Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 Godz.: 19:17:14 Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii Czytających: 7160 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych/Kraj

Kampania „Polska państwem wyznaniowym?” także w Wałbrzychu

Czwartek, 11 października 2018, 10:30, ostatnia aktualizacja: 2018-10-11 14:58
red
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej 

Polska Poniedziałek, 14:37
12 listopada 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Instalacje hydrauliczne gazowe
Remonty od A do Z Adaptacje
Zabobrze 2 pokoje z balkonem
Samsung j4 plus nowy
Laptop Lenovo z50 70
Wózek, leżaczek
Laptop hp 250 g6
Doradca Wizerunku- Salon Pawo
Oddam Salon Fryzjerski Centrum
Laptop lenovo ideapad 320
Kupię auto zarejestrowane gotówka
Skup aut 603-585-202 za gotówka
Pellet sprzedam
Spodnie ciepłe 128
Koszulki 122, 128
Zabobrze 2pokoje po remoncie
Sukienka
Sprzedam
Sprzedam
2pokoje 1p po remoncie

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Fundacja Wolność od Religii

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem coraz częstszego łamania konstytucyjnej zasady rozdziału Kościoła i państwa oraz przedkładania spraw kościelnych nad prawa i wolności obywatelskie. W październiku w wielu miastach Polski pojawiły się billboardy z hasłem „Polska państwem wyznaniowym?”. Jeden z nich zawisł również w Wałbrzychu. Kampanię można wesprzeć w ramach akcji crowdfundingowej.

Misją Fundacji Wolność od Religii jest ochrona praw mniejszości bezwyznaniowej oraz promocja konstytucyjnej zasady rozdziału Kościoła i państwa. W związku z coraz częściej napływającymi do fundacji skargami opisującymi nadużycia w tych obszarach, kampania ma przestrzegać przed postępującą klerykalizacją państwa. Jej przejawem jest m.in. wprowadzanie do systemu prawnego rozwiązań opartych o dogmaty religijne sprzeczne z wiedzą naukową, jak i z prawami obywatelskimi przestrzeganymi w Unii Europejskiej. Zdaniem fundacji Polska zmierza w niebezpiecznym kierunku autorytarnego państwa wyznaniowego.

R E K L A M A

Elementy państwa wyznaniowego pojawiają się w wielu obszarach. Kobietom utrudnia się przeprowadzanie badań prenatalnych i ogranicza dostęp do antykoncepcji. Parom mającym trudności z zajściem w ciążę proponuje się nieskuteczne metody leczenia w miejsce in vitro. Dzieciom i młodzieży odmawia się prawa do rzetelnej edukacji seksualnej. Na lekcjach religii, nauczanej za pieniądze publiczne, zamiast tolerancji uczy się dzieci homofobii oraz lekceważenia i braku szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach. Często wymuszą się też katechizację, utrudniając dostęp do lekcji etyki.
– Z przerażeniem obserwujemy postępującą klerykalizację Polski, której najbardziej wyrazistym przykładem jest fakt, że państwo otwarcie prowadzi misję chrystianizacyjną. Łamana jest przy tym Konstytucja, która nakazuje wszelkim organom władzy centralnej i samorządowej oraz instytucjom publicznym: urzędom, szkołom, szpitalom, wojsku i policji, zachowywać bezstronność światopoglądową. Nie jest przestrzegany art. 10 Ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, który mówi, że Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań. Sejm coraz częściej uchwala prawo pisane pod dyktando polskich biskupów oraz osób o fundamentalistycznych przekonaniach. Jako organizacja pozarządowa, której zadaniem jest ochrona praw osób bezwyznaniowych, jesteśmy zobowiązani głośno mówić o tym, że część działań prowadzonych przez administrację państwową oraz władze samorządowe jest w tym obszarze niezgodna z prawem – mówi Dorota Wójcik, prezeska zarządu Fundacji Wolność od Religii.

