Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niepowtarzalna propozycja WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 13 lipca 2010, 13:24
Aktualizacja: 13:25
Autor: Sven
Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jeszcze w lipcu zorganizuje warsztaty teatralne „Lato w teatrze 2010”.

Propozycja skierowana jest do młodzieży w wieku 13 – 19 lat. Zajęcia będą prowadzone przez dwa tygodnie. Celem warsztatów jest przygotowanie dwóch spektakli. Jeden wystawiony zostanie w wałbrzyskich plenerach po zmroku, drugi zaś na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy działać będą w czterech grupach: aktorskiej, muzycznej, scenograficzno – kostiumowej i promocyjno – dziennikarskiej.

Warsztaty zaczynają się 19 lipca i potrwają do 1 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Aby skorzystać z tej formy letnich zajęć wystarczy zgłosić się w WOK - u przy ul. Andersa 185. na Białym Kamieniu lub zadzwonić pod numer: 74 666 43 61.

Młodzi adepci sztuki aktorskiej będą mogli wykazać się fantazją i kreatywnością w trakcie samodzielnego przygotowywania elementów scenografii. Spektakl będzie opowieścią o nich samych, inspirowaną postaciami z filmu, literatury czy malarstwa. Wszystko odbędzie się w ruchu, oświetlone pochodniami i świecami. Będą także odniesienia do historii Wałbrzycha. Całość uzupełni grana na żywo muzyka oraz śpiewane „białym głosem” utwory ludowe.

Propozycja WOK-u to szansa na nowe znajomości, rozwinięcie zainteresowań, zapoznania uczestników z techniką tańca i teatru, scenografii, kostiumów i innych środków ekspresji teatralnej, rozwój kreatywności i ekspresji własnego ciała, rozwoju wrażliwości na świat i innych ludzi.

Wszystkie szczegóły można poznać na stronie: www.latowteatrze.ubf.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group