Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 2958
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Niecodzienna wizyta w Czarnym Borze

Sobota, 26 sierpnia 2017, 14:00
Aktualizacja: 14:03
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Niecodzienna wizyta w Czarnym Borze
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Uczestnicy Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA 2017 odwiedzili w piątek, 25 sierpnia, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czarnym Borze. Grupie towarzyszył Andrzej Tyws, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

W wizytacji udział wzięło około 30 uczestników kongresu. Po krótkim przywitaniu gości Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki wraz z Renatą Chruszcz, Dyrektor GBP w Czarnym Borze opowiedzieli zebranym o szczegółach związanych z powstaniem i obecną działalnością biblioteki. W drugiej części uczestnicy spotkania mogli obejrzeć budynek oraz dopytać gospodarzy o codzienną działalność biblioteki.
- Jest to wizyta studyjna. W ramach programu uczestnicy kongresu odwiedzają różne biblioteki, żeby poznać sposób ich funkcjonowania zarówno w obszarze miejskim jak i w obszarze wiejskim. To właśnie nasza biblioteka, jako jedyna biblioteka z Dolnego Śląska została wyznaczona, jako miejsce wizytacji w obszarze wiejskim – mówi Renata Chruszcz.

Światowy Kongres IFLA 2017 odbywał się w dniach 19-25 sierpnia we Wrocławiu. Wydarzenie zgromadziło ponad 3000 uczestników ze 120 krajów. Polska po raz trzeci była gospodarzem tej imprezy. Dwa wcześniejsze kongresy odbyły się w naszym kraju w 1936 i 1959 roku. W przyszłym roku miastem-gospodarzem Kongresu IFLA 2018 będzie Kuala Lumpur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group