Polki i Polacy, niezależnie od wyznawanego światopoglądu, nie chcą żyć w państwie wyznaniowym i krytycznie odnoszą się do politycznej aktywności Kościoła. Jak wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, 63% badanych uważa, że Kościół powinien zachować neutralność wobec polityki. Ponad 70% badanych sprzeciwia się agitacji politycznej prowadzonej podczas kazań. Połowa optuje za nauczaniem religii w salach katechetycznych, a 65% jest przeciwna pomysłowi MEN, żeby katecheci mogli być wychowawcami klas. Sondaż IPSOS z czerwca 2017 roku pokazuje również, że ponad połowa Polaków popiera jednopłciowe związki partnerskie. Co ważne obliczenia portalu Świecka Polska na podstawie danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że tylko 23% populacji Polski bierze udział w nabożeństwach. Badania opinii społecznej wyraźnie potwierdzają, iż większa część społeczeństwa nie podziela poglądów fundamentalistów religijnych.
– Opowiadamy się za rozdziałem Kościoła od państwa. Tylko świeckie państwo, w którym szanuje się prawa tak wierzących, jak i niewierzących, jest państwem prawdziwie demokratycznym. Państwem, które stoi na straży wolności obywatelskich. Państwem, w którym politycy i urzędnicy, powstrzymują się od publicznego okazywania swoich sympatii albo dezaprobaty wobec jakiegokolwiek światopoglądu. Państwem, w którym prawo stanowione jest z poszanowaniem każdego obywatela, na podstawie wartości uniwersalnych. Świeckie państwo jest dla wszystkich. Tak właśnie rozumiemy wolność od religii. Jako wzajemny szacunek pomiędzy ludźmi religijnymi, a tymi o odmiennym światopoglądzie oraz nienarzucanie światopoglądu katolickiego, lecz respektowanie innych wizji świata. Widzimy, że coraz więcej katolików podziela ten pogląd, i podobnie jak niewierzący, z niepokojem obserwują, że mamy w przestrzeni publicznej coraz więcej praktyk charakterystycznych dla państwa wyznaniowego – podsumowuje Dorota Wójcik.

W październiku billboardy z hasłami kampanii pojawiły się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Kampanię można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę w ramach akcji crowdfundingowej uruchomionej na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/t65uhm. W Wałbrzychu zawisł już billboard przy ulicy Stanisława Moniuszki 39.

Więcej informacji o kampanii oraz działalności fundacji można znaleźć pod linkiem: https://wolnoscodreligii.pl/wp/kampania-spoleczna-polska-panstwem-wyznaniowym/
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  11-10-2018 14:31 | ~ja | *.snt.net.pl (159.253.*.*)
Prawda jest taka, że kler sprzedał się przy okrągłym stole w zamian za lukreatywny konkordat i lekcje religii w szkołach na koszt podatnika. Mi nie przeszkadzają krzyże, mi nie przeszkadzają procesje w miejscach publicznych, ale państwo mogłoby zaprzestać finansowania Kościoła Katolickiego.

  11-10-2018 14:37 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Uwaga! Mamy do czynienia z postępującą rewolucją Markśistowską na wszystkich frontach! Organizatorzy akcji ,,zapomnieli" napisać że w UE zwyczajnie zamieniono Chrześcijaństwo na Islam któremu to wolno więcej jako ,,mniejszości i różnorodności". Pamiętajcie o słowach komucha Józefa Stalina: ,,Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus"! Bądzćie czujni i nie pozwólcie na wprowadzenie komunizmu do Polski!

  11-10-2018 14:39 | ~Ja | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
Jak im tak bardzo źle to może niech wyjadą do Niemiec - tam wg badań już 55% Niemców deklaruje chęć wyjazdu z kraju. Czemu - bezpieczeństwo oraz klimat. Co do bezpieczeństwa sami są sobie winni, narastająca laicyzacja społeczeństw doprowadziła do wymazania tożsamości europejczyka kształtowanej od wieków przez chrześcijan. Brak tożsamości jest wykorzystywany przez ludność napływową (islam) co doprowadzi do powstawania prawdziwego państwa wyznaniowego (islam). Ja nie chcę tego w Polsce - nie dajmy się ogłupić lewakom.

