Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5054
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie mógł ustać na nogach

Wtorek, 28 czerwca 2022, 11:37
Aktualizacja: 11:39
Autor: red
Wałbrzych: Nie mógł ustać na nogach
Fot. KMP Wałbrzych
Obywatelską postawą i świadomością wykazał się mieszkaniec Wałbrzycha, którzy zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym spowodowane przez kierowcę BMW. Ujęty mężczyzna był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach.

25 czerwca po godzinie 22:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez mieszkańca naszego miasta na ul. Długiej w Wałbrzychu. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że widział jak kierujący idąc chwiejnym krokiem wsiada za kierownicę samochodu. Świadek nabrał podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy. Gdy mężczyzna ruszył pojazdem, zgłaszający pojechał za nim w tym czasie dzwoniąc na numer alarmowy 112. Kierujący BMW poruszał się całą szerokością jezdni i co chwila zjeżdżał na pobocze. W pewnym momencie wjechał w boczną uliczkę, z której chciał wycofać. Świadek zatrzymał swój samochodów i podbiegł do kierującego. Wyczuł od niego silną woń alkoholu i przez otwartą szybę wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Amator jazdy na "podwójnym gazie” został ostatecznie zatrzymany przez policjantów z „jedynki” Okazało się, że 43-letni wałbrzyszanin posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 28.02.2018 roku do 28.02.2028 roku. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyniku z krwi, zarzut zostanie uzupełniony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group