Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nie jesteś zadowolony z przyznanej kwoty odszkodowania? Odkryj zalety skupu szkody rzeczowej

Środa, 23 lutego 2022, 6:33
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Nie jesteś zadowolony z przyznanej kwoty odszkodowania? Odkryj zalety skupu szkody rzeczowej
Fot. użyczone
Zdarzenia drogowe są źródłem wielu szkód materialnych, które ponoszą osoby poszkodowane. Mogą one obejmować zarówno lekkie zarysowanie auta np. na parkingu jak również rozległe zniszczenie powstałe w wyniku poważnego wypadku. Oczywiście nie musisz płacić za to z własnej kieszeni. Jeśli jesteś osobą poszkodowaną przysługuje Ci świadczenie pieniężne, którego celem jest zrekompensowanie poniesionych strat. Co jednak w przypadku kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżyły kwotę przyznanego odszkodowania? Do wyboru masz trzy możliwości: zaakceptowanie tej decyzji, rozpoczęcie postępowania sądowego lub skup szkody rzeczowej. Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj zalety ostatniej opcji.

Szkoda rzeczowa, czyli co to dokładnie jest i ile masz czasu na jej zgłoszenie

Szkoda rzeczowa, czyli tzw. szkoda majątkowa powstaje w wyniku zniszczenia lub stracenia dób materialnych. Najprostszym przykładem może być zniszczony pojazd w wyniku wypadku drogowego lub kolizji. Po zaistniałym zdarzeniu rozpoczyna się postępowanie, którego celem jest wypłacenia odszkodowania. Wysokość odszkodowania ma być adekwatna do wielkości odniesionych strat. Nieraz towarzystwo ubezpieczeniowe zaniża kwotę przyznanego świadczenia pieniężnego. Przyczyn może być wiele tak samo jak dużo jest czynników, od jakich zależy jego wysokość. Na zgłoszenie szkody obowiązuje 3 lata od dnia kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i sprawcy lub 20 lat jeśli zaistniała sytuacja miała charakter przestępstwa. Zaleca się jednak zgłoszenie całej sytuacji jak najszybciej, ponieważ długotrwała zwłoka może być powodem dla zakładu ubezpieczeń, że poszkodowany przyczynił się do zwiększenia szkody np. poprzez regularne użytkowanie samochodu.

Poznaj co zyskasz korzystając z usługi jaką jest skup szkody rzeczowej

W przypadku kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci zbyt niskie świadczenie pieniężne istnieje możliwość skupu szkody rzeczowej. Kancelaria Codex już od wielu lat świadczy takie usługi. Aby doszło do skupu należy dostarczyć kosztorys napraw, na podstawie, którego doświadczeni prawnicy ocenią jak bardzo zakład ubezpieczeń zaniżył kwotę świadczenia. Następnie przedstawiana jest oferta i jeżeli poszkodowany zgodzi się z zaproponowaną kwotą podpisywana jest umowa. Korzystając z usług wspomnianej kancelarii masz szansę na dostanie pieniędzy nawet w 3 dni. Zdarzają się sytuacje kiedy poszkodowany postanawia wkroczyć na drogę sądową z ubezpieczalnią, jednak rzadkością są wygrane sprawy. Dlatego właśnie skup szkody rzeczowej jest znacznie korzystniejsze. Całe postępowanie sądowe generuje duże koszty, a skup odszkodowania jest znacznie tańszy. Dużą zaleta jest również szybkość uzyskania przyznanych pieniędzy. Nie zwlekaj i z pomocą wieloletnich specjalistów uzyskaj odszkodowanie, na które faktycznie zasługujesz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group