Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1375
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie mają uprawnień, a mimo to wsiedli za kierownicę

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 lutego 2019, 7:37
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Trzech kierujących, jeden z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami, a dwóch z wydanymi przez sąd zakazami kierowania pojazdami, zatrzymali w miniony poniedziałek wałbrzyscy policjanci.

Dwóch kierujących poruszało się samochodami wbrew obowiązującemu zakazowi wszelkich pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. 57-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany po godzinie 10:00 na ul. Mickiewicza w Wałbrzychu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, natomiast 22-letniego wałbrzyszanina kontrolowali około godziny 13:30 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu funkcjonariusze prewencji. Ostatni z zatrzymanych w tym dniu około godziny 20:00 na ul. Pocztowej w Wałbrzychu kierujących miał natomiast na podstawie decyzji Starosty Powiatu Wałbrzyskiego cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Niemrawy 21-02-2019 23:41
Dodajmy że chodzi o "niezawisły" sąd w postaci np. takiej paniusi jak ......która dowody i świadków dobiera w/g własnego uznania. I nikt w tym posranym pisowskim kraju nic z tymi bandytami w togach nic nie robi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group