Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3963
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieszczelna butla

Środa, 9 października 2019, 12:16
Aktualizacja: Czwartek, 10 października 2019, 8:36
Autor: red
Wałbrzych: Nieszczelna butla
Fot. archiwum
W poniedziałek 7 października doszło do interwencji Straży Pożarnej, spowodowanej wystąpieniem zagrożenia z powodu wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Basztowej.

Okazuje się, że w trakcie interwencji stwierdzono między innymi, że w jednej z piwnic lokatorskich znajduje się nieszczelna butla z gazem.

W nawiązaniu do powyższego Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podzamcze" przypomina wszystkim lokatorom, że zgodnie z regulaminem porządku domowego oraz zasadami podziału obowiązków pomiędzy Spółdzielnią a użytkownikami lokali w zakresie napraw wewnątrz lokali w Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu :

§ 5 pkt 3 -Obowiązkiem użytkownika piwnicy jest przestrzeganie przepisów bhp dla tego rodzaju pomieszczeń, jak również przepisów ochrony przeciwpożarowej.

§ 14 pkt 1 -Wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej,

§ 14 pkt 4 -Zabrania się przechowywać w mieszkaniach, w piwnicach budynków, balkonach i innych pomieszczeniach ogólnego użytku materiałów wybuchowych, łatwopalnych, żrących, cuchnących oraz motorów, motorowerów, skuterów z napełnionymi bakami.

Niestosowanie powyższych zasad doprowadza do w/w sytuacji i stanowi realne zagrożenie zdrowia i życia dla wszystkich mieszkańców nieruchomości.
- W związku z powyższym prosimy mieszkańców budynku przy ul. Basztowej 17 o skontrolowanie pomieszczeń przynależnych do lokali (piwnic, wnęk), usunięcie z nich wszystkich przedmiotów stanowiących zagrożenie pożarowe i wywiezienie ich we własnym zakresie na wysypisko śmieci - informuje SM "Podzamcze".

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group