Wałbrzych: II liga siatkówki mężczyzn: Ikar bez skrzydeł

Niedziela, 2 grudnia 2018, 9:32
Aktualizacja: 9:44
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych pewnie 3–0 ograli Ikara Legnica.

Początek pierwszej partii był dość wyrównany i mieliśmy remis po 4, ale wtedy dobry fragment gry wałbrzyskich siatkarzy spowodował, że odskoczyliśmy na 9-5. Kolejne akcje to spokojna i wyważona gra podopiecznych Janusza Bułkowskiego, którzy większość akcji kończyli skutecznymi atakami i w efekcie wygrali seta do 16.

Dość zaskakujący początek miała za to druga partia. To beniaminek z Legnicy wyszedł na prowadzenie 2-5.Wałbrzyszanie jednak dość szybko otrząsnęli się z tego letargu i doprowadzili do wyrównania po 10. Goście mieli jednak chrapkę na wygranie tego seta i znów odskoczyli na 4 punkty (14-18). Wielkim nakładem sił udało się naszym graczom dojść przeciwnika, a w dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachował faworyt i wygrał do 29.

W trzecim secie w miarę wyrównany pojedynek trwał do stanu 10-8 dla Aqua Zdroju. Później z każdą kolejną akcją zaznaczała się przewaga lidera, który zwiększał różnicę punktową (16-10). Przeciwnik walczył dzielnie, ale stać go było jedynie na ugranie 18 oczek.

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych - Ikar Legnica 3-0 (25-16, 31-29, 25-18)