Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski/Wałbrzych: Niszczenie samochodów stało się jego hobby

Piątek, 4 listopada 2016, 6:54
Autor: red
powiat wałbrzyski/Wałbrzych: Niszczenie samochodów stało się jego hobby
Fot. KMP Wałbrzych
W Mieroszowie doszło do zniszczenia samochodu. Wandal powybijał w nim szyby oraz poprzecinał wszystkie opony. Straty oszacowano na kwotę ponad 1300 zł.

Tej samej nocy doszło do zdewastowania samochodu zaparkowanego przy ul.1-go Maja w Wałbrzychu.
Następnej nocy „niszczyciel” w podobny sposób uszkodził 13 aut. 10 w Boguszowie-Gorcach oraz 3 na terenie Wałbrzycha.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Analizując materiały zgromadzone w sprawie ustalili, iż za zniszczeniem samochodów stoi jedna osoba. W wyniku podjętych czynności wytypowali jako sprawcę 46 letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc.

Policjanci zapukali do drzwi mężczyzny, którego nie ucieszył widok mundurowych. Bardzo ucieszył natomiast jego sąsiada. Okazało się, że w nocy, 46-latek, wykazując się wątpliwym talentem malarskim, uszkodził drzwi sąsiada nanosząc wulgarne rysunki. Straty spowodowane jego „twórczością” oszacowano na kwotę 2000 złotych.

W czasie przeszukania mieszkania 46-latka zabezpieczono przedmioty, którymi dokonywał zniszczeń pojazdów. Jego ulubionym narzędziem była siekiera. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Niestety, 46-latek już następnej nocy zniszczył kolejny samochód w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna został ponownie zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów na gorącym uczynku podczas wybijania szyb w samochodzie zaparkowanym przy ul. Blankowej w Wałbrzychu. W tym przypadku siekierę zamienił na klucz francuski.

Tym razem sąd aresztował 46-latka na trzy miesiące. Niszczycielowi z Boguszowa postawiono w sumie 19 zarzutów zniszczenia mienia. Straty spowodowane jego działalnością przestępczą oszacowano na kwotę ponad 15 000 zł.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group