  11-10-2018 14:48 | ~Janosik | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
"Wolność bez religii" -to też religia ale w oparach absurdu.

  11-10-2018 14:56 | ~tobi | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Przecież ta fundacja była finansowana przez Fundację Batorego założonej przez spekulanta i grandziarza finansowego Zyda Sorosa. Jego fundacje zostały wywalone z wielu krajów, np. z Węgier ponieważ prowadzą niebezpieczną działalność destabilizującą całe państwa. Ciekawa była ich rola we wznieceniu wojny domowej (Majdanu)na Ukrainie. W koincydencji z histerią filmu ,,Kler" faktycznie robi się niebezpiecznie dla spójności kulturowej , etnicznej i państwowej Polski. Wynocha z powrotem do Brukseli, tu nie będziecie robić wielokulturowego burdelu i zamieszek pod płaszczykiem walki z klerem.

  11-10-2018 15:43 | ~Rollo | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Brawo. Czarna mafia, która popierała targowice, rozbiory, nienawidziła Kościuszki i każdego kto wybiera wolność WON ze SZKÓŁ. Gdyby komuniści chcieli uciszyć kościól wystarczyło im płacić. Siedzieli by cicho, tak jak to robią teraz PISbolszewicy.

  11-10-2018 15:52 | ~ | *-gprs394927.centertel.pl (37.47.*.*)
Rollo puknij się w chory pusty łeb....że takie swiry mają dostęp do Internetu:)

  11-10-2018 16:29 | ~Janosik | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Do Rollo. Mylisz się . W okresie po Powstaniu Styczniowym wielką rolę odegrał Kościół i metropolita warszawski . Po masakrze przez Rosjan zgromadzonych na pogrzebie Polaków , poprosił kobiety o noszenie "czarnego ubioru" . Popatrz na obrazy Grottgera i przeczytaj też wiersz "Czarna sukienka" . Moja babcia w okresie żałoby narodowej" też nosiła żałobny strój bez ozdób ze skromnym krzyżem ( zdjęcie w zasobach rodzinnych).Twoi komuniści " uciszali " Kościół mordując pasterzy. S. Niedzielak, S. Suchowolec, bł. J. Popiełuszko i wielu , wielu innych umarli za wiarę. Zamykali w więzieniach, katowniach i miejscach odosobnienia (np. ks. kardynał S. Wyszyński. ). Jeśli w sercach Polaków zgaśnie wiara w Jezusa Chrystusa Polska zostanie wymazana z mapy. Zabraknie na sztandarze słowa " BÓG".

  11-10-2018 17:06 | ~Polewa z matolka | *.asianet.co.th (58.97.*.*)
Bóg, Honor i Ojczyzna.... Ciekawe co czulo lewactwo, gdy TW Wolski Jaruzelski przed smiercia sie wyspowiadal, by miec katolicki pogrzeb. Gdy trwoga to zawsze do Boga. Kosciol i wiara katolicka uczy byc porzadnym, przyzwoitym. Komuchy i PeOwcy nie znaja tego slowa. Widac wola by ich corki za jakis czas zastopily islamistom kozy. Polska obronila juz nie raz Europe przed islamem, zrobi to i ponownie.

  11-10-2018 17:17 | ~warzyk | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Jakby nie było to katolicyzm jest jednym z elementów i motorów naszej kultury. Wszelkie próby usunięcia go są zamachem na bezpieczeństwo kulturowe Polaków. Laicyzm promowany przez pogrobowców rewolucji francuskiej i obecnie przez eurokomunę jest nam obcy i niech taki pozostanie. Bo jak widać po codziennych zamieszkach w europie zachodniej nie jest to dobra rzecz.

