Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3398
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Noc Muzeów w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Niedziela, 17 maja 2015, 18:30
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2015, 8:05
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Noc Muzeów w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy/użyczone
Europejska Noc Muzeów 2015 za nami. W tę jedyną noc w roku, wałbrzyskie muzeum pokazało publiczności swoje nowe oblicze. Zwiedzający mieli bowiem okazję obejrzeć wszystkie wyremontowane sale wystawowe. Sesja fotograficzna „Wskocz na obraz!”, warsztaty dla dzieci i młodzieży, nowo otwarta galeria malarstwa współczesnego oraz nowa ekspozycja stała, przyciągnęła do wałbrzyskiego muzeum tłumy gości. W tym roku Muzeum Porcelany odwiedziło ponad tysiąc osób!

Po raz pierwszy od wielu miesięcy zwiedzający mieli okazję obejrzeć wszystkie wyremontowane sale wystawowe, a w nich - nowe ekspozycje. Była możliwość podziwiania części zbiorów polskiego malarstwa współczesnego, w tym obrazów takich mistrzów, jak Jerzy Duda-Gracz, Franciszek Starowieyski, Zdzisław Beksiński czy Jerzy Nowosielski. Galeria, w której prezentowane są te dzieła będzie w najbliższym czasie powiększona tak, aby mogło się w niej znaleźć więcej prac znajdujących się w zbiorach muzeum, w tym również artystów wałbrzyskich.

Nowe propozycje - oprócz wystaw, które były już udostępnione do zwiedzania - to historia porcelany śląskiej, w tym eksponaty z dawnych wałbrzyskich fabryk oraz niezwykle efektowna kolekcja polskiej porcelany z lat sześćdziesiątych, uchodzących za jeden z najlepszych okresów wzornictwa w naszym kraju. Kolekcja ta, to najnowszy nabytek wałbrzyskiego muzeum.

W trakcie Nocy Muzeów, nie zabrakło również atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych gości. Odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa, stylizowana na dawne malarstwo, w trakcie której każdy z obecnych mógł stać się Mona Lisą lub Damą z gronostajem, warsztaty dla najmłodszych oraz konkurs na przebranie inspirowane dawnym malarstwem.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group