Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nietypowa Pracownia Twórcza

Czwartek, 13 października 2016, 11:44
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nietypowa Pracownia Twórcza
Fot. użyczone
Za nami pierwsze spotkanie młodzieżowej Pracowni Twórczej SPĄG.

Było pracowicie, twórczo i z humorem. Warsztaty miały charakter otwarty. Odbyły się 11 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym WITOLD „na spągu”, czyli… na podłodze.

Większość uczestników to młodzi mieszkańcy Gorc i to właśnie ich opowieści, relacje, anegdoty będą punktem wyjścia do stworzenia rzeczy niezwykłej - Naszej księgi boguszowskiej. Wielkim finałem całej akcji będzie wystawa, podczas której zostanie zaprezentowana ta miejska pamiątka. Mieszkańcy Boguszowa-Gorc napiszą ją wspólnie w ramach projektu Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej pt.: „Nasza księga henrykowska” z programu Muzeum Historii Polski finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorów projektu zainspirował fakt wpisania Księgi Henrykowskiej na listę Pamięci Świata UNESCO oraz to, że w każdej, nawet najmniejszej miejscowości, są ludzie, historie i chwile, które warto utrwalić.

W najbliższym czasie w ramach projektu uczestnicy zajęć pojadą na dwie wycieczki: do Henrykowa – Klasztoru Księgi Henrykowskiej oraz do Wrocławia.

Szyb WITOLD zaprasza młodych ludzi z całego Boguszowa-Gorc, którzy również mają swoje opowieści warte wpisania w tę niezwykłą, boguszowską księgę.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group