  11-10-2018 18:13 | ~KSIĘŻA NA KSIĘŻYC !!! | *.gprs.plus.pl (46.169.*.*)
PRECZ Z FACETAMI W CZARNYCH SUKIENKACH !! DOŚĆ OBŁUDY I CIEMNOGRODU - KSIĘŻA NA KSIĘŻYC !!!

  11-10-2018 18:15 | ~Polewa z matolka | *.asianet.co.th (58.97.*.*)
Przynajmniej zyjemy w bezpiecznym kraju bez zamachow. Dzieki Bogu.

  11-10-2018 19:16 | 57jurand |  
Janosiku zrób se siku. To może zauważysz,że tu chodzi o ,,Wolność od religii''Zapamiętajcie wszyscy głupcy ,dla Krk tylko zysk się liczy ,czy to polityczny czy to finansowy. Walili Polakow w dopsko od zawsze i to bez smarowania.

  11-10-2018 19:46 | ~Katolik | *-05.vectranet.pl (31.11.*.*)
Ludzie musicie się zdecydować, czy chcemy żyć z ludźmi kulturalnymi, z horyzontami z szacunkiem odnoszących się do innych. Czy może z lewakami takimi jak Jurand - bez wiedzy, kultury i szacunku dla ludzi o innych poglądach.

  11-10-2018 19:49 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do 57 Jurand . Współczesne Jurandowe stwierdzenia bez zmian wobec "Opium des Volkes" w słowach Marksa. Przypominam jednak. Komunizmu w Polsce nie ma w czystej formule i jest obecnie zakazany. Chyba , że w Eurokołchozie. Tu wszystko jest możliwe . Nawet przyjęto nazywać Orwellowskie świnie - komisarzami.

  11-10-2018 20:15 | ~Moherowy Pisior | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Rollo ma rację. Polecam to: https://bialczynski.pl/2016/05/20/polityka-watykanu-wobec-polski-1772-1939/

  11-10-2018 20:33 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Oto wielka tajemnica wiary ... złoto i dolary

  11-10-2018 20:58 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Jako niechrzescijanin wolę jednak żyć wśród katolioków.Bo ci przynajmniej ostatecznie mają jakieś zasady w życiu. Z moich obserwacji bowiem ateiści to niesłychane świnie nie programowo nie uznające jakiejkolwiek etyki.To już nawet Muslimy są lepsze niż lewackie zezwierzęcone małpoludy. Zresztą sami dają o sobie świadectwo na forum: Chamy i prostaki bez kultury.

  11-10-2018 21:54 | ~Il Osservatore | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Mam do sprzedania szczeble z drabiny, która się przyśniła św. Jakubowi.

  11-10-2018 22:14 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
A ja mogę przypomnieć cuda które zostały uznane nawet przez Sowietów, bo nie mieli innego wyjścia.

  11-10-2018 22:40 | ~yes | *.gprs.plus.pl (77.115.*.*)
Oto wielka tajemnica wiary; zloto, wodka i dolary.

  11-10-2018 23:18 | ~tobi | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Chodzi o Talmud z tą wódką i dolarami?

  11-10-2018 23:57 | ~Moherowy Pisior | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Talmud chrzescijanie nazywaja Starym Testamentem. Chrzescijanie to sekta wyznania mojzeszowego.

  12-10-2018 00:04 | ~tobi | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
No to ta fundacja chce wprowadzić Talmud ? Bo ja już się pogubiłem

