Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie zwolnień z podatku dla punktów z „jednorękimi bandytami”

Wiadomości: REGION, Świdnica
Sobota, 7 listopada 2009, 8:14
Aktualizacja: 15:56
Autor: RP UM Świdnica
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rada Miejska w Świdnicy dziś, 6 listopada, zdecydowała, że zwolnień w podatku od nieruchomości nie będą mogli uzyskać właściciele oraz dzierżawcy hoteli i lokali gastronomicznych, w których znajdują się automaty do gier o niskich wygranych. Przygotowanie projektu zlecił prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek, ale to nie koniec walki władz miasta z tzw. jednorękimi bandytami. Urzędnicy pracują nad kolejnym pakietem uchwał dotyczącym ekstrapodwyżek stawek podatku od nieruchomości oraz stawek opłat za dzierżawę lokali, które będą najwyższe dla przedsiębiorców, gdzie będą działać automaty.

- Zdecydowana decyzja Rady Miejskiej jest dobrym sygnałem przyjętego kierunku, więc działamy dalej – komentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje. – Chcemy zwalczyć hazard, a to wymaga działania na wielu frontach. Problem narasta w Świdnicy od wiosny 2009 r. Dziś w 60-tysięcznym mieście działa 115 punktów z automatami, a mamy informacje, że jeszcze w tym roku może pojawić się kilkadziesiąt kolejnych. To dużo za dużo. Automaty dają mieszkańcom złudną nadzieję na szybkie wzbogacenie się, a w rzeczywistości opróżniają ich kieszeń. Uderzą również w budżet miasta, ponieważ już dziś pracujemy nad programem walki z uzależnieniem od hazardu. Koszt takich działań w 2010 r. oceniamy na 100-150 tys. zł – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Miasto będzie musiało również przeznaczać więcej funduszy na pomoc społeczną osobom, które stracą pieniądze na automatach. Właściciele automatów to osoby spoza Świdnicy, a więc mieszkańcy są głównie drenowani z gotówki.

Uchwały dotyczące wprowadzenia restrykcyjnych stawek podatków i opłat dla przedsiębiorców, w których lokalach działają automaty, mają zostać podjęte przez Radę Miejską w Świdnicy jeszcze w tym roku.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group