Czytających: 8361

Ząbkowice Śląskie: IV liga piłkarska: Tylko remis w Ząbkowicach Śląskich

Niedziela, 25 listopada 2018, 9:13
Aktualizacja: 9:24
Piłkarze Górnik Wałbrzych w ostatnim tegorocznym meczu o ligowe punkty zremisowali w Ząbkowicach Śląskich z miejscowym Orłem 1–1.

Mecz nie zaczął się zbyt pomyślnie dla wałbrzyszan, bowiem po dość bezbarwnym kwadransie, Orzeł wyszedł na prowadzenie, kiedy jeden z graczy miejscowych wykorzystał gapiostwo wałbrzyskiej defensywy. Później przez kolejnych kilkanaście minut to Górnicy mieli optyczną przewagę, ale zbyt wiele z tego nie wynikało, bowiem większość akcji podopiecznych Jacka Fojny kończyło się przed polem karnym Orła. Zespół gospodarzy atakował z rzadka, ale od czasu do czasu zatrudniał Jaroszewskiego.

Początek drugiej połowy to chaotyczna gra obu ekip. Orzeł utrzymywał się przy piłce, szanował ją i chciał dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra. Nasi grali zbyt wolno i schematycznie, by zaskoczyć blok defensywny rywala. W 55. minucie Rytko popełnił faul, który arbiter ocenił bardzo surowo i ukarał naszego piłkarza czerwoną kartką. Mimo gry w osłabieniu Górnicy zaatakowali śmielej i to przyniosło spodziewany efekt w 69. minucie, kiedy po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Chajewski. W końcówce oba zespoły bardziej myślały o utrzymaniu wyniku, niż o akcjach, które mogłyby przesądzić o losach meczu i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Górnik Wałbrzych 1-1 (1-0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krawczyk, Smoczyk, Młodziński (53' Sobiesierski), Chajewski, Rytko, Krzymiński, Jakacki, Tragarz.