Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Niezbędniki domowego studia fotograficznego

Środa, 24 sierpnia 2022, 6:37
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Niezbędniki domowego studia fotograficznego
Fot. użyczone
Który fotograf nie marzy o własnym studio? Niestety, założenie profesjonalnego atelier to kosztowne przedsięwzięcie, na które mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Z tego powodu wiele osób na początku swojej fotograficznej kariery musi improwizować, wykorzystując dostępną przestrzeń w swoim domu. Aparat i gołe ściany to jednak trochę za mało, by odnieść sukces. Zatem, jakie wyposażenie jest niezbędne w domowym studiu fotograficznym?

Domowe studio fotograficzne - niezbędne wyposażenie

Kompletując swoje pierwsze wyposażenie studia fotograficznego należy pamiętać o kilku podstawowych elementach. Przede wszystkim - lampy. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z fotografią wie, jak dużą rolę odgrywa w niej światło. To ono kształtuje całe zdjęcie, wpływając na jego nastrój i charakter. Jeśli zajmujemy się portretami konieczny może okazać się wybór lamp błyskowych. W przypadku fotografii produktowej na początek spokojnie wystarczą tańsze lampy ze światłem ciągłym. W komplecie ze statywem do aparatu pozwolą na pracę na dłuższych czasach naświetlania.

W domowym atelier fotograficznym niezbędne są także elementy modyfikujące światło - softboxy, parasolki, a także czasze fotograficzne. Ostateczny wybór uzależniony jest od budżetu i rodzaju uprawianej fotografii. Softboxy zmiękczają światło i są bardziej uniwersalne, czasze natomiast pozwalają precyzyjnie kierować strumieniem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie większego kontrastu. 

Dodatkowe elementy w domowym studio fotograficznym

Będąc w posiadaniu niezbędnego wyposażenia studia fotograficznego można zacząć myśleć o zakupie dodatkowych elementów. Gdy znudzi nam się już robienie zdjęć na gołej ścianie w swoim pokoju, dobrze jest zainwestować w profesjonalne tło fotograficzne. W przypadku zdjęć produktowych pomocny z pewnością okaże się namiot lub stół bezcieniowy. Elementów modyfikujących światło nigdy za wiele, dlatego warto rozważyć także zakup blendy. Tak wyposażone domowe studio fotograficzne jest idealne na początku swojej przygody. Z biegiem czasu dobrze jest je rozbudowywać o kolejne elementy, a potem kto wie - może uda nam się otworzyć profesjonalne atelier?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group