Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4143
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niebezpieczny weekend

Poniedziałek, 27 lipca 2020, 10:35
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2020, 8:44
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niebezpieczny weekend
Fot. KMP Wałbrzych
Sześciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu zatrzymali w ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci. Jeden z nich – chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo – nie zatrzymał się do funkcjonariuszom do kontroli drogowej. W niedzielę na drodze pomiędzy Olszyńcem, a Wałbrzychem doszło również do poważnie wyglądającej kolizji drogowej.

Podczas przeprowadzonej w piątek akcji „Trzeźwy poranek” policjanci ruchu drogowego na ul. Orkana w Wałbrzychu sprawdzili stan trzeźwości blisko 190 kierujących. W trakcie działań zatrzymali 45-letniego wałbrzyszanina, który wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko pół promila tej substancji w organizmie.

W ciągu dalszej części weekendu na "podwójnym gazie" wpadło jeszcze pięciu nietrzeźwych kierujących. W piątek około godziny 21:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu do kontroli drogowej nie zatrzymał się 34-letni mieszkaniec naszego miasta. Uciekinier po krótkim pościgu trafił jednak w ręce funkcjonariuszy prewencji. W jego przypadku wynik badania to ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejny kierujący, który miał 0,39 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu w sobotę przed godziną 8:00. 30-letni wałbrzyszanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzech kolejnych nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce mundurowych w niedzielę. O godzinie 0:30 kontrolę drogową na ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy przeprowadzili policjanci z miejscowego komisariatu. Wynik badania to 0,79 promila alkoholu w organizmie u zatrzymanego kierującego. W ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu około godziny 10:00 tym razem wpadł 49-latek. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo wydaną przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Po godzinie 14:00 natomiast policjanci ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami prewencji zatrzymali 33-latka z powiatu kłodzkiego. Kierował on w Zagórzu Śląskim na ul. Wodnej rowerem w stanie nietrzeźwości, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na terenie powiatu wałbrzyskiego w trakcie weekendu doszło także do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze. Do kolizji doszło w niedzielę około godziny 17:00 pomiędzy Olszyńcem a Wałbrzychem. Kierujący samochodem osobowym na luku drogi przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z innym prawidłowo jadącym pojazdem. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
8
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group