Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Nie wszyscy zadowoleni z komunikacji międzymiastowej

Środa, 26 sierpnia 2015, 10:32
Aktualizacja: 16:24
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Nie wszyscy zadowoleni z komunikacji międzymiastowej
Fot. red
Napisał do nas mieszkaniec Kuźnic w gminie Boguszów–Gorce, który ma wiele zastrzeżeń do funkcjonowania komunikacji na trasie Wałbrzych – Boguszów–Gorce i Wałbrzych–Kuźnice/Stary Lesieniec.

„Po niespełna ponad pół roku od podpisania listu intencyjnego między Prezydentem Miasta Wałbrzych i Burmistrzem Miasta Boguszów-Gorce, od 1 września b.r. wprowadzono linię autobusową łączącą Kuźnice Świdnickie z Wałbrzychem. Sprawa nie jest do końca tak oczywista, jakby mogło się wydawać. Linia ta łączy tylko Kuźnice z Wałbrzychem, a dla mieszkańców Starego Lesieńca ma zostać uruchomiony transport, tak aby mogli dojechać do Boguszowa i skorzystać z usług boguszowskich przewoźników, albo komunikacji miejskiej. Zarówno mieszkańcy, jak i przewoźnicy zostali postawieni pod ścianą.

Przewoźnicy, którzy świadczą swoje usługi od 20 lat na linii Stary Lesieniec-Kuźnice-Wałbrzych, nie zostali oficjalnie poinformowani o wprowadzeniu linii komunikacyjnej, ich jeden z przystanków został zamknięty, tak aby polepszyć jego stan dla transportu łączącego Stary Lesieniec z Boguszowem. Jednak przez wszystkie te lata przewoźnicy sami musieli zadbać o stan przystanku, nie licząc na pomoc ze strony miasta.

Linia komunikacji miejskiej nie umożliwia mieszkańcom dojechanie do pracy na pierwszą zmianę, uczniom dojeżdżającym dalej niż centrum Wałbrzycha. Prywatni przewoźnicy prawdopodobnie stracą pracę, koszt utrzymania linii i busa nie będzie opłacalny przy takiej ilości wprowadzonych autobusów.

Zbliża się 1 września, nie wiadomo czy ludzie dojadą tego dnia do pracy, czy dzieci będą miały zapewniony transport do szkoły”.

Mieszkaniec Kuźnic

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group