  12-10-2018 07:17 | ~Rollo | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
A czym sie tu jarac. Za 10 lat to samo sie wywali. Polski katolicyzm to wydmuszka. Zbiór obrzędów i tradycji a nie wiara. Przez setki lat karmienie ludzi zabobonami i straszenie piekłem kończy sie jak skończyło sie w Hiszpanii i Irlandii i wielu innych krajach. Obecnie to jakaś narodowa zamknięta religia. Na pierwszym miejscu jest wspólnota narodowa. My Polacy, potem jest matka boska, potem gdzieś tam Jezus a Bóg no to nawet nie wiem czy tam występuje. Kościół jest polski i nara. W zasadzie matka boska była Polka A Jezus był blondynem o niebieskich oczach. Dla przypomnienia Katolicki znaczy powszechny. W tym kraju staje sie co raz bardziej zamknięty dla każdego kto inaczej myśli, szuka nie zgadza sie. Tak wiec powodzenia. Proponuje poczytać ci Kościuszko mówiono kościele i klerze. :) Sajonara

  12-10-2018 07:41 | ~do Moherowy ... | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
Aby pisać o Kościele trzeba wiedzieć co to jest - doucz się. Watykan to nie Kościół a tylko jego część, jeden czy dwóch biskupów to też tylko mała część Kościoła. Dalej sobie doczytaj.

  12-10-2018 07:57 | ~Ernest Lemingway | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Ciekawe czy pozwolono by im zrobić podobna akcje przeciw Islamowi albo Judaistom.Chyba nie,choć to tez religie.Dwulicowosc komusza.

  12-10-2018 08:10 | ~Rollo | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
To nie jest kwestia Watykanu. Tylko polskich biskupów i polskiego kościoła. W obecnej sytuacji to oni nawet odcinają sie od Watykanu, bo ich zdaniem jest on co raz bardziej zaprzeczeniem tego kosciola zamkniętego w wykonaniu polskim. Najszybciej odchodzącym od religii społeczeństwem na świecie są Polacy. Możesz zaprzeczać ale tak jest. I nie jest to wina lewków, troi, cyklistów. Tylko samego kosciola, który tworzy zamknięta twierdze i nie pozwala aby kościół był kościołem dla ludzi szukających. Człowiek szukający to człowiek zadający pytania a na takie nie ma miejsca w polskim zamkniętym kosciele. Dodatkowo mizianie sie z władza państwową na niespotykana skale. Ale jak uczy historia po takim małżeństwie to kościół zawsze zostaje wdową.

  12-10-2018 08:47 | ~Do Rollo | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
No widzisz Rollo otóż to co piszesz nie jest prawdą, są bowiem prowadzone badania z których co prawda wynika, że liczba osób chodzących do kościoła spada, ale te same badania pokazują, że liczba osób świadomych swojej wiary wzrasta. Ponadto piszesz, że Kościół się zamyka (może Tobie jest wygodnie tak sądzić) otóż może nie słyszałeś ale są różne kursy ewangelizacyjne na które przychodzą również ludzie świeccy (również pogniewani na Boga, Kościół i ludzi) i tam zadają różne pytania - ja osobiście będąc osobą poszukującą taki kurs ukończyłem - jestem z tego zadowolony i całe moje życie (zawodowe/rodzinne/prywatne/itd) zmieniło się na wielki plus. Można posłuchać/poczytać świadectw ludzi nawróconych są niesamowite.

  12-10-2018 09:31 | ~Miniek | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Tylko skończony buc mógł nazwać Talmud Starym Testamentem.

  12-10-2018 10:40 | ~Polewa z matolka | *.asianet.co.th (58.97.*.*)
No to jeszcze raz... 78% pedofilow to ateisci, sami widzicie ze tylko 22 % przyznaje sie do jakiejkolwiek religi... DO katolicyzmy przyznaje sie jakie 2-3% pedofilow. Najwieksza gre reprezentuja ateisci.... Boli? M bolec, wiec lowcy pedofilow, czas szukc ich wsrod siebie.

  12-10-2018 11:16 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Polewa to też musi być pedofilem, wszak taki obeznany w temacie. Ostatnio mówił, że w sumie to on nie jest gejem, bo wsadził tylko główkę i nie ruszał.

