Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3529
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nie suplementuj witaminy D na zapas! Najpierw oznacz jej poziom

Sobota, 12 czerwca 2021, 6:36
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Nie suplementuj witaminy D na zapas! Najpierw oznacz jej poziom
Fot. użyczone
Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. O ile w sezonie letnim można wytworzyć ją przebywając na słońcu, w pozostałych miesiącach najlepszym sposobem na uzupełnienie niedoborów jest suplementacja. Jednak nie tylko niedobór witaminy D okazuje się niebezpieczny: równie duże zagrożenie stanowi jej nadmiar. Gdy określony poziom zostanie przekroczony, może nieść to ze sobą poważne konsekwencje. Dlatego zaleca się, aby przed rozpoczęciem suplementacji, wykonać domowy test diagnostyczny. Pozwoli on w kilka minut sprawdzić, czy występuje wzmożone zapotrzebowanie na wit. D, a może przeciwnie: nie ma wskazań do jej suplementowania.

Zadbaj o odpowiedni poziom witaminy D i ciesz się dobrym zdrowiem!

Dzięki dostępowi do najnowszych technologii, każdy zainteresowany może zbadać poziom witaminy D bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe za sprawą testów diagnostycznych, opracowanych z myślą o potrzebach pacjentów, chcących uniknąć wizyt w punktach pobrań. Jak się okazuje, oznaczenie poziomu witaminy D jest bardzo proste: wystarczy próbka krwi, uzyskana przy pomocy specjalnego nakłuwacza. Domowy test na witaminę D firmy Diather daje wiarygodny wynik już w 10 minut. Jest to test kasetkowy o dużej czułości, a jego wykonanie pozwala ustalić, czy poziom witaminy D w organizmie jest obniżony, prawidłowy lub podwyższony, albo czy występuje jej ciężki niedobór (poniżej 10 ng/ml). Badanie trwa tylko chwilę i umożliwia sprawdzenie w domowym zaciszu, czy zachodzi uzasadniona potrzeba suplementacji. W przeciwieństwie do standardowego testu przeprowadzanego w ośrodku niepublicznym, na wynik nie trzeba czekać kilku dni. Jest on dostępny praktycznie od razu, co daje pacjentowi duży komfort psychiczny.

Certyfikowane testy do domowej diagnostyki są w zasięgu Twoich rąk

Nie musisz szukać daleko, by znaleźć profesjonalne testy do sprawdzania poziomu witaminy D w organizmie. Z pomocą przychodzi sklep DIATHER, gdzie wiarygodne testy do użytku domowego są sprzedawane bez recepty. Miej na uwadze, że prawidłowy poziom wit. D w organizmie mieści się w zakresie od 30-50 ng/ml. W sytuacji przekroczenia wartości 100 ng/ml mówimy o stężeniu toksycznym, mogącym prowadzić do hiperfosfatemii lub hiperkalcemii. Symptomy, wskazujące na przedawkowanie witaminy D to między innymi: zapalenie skóry, wzmożone pragnienie, nudności, oddawanie mętnego moczu i metaliczny smak w ustach. Zanim więc rozpoczniesz suplementację dla własnego dobra upewnij się, że Twój organizm jej potrzebuje. Wykonując szybki test diagnostyczny zyskasz pewność, że suplementacja jest uzasadniona lub informację o tym, że lepiej się z nią wstrzymać. W razie wątpliwości co do otrzymanego wyniku, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group