REGION, Walim/Jugowice: Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Niedziela, 18 lipca 2010, 18:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lipca 2010, 7:36
Autor: Dominika Krawczyk
Mistrzostwa w drezynowaniu weszły na stałe do kalendarza imprez organizowanych w Jugowicach
Push–Pull Party 2010 to już ósma edycja Mistrzostw Polski w Drezynowaniu. Impreza ta odbyła się jak zwykle na terenie nieczynnej stacji kolejowej w Jugowicach (Gmina Walim) w dniach 17–18 lipca 2010 roku. Z powodu załamania pogody zawody zakończyły się dopiero po 18.00.

W kategorii VIP zwyciężyła drużyna „KG Jeleń” w składzie Miłosz Godziewski i Konrad Baran. Drugie miejsce przypadło w udziale Tomkowi i Pawłowi z „GWCPL 2”, a trzecie Markowi i Jarkowi Chmielewskim z drużyny „Dzierżoniów 1”.

Wśród juniorów z czasem 2.01.28 najlepsi byli „Boyfriends”, czyli Michał Podrzycki i Aleksander Znosko. Minutę później przyjechali zawodnicy „Rzeczki”, Iga Sułkowska i Aleksandra Piątek, a na końcu grupa o nazwie „Omar Lubesko” w składzie Aleksandra Hryciuk i Martyna Fila.

W kategorii młodzież najszybsi byli „Pakerzy ze Wsi” Michał Macanko i Grzegorz Byra z czasem 1.22.03. Tuż za nimi uplasowali się Ságner Tomas i Marek Martin z drużyny „Broumov”. Na trzecim miejscu znaleźli się Krzysztof Rubka i Mateusz Gawroźski z „Rubens”.

Wśród kobiet najlepsze okazały się „Asmi” Joanna Kuca i Mirella Waszkiewicz. Drugie miejsce zdobyły Iwona i Ewa Jasińskie z „TGV” oraz Joanna Dominiak oraz Edyta Kurnyta z „Orlic”.

Rodzinnie pierwsze miejsce przypadło drużynie „SS” - Adriana i Roberta Kuca. Tuż za nimi znaleźli się „Kucusie”, czyli Robert i Paulina Kuca oraz Zbigniew i Patrycja Zięba na miejscu trzecim.

Pierwsze miejsce w kategorii open zajęli Sylwester Pulik i Sławomir Federowicz z „Duńskiego roweru szynowego”. Jako drudzy na metę zajechali Szczepan i Mateusz Gałysa z „Dziećmorowic”, a trzecie miejsce przypadło Robertowi Klimkowi i Grzegorzowi Zwierzakowskiemu z „Robaków”.