Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2893
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nicolas Simion w A’ Propos

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 marca 2010, 12:16
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
Podczas koncertów w klubie A' Propos zawsze panuje świetna atmosfera
Fot. red
Dziś o godzinie 20.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym A’ Propos wystąpi Nicolas Simion trio z Kubą Olejnikiem i Przemkiem Jaroszem.

Nicolas Simion to rumuński saksofonista, który urodził się w 1959 roku w Dumbravicie (Transylwania). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bukareszcie. Na początku lat 80. występował w grupie Band Opus 4, która w owym czasie była najpopularniejszym rumuńskim zespołem jazzowym.

W 1989 roku osiadł w Wiedniu, gdzie bardzo szybko rozpoczął współpracę z tamtejszymi muzykami. Trzy lata później wydał debiutancki album „Black Sea”. Drugą płytę „The Big Rochade” (1998) nagrał w duecie z Malem Waldronem. Jest cenionym muzykiem sesyjnym – brał udział w realizacji płyt Tomasza Stańko (kilka projektów), Gunthera Schullera, Jima Peppera.

W ostatnich latach coraz częściej łączy jazz z muzyką tradycyjną – występował z legendarnym jugosłowiańskim trębaczem Dusko Goykovichem. W latach 50. i 60. zaprosił do współpracy Jancy Körössy’ego, czyli jednego z najznakomitszych pianistów europejskich, który po 30-letnim pobycie w USA, powrócił do Rumunii. Powołał do życia projekt „Balkan Jazz”, z którym koncertuje i nagrywa płyty. Obecnie przyjechał do Wrocławia, aby poprowadzić kurs mistrzowski i zagrać kilka koncertów.
Więcej informacji na stronie: www.nicolassimion.com

Nicolas Simion – saksofony, klarnet zagra z Jakubem Olejnikiem – kontrabas i Przemysławem Jaroszem – perkusja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group