już w 8’ po dośrodkowaniu Klaudii Miłek z rzutu rożnego Dominika Dereń strzałem z pierwszej piłki umieściła piłkę w siatce i było 1:0 dla zespołu gości. Na odpowiedź Czarnych nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 14. minucie Dżesika Jaszek odegrała z lewej strony do wbiegającej w pole karne Joanny Operskalskiej, a ta zwodem zgubiła jeszcze rywalkę i z bliska pokonała Jagodę Sapor. W dalszej części pierwszej połowy lepiej radziły sobie gospodynie, które udokumentowały swoją przewagę dwoma kolejnymi trafieniami – najpierw w 38’ po uderzeniu Martyny Wiankowskiej zza pola karnego i rykoszecie piłka przypadkowo trafiła do Patricii Hmirovej, a ta w sytuacji sam na sam z bliska pokonała Jagodę Sapor, a trzy minuty później Patricia Hmirova tym razem wystąpiła w roli asystentki dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Patricii Fischerovej, która podwyższyła na 3:1. Taki też wynik utrzymał się do przerwy i drużyna AZS PWSZ stała przed trudnym zadaniem odrobienia dwubramkowej straty. W 51. minucie, gdy dośrodkowanie Klaudii Miłek z lewej strony główką na gola zamieniła Dominika Dereń, wydawało się, że wałbrzyszanki są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania. Już w 55’ jednak Dżesika Jaszek zabrała piłkę Jagodzie Sapor w polu karnym i skierowała do pustej bramki i było 4:2 dla Czarnych. Gospodynie do końca meczu kontrolowały wydarzenia na boisku i mimo ambitnej walki gości o nawiązanie kontaktu nie dały już sobie wbić gola i zasłużenie zwyciężyły. Kolejna szansa na punkty w sobotę o godzinie 11 – AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się na własnym stadionie z AZS PSW Biała Podlaska.

Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych 4:2 (3:1)

Bramki: Joanna Operskalska 14’, Patricia Hmirova 38’, Patricia Fischerova 41’, Dżesika Jaszek 55’ – Dominika Dereń 8’, 51’

AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Zawadzka, Mesjasz, Szewczuk, Dereń (89’ Głowacka), Rędzia (66’ Głąb), Zając (46’ Ostrowska), Kuciewicz (81’ Rozmus), Miłek, Fabova (60’ Rapacka)