Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4135
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Niewybuch na Kłodzkiej

Poniedziałek, 8 lipca 2024, 8:35
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Niewybuch na Kłodzkiej
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Przy ul. Kłodzkiej 12 w gminie Jedlina–Zdrój odnaleziono niewybuch.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast przybyła policja, która zabezpieczyła teren wokół pocisku. Specjaliści z zespołu pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dokonali wstępnej oceny, wskazując, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Usunięciem niewybuchu zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Głogowie, specjalizującej się w neutralizacji niewybuchów i niewypałów z okresu II wojny światowej. Przed przystąpieniem do usunięcia pocisku, specjaliści dokładnie przeanalizowali jego stan techniczny oraz ewentualne zagrożenia. Taka procedura jest niezbędna, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno ekipie saperskiej, jak i mieszkańcom gminy. Pociski z okresu II wojny światowej, mimo upływu lat, nadal stanowią poważne zagrożenie. Korozja, na którą są narażone, zwiększa ryzyko przypadkowej detonacji.

Władze gminy przypominają, jak ważne jest natychmiastowe zgłaszanie wszelkich podejrzanych znalezisk odpowiednim służbom. Tylko szybka i profesjonalna interwencja może zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group