Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4968
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Niosą pomoc

Niedziela, 27 lutego 2022, 12:51
Autor: red
powiat wałbrzyski: Niosą pomoc
Fot. Ziemia Wałbrzyska
– Jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców, w tym tych najsłabszych, małych dzieci. Działamy wspólnie ze wspólnotą prawosławną i podejmujemy działania na terytorium Ukrainy, aby organizować pomoc i transport na teren powiatu wałbrzyskiego – informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Wczoraj Zarząd Powiatu otrzymał informację o potrzebie przyjęcia autobusu dzieci z domów dziecka. Decyzja była podjęta natychmiastowo i przyjęto dzieci i zabezpieczono ich pobyt. Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński w ciągu jednej godziny zabezpieczył 50 miejsc noclegowych w Sokołowsku. Przekazano informację o pełnej gotowości przyjęcia dzieci pod opiekę Powiatu Wałbrzyskiego i gminy Mieroszów.

- Administracja rządowa, po dotarciu autobusu na przejście graniczne, zdecydowała o zabezpieczeniu dzieci w innym miejscu. Nie jest nam znany powód tej decyzji, ale zawsze liczy się dobro dzieci. Dzieci są najważniejsze, więc bardzo nas cieszy fakt, że są już na terenie RP i mają zapewnioną pomoc. Takich dzieci na terytorium Ukrainy objętych wojną są tysiące. Współpracujemy z Kościołem Prawosławnym i podejmujemy dalsze działania mające na celu ewakuację dzieci z domów dziecka. Jesteśmy gotowi do podstawienia autobusów i przejęcia odpowiedzialności za dzieci na granicy. Pierwsze rodziny dotrą do nas w dziś - kontynuuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

17
74%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
9%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group