  12-10-2018 11:20 | ~Rollo | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
"No widzisz Rollo otóż to co piszesz nie jest prawdą, są bowiem prowadzone badania z których co prawda wynika, że liczba osób chodzących do kościoła spada, ale te same badania pokazują, że liczba osób świadomych swojej wiary wzrasta." Czyli chodzi co raz mniej. Nie pisałem o jakośći tylko o ilośći. Spoko, może to jest rozwiązanie. Jak będzie chodzić do kościoła 10% ludzi to hierarchowie kościelni skapną się, że coś jest nie tak. Tylko jeszcze fajnie by było, jak by super wierzących prawdziwych katolików utrzymywała się, z własnych pieniędzy. Z pieniędzy wiernych. A nie z kasy budżetu państwa.

  12-10-2018 14:19 | ~Janosik | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Do Rollo. Flaga UE nie przypadkiem ma 12 gwiazd na lazurowym tle. Jej twórca A. Heitz przyznał przed śmiercią że inspiracją był wizerunek Najświętszej Marii Panny ukazany w Apokalipsie wg. św Jana. Właśnie tam pojawia się 12 gwiazd okalających głowę Niepokalanej. Nic nie zmieni bełkot ateistów.

  12-10-2018 17:05 | ~Rollo | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Janosik...a Bóg stworzył ziemie w 7 dni i człowieka na swoje podobieństwo...ale co z dinozaurami.

  12-10-2018 20:15 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Przeczytaj "Elementarz Katolika" . Stary Testament - Księga Rodzaju. Rozdział 1. Tam wszystko zostało napisane co zawarte w Twoich pytaniach

  12-10-2018 21:11 | ~Moherowy Pisior | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Ta księga o życiu seksualnym Żydów (opisuje jaki Żyd jakiego Żyda spłodził) nic nie mówi o dinozaurach. Opisuje tylko że Żydzi okradli Boga (z jabłek) i za to zostali wyrzuceni z raju. A już w drugim pokoleniu dopuścili się bratobójstwa.

  12-10-2018 21:43 | ~Do Rollo | *-05.vectranet.pl (31.11.*.*)
Czemu piszesz na temat Kościoła skoro wiedza Twoja w tym temacie jest marna zeby nie powiedziec żadna. Proponuję Tobie na początek Kurs Alpha i jednocześnie Nowy Testament. Ps. a jak myślisz co jest bardziej dla kraju opłacalne : 1 - konkordat, 2 - zwrot majątku ?

  13-10-2018 13:04 | 57jurand |  
Coś o dobrym wpływie Krk na Polskę.:Z takiego założenia wychodzono już w XVI w.,kiedy Polska przez krotki czas słynęla z tolerancji . Szkoda tylko, że chociaż katolicy, żydzi ,protestanci inni żyli obok siebie we względnej zgodzie , wrogość papiestwa do innowierców nigdy nie malała, a biskupi w senacie bardziej dbali interesy wlasne i papiestwa niż interesy Polski'' Czy dzisiaj coś sie zmieniło w tej sprawie ?

  13-10-2018 13:15 | 57jurand |  
Jeszcze jeden kawałek; Tak też się stalo , bo za radą jezuitow - ktorzy glosili , iz Bóg karze Polskę , za to ,że znosi u siebie protestantów- sejm zabronił pod karą banicji występowania z Krk , a braciom polskim w 1658 R. nakazał przejść na katolicyzm albo opuścić kraj. Tak to zatrzymano rozwój reformacji w Polsce , chociaz- jak pisał Juliusz Słowacki- Sekty są siłą wzrostów narodowych , wzrosła nimi Anglia - teraz rośnie Rosja . MYŚMY ,ZABICI PRZEZ JEZUITÓW ZYGMUNTA III (Dziennik z1848r.) Więc wygnano ludzi mądrych i wykształconych , dając pierwszeństwo polskiemu kołtuństwu amen.

  14-10-2018 08:40 | ~yes | *.gprs.plus.pl (31.2.*.*)
Oto wielka tajemnica wiary: zloto, wodka, pedofilia i dolary!

