Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Niebezpieczny 14–latek

Czwartek, 29 września 2022, 8:22
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Niebezpieczny 14–latek
Fot. KMP Wałbrzych
14–letni jedlinianin przyszedł w odwiedziny do swojej matki, z którą co dzień nie mieszka, a wyniósł z jej mieszkania telefon komórkowy. Następnie przekazał go swojej starszej koleżance. Oboje sprawcy bezpośrednio po zgłoszeniu zostali zatrzymani przez policjantów z Głuszycy.

Do kradzieży miało dojść kilka dni temu przy ul. Lipowej w Jedlinie-Zdroju. 14-latek przyszedł do 38-letniej mamy, by z nią porozmawiać. Wykorzystał jednak nieuwagę kobiety i ukradł jej z mieszkania telefon komórkowy o wartości 850 złotych. Pokrzywdzona najpierw sama próbowała odzyskać urządzenie, jednak nastolatek nie chciał powiedzieć, gdzie je ukrył.

Poinformowani o zdarzeniu głuszccy policjanci szybko ustalili, że nastolatek przekazał urządzenie do użytkowania mieszkającej po sąsiedzku 17-letniej koleżance. Mundurowi udali się więc pod ustalone adresy, gdzie zatrzymali oboje nastolatków. W toku wykonanych czynności zabezpieczyli również skradzione mienie i przekażą je niebawem pokrzywdzonej kobiecie.

To nie był jednak koniec problemów samego 14-latka. Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy ustalili dodatkowo, że nieletni popełnił kolejny poważny czyn karalny. W miniony poniedziałek pobił przy ul. Sportowej w Jedlinie-Zdroju dwóch 13-latków. Obaj na szczęście doznali niegroźnych obrażeń ciała, ale musieli skorzystać z pomocy medycznej.

Zatrzymani nastolatkowie podczas czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. O ich losie zadecyduje teraz wałbrzyski sąd – w przypadku 14-latka sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group