Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5465
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niecodzienny pościg

Wtorek, 24 listopada 2020, 11:28
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niecodzienny pościg
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odzyskali skradziony w poprzedni wtorek nad ranem w dzielnicy Szczawienko samochód dostawczy o wartości 50 tysięcy złotych i we współpracy z funkcjonariuszami z Boguszowa–Gorc zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa.

W miniony czwartek około godziny 15:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach podjęli pościg za dwoma samochodami, których kierujący nie zatrzymali się do kontroli drogowych. Było podejrzenie, że jeden z pojazdów – ten dostawczy – może być kradziony. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze kryminalni odzyskali utraconego dwa dni wcześniej busa o wartości 50 tysięcy złotych i w kompleksie leśnym pomiędzy Wałbrzychem, Boguszowem-Gorcami i Unisławiem Śląskim po pościgu pieszym zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który nim kierował. Mundurowi ustalili, że mężczyzna dodatkowo miał aktualny zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie akcji pościgowej w samym Boguszowie-Gorcach w ręce miejscowych policjantów wpadł drugi podejrzany – kierujący samochodem osobowym 33-latek. Mężczyzna był tzw. „pilotem”. Jego celem podczas przejazdu było obserwowanie drogi i pomoc mężczyźnie na wypadek, gdyby jadącym drogami powiatu wałbrzyskiego skradzionym busem 39-latkiem zainteresowali się mundurowi. W toku wykonanych czynności procesowych przy 33-letnim boguszowianinie funkcjonariusze znaleźli dodatkowo narkotyki w postaci metamfetaminy, a w kierowanym przez niego pojeździe m.in. kilka telefonów komórkowych, różnego rodzaju dokumenty tożsamości, radiostację do nasłuchu policyjnych częstotliwości oraz gotówkę w kwocie 1600 złotych.

Oba prowadzone przez sprawców pojazdy wraz z zabezpieczonym mieniem funkcjonariusze odholowali na policyjny parking do celów procesowych. Podejrzani w weekend usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się policjantom do kontroli drogowych. Ponadto młodszy odpowie za posiadanie narkotyków, a starszy z nich za jazdę pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 33-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższy miesiąc. Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group