  15-10-2018 00:38 | ~!!!! | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
czerwoni to już całkiem zgupieli,niedługo będą chodzić do góry nogami,żeby zwrócic na siebie uwagę,nie podoba się to wypad! dzisiaj macie wszelkie możliwości,NIEMCY ROSJA, TURCJA PO KIEGO SIEDZICIE W POLSCE JAK WAM TAK ŻLE!!!TYLKO ŁAŻĄ I MIESZJĄ!!!NIE MACIE CO ROBIĆ???

  15-10-2018 12:05 | ~Moherowy Pisior | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Księże z 00:38 o nicku !!! - Polska póki co nie jest Republiką Rzymsko Katolicką Polski więc nie masz prawa wywalać nie wyznających pedofilli z tego kraju.

  15-10-2018 22:21 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Bóg stworzył ziemie w 7 dni ? Trzeba podpowiedzieć naczelnikowi, żeby przywrócił handlowe niedziele

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Kto zawinił – pies czy człowiek? Kto zawinił – pies czy człowiek? 

Wałbrzych Poniedziałek, 14:44
10 grudnia 2018

Wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu śródmiejskich ulicy Limanowskiego i Zajączka doszło do...
Chciał mieć własny gang słodziaków Chciał mieć własny gang słodziaków 

Wałbrzych Poniedziałek, 13:37
10 grudnia 2018

Praca operacyjna wałbrzyskich policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu doprowadziła do...
Mikołaj na oddziale pediatrycznym [FOTO] Mikołaj na oddziale pediatrycznym  

Wałbrzych Poniedziałek, 08:34
10 grudnia 2018

Takie akcje zawsze należy promować.
"Biała Wstążka" w Victorii  

Wałbrzych Niedziela, 19:06
9 grudnia 2018

W minioną sobotę w wałbrzyskiej Galerii Victoria została zorganizowana kampania "Biała Wstążka",...
Jarmark Świąteczny 2018 za nami   (1)

Wałbrzych Niedziela, 19:07
9 grudnia 2018

Zakończył się trwający trzy dni Jarmark Świąteczny, zorganizowany przez Gminę Wałbrzych i...
Znakowanie grobu por. Dłutka  

Wałbrzych Niedziela, 19:10
9 grudnia 2018

Wczoraj na cmentarzu przy ulicy Przemysłowej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość znakowania grobu...
Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana  (1)

REGION Poniedziałek, 09:16
10 grudnia 2018

Na kwiecień 2019 roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy 11–kilometrowego odcinka drogi...
Uroczyste wręczanie Krzyży Wolności i Solidarności   (2)

Wałbrzych Niedziela, 19:08
9 grudnia 2018

Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się...
Spotkanie wigilijno – mikołajkowe Stowarzyszenia „Ich Radość” [FOTO] Spotkanie wigilijno – mikołajkowe Stowarzyszenia „Ich Radość”  

REGION, Mieroszów Niedziela, 10:12
9 grudnia 2018

7 grudnia w Domu Gościnnym "Pod Jedynką" odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci...
Artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w Wałbrzychu Artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w Wałbrzychu 

Wałbrzych Niedziela, 10:05
9 grudnia 2018

Krakowscy artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w środę 12 grudnia o godzinie 18.00 w sali...
Zmarła wyjątkowa postać wałbrzyskiego pożarnictwa Zmarła wyjątkowa postać wałbrzyskiego pożarnictwa  (2)

Wałbrzych Niedziela, 09:59
9 grudnia 2018

Nie doczekawszy ukończenia 77 roku życia 5 grudnia 2018 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł st....
16–latek napadł na 13–latka 16–latek napadł na 13–latka 

Wałbrzych Niedziela, 09:51
9 grudnia 2018

Decyzją sądu 16–letni mieszkaniec naszego miasta 3 najbliższe miesiące spędzi w schronisku dla...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo