Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3754
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice/Jabłów: Nieprawdziwe informacje

Czwartek, 18 marca 2010, 20:26
Aktualizacja: Piątek, 19 marca 2010, 7:58
Autor: PAW
REGION, Stare Bogaczowice/Jabłów: Nieprawdziwe informacje
Wkrótce droga przez Jabłów nie będzie dziurawa jak szwajcarski ser
Fot. red
Przez kilka dni mieszkańcy Jabłowa w gminie Stare Bogaczowice nie mogli spać spokojnie, bowiem po wsi rozeszła się plotka, że remontowana obecnie droga wojewódzka przebiegająca przez Jabłów, zostanie zamknięta także dla miejscowych.

- To nie dobrze, że ta droga ma zostać zamknięta dla nas – mówi podenerwowany Henryk. – Jak mamy dojeżdżać do domów? Jak dzieci będą jeździły do szkoły?

Okazało się jednak, że informacja jest nieprawdziwa. Droga jest wciąż zamknięta dla ruchu i taka sytuacja potrwa jeszcze przez kilka miesięcy, ale mieszkańcy Jabłowa, legitymujący się specjalnymi przepustkami, mogą poruszać się drogą wojewódzką. Remont drogi w Jabłowie trwa od listopada 2009 roku. Planowane zakończenie robót to październik bieżącego roku, ale firma wykonująca prace, nie wyklucza, że roboty uda się zakończyć wcześniej. To bardzo ważne dla mieszkańców Jabłowa, Lubomina i Strugi, którzy od lat zabiegali o gruntowną przebudowę drogi wojewódzkiej. Trzeba pamiętać, że ruch na tym odcinku jest bardzo duży, bowiem spora liczba osób dojeżdża tędy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz do hipermarketów na Piaskowej Górze.

Teraz cały ruch odbywa się przez Boguszów-Gorce, ale znajdują się amatorzy, którzy mimo zakazu ruchu, próbują jeździć przez Jabłów. Wielu takich kierowców zostało zatrzymanych przez policjantów i zostali oni ukarani wysokimi mandatami. Raczej więc odradzamy próby „ułatwienia” sobie życia i jazdy przez Jabłów w kierunku Szczawna-Zdroju, bowiem może się to dla zainteresowanych zakończyć dziurą w domowym budżecie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group