Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niecodzienne spektakle

Piątek, 19 listopada 2010, 18:49
Aktualizacja: 18:50
Autor: DK
Wałbrzych: Niecodzienne spektakle
Fot. red
Ruszają VIII Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne. W tym roku przebiegać będą one pod hasłem Niezależny, Niezależna, Niezależny. Danuta Marosz, dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, ma nadzieję, że w ciągu siedmiu dni pokazów, być może uda się wyjaśnić, od czego powinien być niezależny teatr.

Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy kochają teatr.

Przez cały tydzień, codziennie, będą oni mieli okazję podziwiać przedstawienia przygotowane przez siedemnaście zespołów z całej Polski. W tym roku o doborze repertuaru decydował głównie Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny teatru. Po wstępnej selekcji wybrano 30 tytułów.
– Jeździliśmy po Polsce, oglądaliśmy przedstawienia. To są wykształceni aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i realizatorzy teatralni, którzy dla spełnienia własnych potrzeb, często nie mogą znaleźć ujścia w teatrze repertuarowym, poszukują więc innych formuł współpracy – opowiada o ostatecznej decyzji, Danuta Marosz. – Są to zespoły, które zbierają się dla zrobienia projektu, albo które pracują od wielu lat, ale nie są przypisane do jednego budynku. Organizują swoje projekty artystyczne w oparciu o granty i nie jest to strzelanie sobie w stopę, czy udowadnianie, kto jest lepszy lub gorszy. To jest pokazanie, że jest inny teatr, a wałbrzyszanie, tak się złożyło, że mieli do tej pory niewielki kontakt z teatrem alternatywnym czy offowym – przekonuje.

Na scenie nie zabraknie więc spektakli takich jak „Damska toaleta”, w której zrządzeniem losu stykają się drogi kilkunastu bohaterów, “tranSfera” będącą poszukiwaniem niewerbalnej komunikacji pomiędzy ludźmi w intymnych relacjach czy choćby video spektaklu „Zgrzyt”. Pojawią się też produkcje w języku niemieckim i rosyjskim.

Pełny repertuar dostępny jest pod adresem http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group