Czytających: 5300

Kraków: I liga koszykówki: Wygrana wałbrzyszan w Krakowie

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 9:12
Aktualizacja: 9:35
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika po raz kolejny pokazali charakter i górniczą wolę walki o zwycięstwo i pokonali na wyjeździe AZS AGH Kraków 73–68.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała szczęśliwego dla wałbrzyszan finału, bowiem już po 2 minutach miejscowi prowadzili 7-1. Wałbrzyszanie niestety pudłowali z dość prostych sytuacji, nie mieli sposobu na zatrzymanie skutecznie grających gospodarzy i w efekcie po 5 minutach było 14-4 dla Krakowa. W końcówce nasi zagrali nieco lepiej i zdołali zniwelować różnicę punktową po 10 minutach do 7 oczek (24-17).

W drugiej kwarcie gra podopiecznych Marcina Radomskiego wyglądała już znacznie lepiej. Wprawdzie cały czas kilkupunktową przewagę posiadali rywale, ale w 15. minucie po celnej trójce Spały zrobiło się zaledwie 30-26.Górnicy wyszli wreszcie na prowadzenie w 19. minucie (32-33) i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Długimi fragmentami trzecia ćwiartka była bardzo zacięta i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć przeciwnikowi, o czym świadczy choćby wynik po 40 w 25. minucie meczu. Po tej wymianie ciosów i serii wykonywanych rzutów wolnych, po 30 minutach to gospodarze prowadzili 54-53.

Miejscowi dobrze zaczęli ostatnie 10 minut, bowiem zdobyli 4 punkty z rzędu (58-53). Górnik jednak dość szybko się odbudował i w 34. minucie po celnej trójce Kruszczyńskiego znów mieliśmy remis - tym razem po 60. Od dystansu po 63, wałbrzyszanie zaliczyli świetną serię i dzięki trafieniom Kruszczyńskiego odskoczyliśmy na 63-70 i nie daliśmy sobie już wyrwać zwycięstwa. AZS jeszcze poderwał się do walki, ale mądrze grająca ekipa spod Chełmca wydarła kolejne zwycięstwo.

Patrząc na statystyki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na fakt, że bardzo mało w tym meczu grali nasi liderzy. Zarówno Rafał Glapiński jak i Piotr Niedźwiedzki mieli spore problemy z faulami i opuścili parkiet za 5 przewinień. Glapiński zagrał w tym meczu niespełna 16 minut, a Niedźwiedzki nieco ponad 18. Dlatego tym bardziej pozostałym graczom Górnika należą się słowa uznania za postawę w Krakowie. Wałbrzyszanie zdominowali walkę na tablicach, którą wygrali 46-29.

AZS AGH Kraków - Górnik Wałbrzych 68-73 (24-17, 8-16, 22-20, 14-20)

Górnik: Kruszczyński 16 (8 zbiórek), Niedźwiedzki 14 (6 zbiórek), Wróbel 9 (11 zbiórek), Glapiński 8, Ratajczak 8, Der 7, Durski 6 (6 zbiórek), Spała 5 (5 zbiórek, 5 asyst), Krzywdziński 0.