Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Nie jesteś sam, ktoś przy Tobie ciągle jest”

Sobota, 14 maja 2011, 15:57
Aktualizacja: 16:06
Autor: red
Wałbrzych: „Nie jesteś sam, ktoś przy Tobie ciągle jest”
Fot. organizatorzy
W ramach społecznej akcji „KAPELE SERC”, Zespół Pieśni i Tańca „WAŁBRZYCH” zaprasza po raz kolejny do akcji wspierającej ciężko chorych – podopiecznych Poradni Hospicyjno–Paliatywnej w Wałbrzychu.

Ideą akcji jest niesienie pomocy cierpiącym. Akcja ta, dzięki działaniom podejmowanym przez Zespół, wolontariuszy oraz darczyńców, znalazła swoją kontynuację i stała się już tradycją.

Kolejny charytatywny koncert zatytułowany „Nie jesteś sam, ktoś przy Tobie ciągle jest” odbędzie się 15 kwietnia 2011 o godz. 16:00 w Hotelu „Maria”.

Koncert dedykowany jest chorym – podopiecznym Poradni Hospicyjno-Paliatywnej w Wałbrzychu, ich rodzinom oraz wszystkim, którzy niosą pomoc: pielęgniarzom, lekarzom, rehabilitantom, psychologom, duszpasterzom, wolontariuszom i wielu innym osobom wspierającym działalność poradni. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz cierpiących.

Zespół Pieśni i Tańca ”WAŁBRZYCH” zaprezentuje tego dnia wybrane pozycje swojego bardzo bogatego repertuaru artystycznego, a wśród nich: polskie pieśni i tańce narodowe w programie zatytułowanym : „Gdy podkówki w blat uderzą, to z podłogi pójdą skry”, folklor regionu dolnośląskiego, Beskidu Śląskiego, lubelskiego oraz dziecięce tańce, gry i zabawy ludowe.

Przychodząc na koncert można udzielić pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Spotkajmy się - 15 maja o godz. 16.00 w Hotelu „Maria” - Sala Kryształowa.

Już dziś dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wrzucając datki do puszek, dają tym samym dowód swej wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują pod adresem właścicieli i pracowników Hotelu „Maria” oraz MZK w Wałbrzychu. Realizacja szczytnego celu tej prezentacji nie byłaby możliwa bez ich zaangażowania i bezinteresownej pomocy.

Świat wokół nas zmienia się każdego dnia, są jednak ludzie, którzy codziennie od nowa zaczynają zmagania z tymi samymi bolączkami, chorobami. Pamiętajmy, że tuż obok nas nie brakuje ani cierpienia, ani ludzkiego nieszczęścia, a przecież pomoc, to taka zwykła rzecz. Wsparcie osób w kryzysie spowodowanym długotrwałą chorobą i stratą bliskiej osoby, to zadanie realizowane przez pracowników Wałbrzyskiego Hospicjum. To oni każdego dnia otwierają serce dla cierpiącego człowieka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group