Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5430
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Mieroszów: Nie ma przepustek

Czwartek, 26 marca 2020, 15:13
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2020, 8:47
Autor: red
REGION, Gmina Mieroszów: Nie ma przepustek
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Dziś Urząd Miasta w Mieroszowie otrzymał pisemną odpowiedź z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu na temat zmienionego Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

- Z treści pisma wynika, iż PSSE nie ma podstaw do wydawania „przepustek” dla osób pracujących w Republice Czeskiej - informuje sekretarz Ewa Kisztelińska.

Od 15 marca 2020 r. obowiązkową kwarantanną objęte są wszystkie osoby wracające z zagranicy, natomiast od 27 marca 2020 r. kwarantanną zostaną objęte również osoby, które pracują w przygranicznych zakładach pracy. Osoba pracująca u czeskiego pracodawcy, która będzie przekraczała polską granicę dnia 27 marca 2020 r. będzie zobowiązana do przestrzegania 14-to dniowej kwarantanny obejmującej także jej najbliższych.

Z kwarantanną wiążą się następujące zasady:
- całkowity zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy – nawet, gdy osoba czuje się dobrze i nie przejawia żadnych objawów choroby.
- dotyczy to również wizyt u lekarza, wyjść do sklepu, spacerów w psem. Ważne jest, aby zastosować niezbędne środki bezpieczeństwa – m.in. przestrzeganie zakazu bezpośredniego kontaktu między domownikami a osobą przebywającą w kwarantannie i przestrzeganie wszystkich zasad higieny. Jeśli kwarantannę domową musimy spędzić w mieszkaniu, dzieląc na przykład łazienkę z pozostałymi domownikami, wówczas zasadom kwarantanny domowej podlegają wszystkie osoby.
- u osoby odbywającej kwarantannę zakazane są również odwiedziny.
- aby to bezpieczeństwo było skutecznie zapewnione policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 30 tysięcy złotych!!!

- Najważniejsze, aby w trakcie kwarantanny stale przebywać we wskazanym miejscu. To kwestia nie tylko odpowiedzialności, ale i solidarności. Wszystkim nam powinno zależeć na swoim i naszych bliskich zdrowiu. W weryfikacji przestrzegania tych zasad pomagają funkcjonariusze policji. W czasie kwarantanny mogą nas odwiedzić w dowolnym momencie. Można też ściągnąć aplikację Kwarantanna domowa - mówi burmistrz Andrzej Lipiński.

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
1
6%
Hahaha
2
12%
Nudzi
1
6%
Smuci
6
35%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group