Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nie śmiecimy w górach

Wtorek, 17 sierpnia 2021, 11:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Nie śmiecimy w górach
Fot. użyczone
Przed nami kolejny etap akcji Górska Odyseja, promującej nieśmiecenie w górach.

Przed nami 8. etap Górskiej Odysei, akcji promującej nieśmiecenie w górach.

– Tym razem sprawdzimy, jak bardzo piękne i czyste są Góry Bardzkie i Sowie. Głównym wydarzeniem tego etapu będzie wielka akcja sprzątania Przełęczy Jugowskiej – zapowiada wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

W dniach 20-21 sierpnia Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami pokona trasę z Barda do Wałbrzycha, aby zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska.

Plan 8. etapu Górskiej Odysei

20 sierpnia (piątek) – zbiórka o godz. 6 przy stacji Kolejowej PKP w Bardzie, skąd uczestnicy Górskiej Odysei ruszą niebieskim szlakiem aż do Przełęczy Jugowskiej (33 km marszu przez Góry Bardzkie do Twierdzy w Srebrnej Górze, a następnie przez Góry Sowie na Przełęcz Jugowską).

21 sierpnia (sobota) – wielka akcja sprzątania Przełęczy Jugowskiej; zbiórka o godz. 10.00 pod „Jugówką", barem na Przełęczy Jugowskiej. – Rozchodzimy się w 4 strony świata i nie odpuszczamy nawet najmniejszemu śmieciowi! Wszystko pakujemy do worków – apeluje ekolog.

Chętnych zapraszamy też na wejście na Wielką Sowę, odwiedzenie kultowego Schroniska Zygmuntówka i spędzenie miło czasu na łonie natury. Po akcji z Przełęczy Jugowskiej kontynuujemy wędrówkę grzbietem Gór Sowich – idziemy czerwonym i niebieskim szlakiem. Zdobywamy po drodze Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) i schodzimy do Wałbrzycha, gdzie kończymy sierpniowy etap Górskiej Odysei.

W sumie przez dwa dni uczestnicy Górskiej Odysei pokonają 65 km, 2,5 tys. m podejść oraz 2,3 tys. m zejść.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki i sprzątania! Zgłoszenie prosimy wysyłać na adres gorska.odyseja@gmail.com .

Do akcji przyłączyły się już wolontariuszki i wolontariusze Banku Credit Agricole i EFL – Wiedza i Biznes. Pomogą również leśnicy z Lasów Państwowych oraz Program Czysta Polska i super załoga „Czysty Wałbrzych". Całą 65- kilometrową trasę tradycyjnie pokona z buta Dominik Dobrowolski.

Do Górskiej Odysei można przyłączyć się na różne sposoby: można z nami sprzątać, maszerować, ale także samemu zorganizować akcję sprzątania górskich szlaków. Po akcji prosimy o przysłanie zdjęć z karteczką #GórskaOdyseja na adres gorska.odyseja@gmail.com

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
4
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group