Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5802
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nic ich nie zniechęci

Sobota, 12 marca 2022, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nic ich nie zniechęci
Fot. KMP Wałbrzych
Osiem osób zostało zatrzymanych w środę w ciągu dwunastu godzin za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Trzy z nich były poszukiwane.

9 marca około godziny 12:00 policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu zauważyli na jednej z ulic Nowego Miasta dwóch znanych im osobiście 18-latków, których podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że obaj mieli przy sobie niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz metamfetaminy. Jeden z nich był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w Zakładzie Poprawczym w Głogowie za popełnione wcześniej jako nieletni czyny karalne.

Po godzinie 16:00 funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc udali się do jednego z mieszkań w tej miejscowości, gdzie miała ukrywać się osoba poszukiwana listem gończym. Policjanci zatrzymali 35-latka, który spędzi teraz najbliższy rok w zakładzie karnym za różnego rodzaju kradzieże. Okazało się jednak, że to nie był koniec problemów mężczyzny. Przy nim mundurowi z powiatu wałbrzyskiego znaleźli narkotyki w postaci marihuany.

Nie minęła godzina, a dzielnicowi drugiego komisariatu odwiedzili jedno z podwórek na Podgórzu. To właśnie tam zastali 20-latka poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie do prowadzonego postępowania celem ustalenia miejsca pobytu. Niestety i ten młody mężczyzna również był w posiadaniu narkotyków, tym razem w postaci metamfetaminy.

Po godzinie 18:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali natomiast zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na Piaskowej Górze. Na miejscu domownicy doszli do porozumienia między sobą, ale okazało się, że zachowująca się nerwowo 21-latka miała do tego inne powody. W pudełku, które posiadała przy sobie, mundurowi znaleźli susz roślinny. Po wykonaniu badania okazało się, że była to marihuana.

To nie był koniec działań związanych z eliminowaniem przestępczości narkotykowej. Po zmroku policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy postanowili skontrolować samochód osobowy jadący przez dzielnicę Biały Kamień, w którym było dwóch mężczyzn. Przy obu wałbrzyszanach – 41 i 42-latku - funkcjonariusze znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce około godziny 22:30 - również w tej samej dzielnicy, a ustalenia w sprawie wykonali inni policjanci tego samego pionu. Wywiadowcy zatrzymali tam 28-latka ze środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy.

Teraz wszystkim zatrzymanym osobom za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat pozbawiania wolności. O losie podejrzanych zadecyduje wałbrzyski sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group