Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie dla agresywnych zachowań na drodze

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 10 października 2017, 6:41
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego przeprowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali ponad sto pojazdów.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych. Jeden z kierujących jechał swoim pojazdem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kot 10-10-2017 10:42
dlaczego nikt nie mówi, że pieszy zanim wejdzie na jezdnie musi się upewnić, że nie jedzie samochód??? A niektórzy jak widza pasy to lecą jak krowa w buraki. Mnie uczyli w PRZEDSZKOLU(tak w przedszkolu): zanim wejdziesz popatrz w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo. A kierowcy też maja sporo za pazurkami....
~katakumba 10-10-2017 13:01
jak nikt nie mówi, cały czas się mówi, że i jedni i drudzy muszą uważać, ja przynajmniej tak słyszałem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group